Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Z ogarem 200 problemów kilka .. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Z ogarem 200 problemów kilka .. (/showthread.php?tid=50668)



Z ogarem 200 problemów kilka .. - Arczimedes - 29-05-2020 21:24:59

Witam romeciarzy , mam problemy ze swoją 200-setką i chciałbym zapytać o pomysły na rozwiązanie owych problemów. Na początek , silnik rozebrany w drobny mak z moim ojcem , łożyska , wszelkie uszczelnienia nowe, cylinder fabryka do szlifu z dobranym tłokiem , sklepnięty do kupy , regulacja , wszytko było elegancko , zrobiłem 100 km w okresie styczeń - luty co by w chłodnym docierać , bez długich tras , przystanki i co by człowiek nie wykminił, i po tej 100 jak by piorun strzelił ( dodam, że nastepne kursy odbywały się już w okresie letnim ) ogar jak zimny to z "papci" wyrywał, jak dostaje temp ani nie trzyma wolnych ani kopa nie ma , i pytanie czy to nadal efekt dotarcia czy cholera wie co , mieszana bogata jak smok , nic nie dzwoni . Kolejny problem urodził się po grzebaniu w sprzęgle.. mianowicie skończyły się tarcze , no to cyk, wymiana tarcz, kosza, sprężyn, tulejek , kosza , bo miał luzy jak smok ( kosz z epoki nie tajwan) , zostawiłem popychacze , bo miały też 100 km nalotu i problem.. albo się ślizga albo targa na sprzęgle . No na łeb można dostać.. pierwsze 100 km jak sen, a potem zaczął się koszmar, skrzynia zapierdzielała na hipolu, jutro zmienię na mixol i zobaczę co jest pięć, ale nie pogardzę wszelkimi tezami co do problemów. Pozdrawiam Smile


RE: Z ogarem 200 problemów kilka .. - Dawdzio - 29-05-2020 22:54:00

Jak już to na LUX, nie na Mixol.


RE: Z ogarem 200 problemów kilka .. - damian94 - 30-05-2020 11:22:57

Jaki tłok? Skoro gaśnie na wolnych i nie ma mocy to niemal na pewno puchnie.


RE: Z ogarem 200 problemów kilka .. - arturwietnamczyk - 30-05-2020 16:41:48

Tarcze sprzęgła w czeskim silniku lepiej wymienić na jedną nową i jedną starą- aby nie była zajechania, przy dwóch nowych nerek puchnie i robi się cyrk.


RE: Z ogarem 200 problemów kilka .. - Arczimedes - 30-05-2020 19:43:15

(30-05-2020 11:22:57)damian94 napisał(a):  Jaki tłok? Skoro gaśnie na wolnych i nie ma mocy to niemal na pewno puchnie.

Tłok dobierał gość który robił szlif cylindra więc ciężko mi określić jaka jest jakość tłoka, jaki polecacie w razie wymiany?


RE: Z ogarem 200 problemów kilka .. - damian94 - 30-05-2020 20:34:16

Almot albo Berta. Są czeskie jeszcze ale na ich temat się nie wypowiem.