Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dzień dobry! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Powitalnia (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Dzień dobry! (/showthread.php?tid=50690)



Dzień dobry! - BOCIAN78 - 02-06-2020 21:01:56

Dzień dobry wszystkim.
Jestem z Warszawy. Od kilku lat, raz w roku mam słabość i kupuję rower ze stajni Rometa. Im starszy- tym lepszy (ale najbardziej lata 70-te, 80-te). Potem czyszczenie, naprawa. Powrót maksymalnie do oryginału. Nie maluję, nie chromuję. Wychodzę z założenia, że niech będzie takie jak się zestarzało :-)
Przez pierwsze dwa lata- sprzedawałem dalej. Teraz mi szkoda :-)
W mojej "kolekcji":
- Traper '78, Traper '74 - naprawione, sprzedane.
- Orion- uratowany ze złomu. Czerwony, białe oponki, kompletny - jeździ- ale póki co wisi sobie pod sufitem w warsztacie.
- Wigry 3 '84- zielony z OLX. Dziadek z miasta Łodzi odszedł i został po nim "złom" - jak to określiła jego rodzina. Dziadek konserwował rower solidnie. Wyczyszczony, nasmarowany, uzupełniony o oświetlenie, dętki, narzędziówkę, lizaczki- jeździ - czasami rano zrobię sobie rundkę po mieście.
- Sokół-Lux '72- kolor hm... trudno powiedzieć, złoty? Dostałem go wczoraj od sąsiada, który robił porządki na działce ROD. Jest boski! Manetka Shimano, 3 biegi w piaście, białe linki hamulców i przerzutki, białe siodło i uchwyty kierownicy. Nie mogę od niego oderwać wzroku... Brakuje oświetlenia, dynama, odblasków, pompki, tylna opona - jakiś zamiennik. Od jutra, powoli ruszam z renowacją.
:-)


RE: Dzień dobry! - pawel07 - 03-06-2020 16:30:58

Witamy na forum. Koniecznie przedstaw swojego Sokoła-Lux w odpowiednim dziale Wink