Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ciężko odpalić silnik. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ciężko odpalić silnik. (/showthread.php?tid=50737)



Ciężko odpalić silnik. - Dj.bimo - 12-06-2020 14:51:22

Witam wszystkich nie wiem czy kojarzycie mój poprzedni post z około rok temu o pękniętym karterze pytałem was czy można na nim jeździć pisaliście że nie więc kupiłem nowe (trafiły się nówki oryginalne)wszystko złożyłem do kupy ale jeszcze motorynki od tamtego złożenia nie odpalałem jej teraz ją chciałem odpalić ale ciężko idzie czasami się starter ruszy a czasami w ogóle idzie bardzo ciężko albo wcale i czy to tak ma być na początku jak robiłem remont i składanie cały silnika od ogara205 to też na początku chodził trochę z oporem ale nie aż tak ja tu w motorynce i jeszcze zauważyłem że nóżka od startera dotyka kapy niema pomiędzy tym żadnej przerwy a jak zdjąłem magneto to trochę jakby lżej chodziło.


RE: Ciężko odpalić silnik. - bkrukl - 12-06-2020 15:09:41

Moze gdzies Ci cos ociera, albo źle zdynstansowałeś silnik...


RE: Ciężko odpalić silnik. - Dj.bimo - 12-06-2020 17:39:46

Czy mogą być w silniku podkładki dystansowe.np za grube.


RE: Ciężko odpalić silnik. - kw112 - 12-06-2020 21:50:52

A ja stawiam na to, że między łożyska od strony zapłonu nie dałeś podkładki, albo jeszcze lepiej, te "nowe" kartery nie były parą i przestawiłeś oś wału i magneto teraz trze o cewki.


RE: Ciężko odpalić silnik. - seler1500 - 12-06-2020 22:17:43

Wał po wrzuceniu biegu kręci się bez dodatkowego oporu?


RE: Ciężko odpalić silnik. - Norweski Zomowiec - 12-06-2020 22:21:08

Może po prostu ta nóżka od startera ociera o lewą pokrywę i tyle...

u mnie dotarło się z czasem, bo silnik 017, a pokrywa z 023..


RE: Ciężko odpalić silnik. - Dj.bimo - 12-06-2020 22:47:29

wcześniej jak remontowałem .np silnik od ogara 205 to odpalił ale słabo jechał z oporem nie wiadomo co mu dolegało aż się w końcu wkurzyłem i rozebrałem jeszcze raz silnik i się okazało że ta podkładka na wale miedzy łożyskami była za gruba trochę ją spiłowałem złożyłem cały silnik do kupy i od tamtej pory wszystko chodzi normalnie to i może tu jest to samo że któraś podkładka jest za gruba.


RE: Ciężko odpalić silnik. - Dj.bimo - 14-06-2020 14:23:13

A czy tam z prawej strony między tym dużym kołem zębatym a łożyskiem ma iść jakaś podkładka po już nie pamiętam.


RE: Ciężko odpalić silnik. - trzcinka - 15-06-2020 00:28:06

Z tego co kojarzę to powinnya iść

Tak. (Co prawda schemat z s38 ale to prawie to samo)