Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z wbijaniem biegów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Problem z wbijaniem biegów (/showthread.php?tid=50644)



Problem z wbijaniem biegów - London - 25-05-2020 15:24:26

Witam. Na wstępie chciałbym napisać że jestem nowy, i nie do końca umiem się jeszcze odnaleźć na forum, być może taki wątek już był.

Posiadam Romet Komar rocznik bodajże 71, z silnikiem S38 z biegami w rączce, i mam problem z wbijaniem biegów, myślałem że problem jest w starej rozciągniętej lince, jednak po wymianie na nową problem nadal występuje ( czytałem że nowe linki są fabrycznie za długie)

W załączniku przesyłam zdjęcia jak wygląda u mnie mechanizm zmieniacza biegów, w jednym miejscu wygląda na zaspawany - tak powinno być? Prosił bym o podpowiedź czy tak jest w oryginale - może ktoś ma zdjęcie jak oryginalnie powinno to wyglądać, oraz jakąś radę na za długą linkę?

Z góry dziękuję za pomoc


RE: Problem z wbijaniem biegów - gabriel0 - 25-05-2020 15:28:48

Przybliż co ci się tam dzieje?
Nigdy nie miałem takiego, ale głównie problemy w nich są spowodowane wyklepanymi manetkami od zmiany biegów. Tymi na kierownicy.


RE: Problem z wbijaniem biegów - London - 25-05-2020 15:36:35

Nie możliwe jest wbicie biegu, dopiero przy wykręceniu śruby przy manetce na max udaje się wbić biegi ale przy wbijaniu 1 trzeba na prawdę na siłę ciągnąć linkę, więc wygląda jak by była za długa, ale nie wiem jak to w oryginale wygląda, może u mnie brakuje jakiejś podkładki w środku przy tym ramieniu lub tu gdzie linka wchodzi do silnika?


RE: Problem z wbijaniem biegów - arturwietnamczyk - 25-05-2020 16:11:31

A nie powinno tam być sprężyny na lince?


RE: Problem z wbijaniem biegów - London - 25-05-2020 16:41:16

No właśnie nie mam pojęcia jak to jest w oryginale, więc będę wdzięczny za wszelkie zdjęcia i porady jak to wygląda, moim zdaniem czegoś brakuje jakiegoś dystansu żeby skrócić linkę, ale nie chcę kombinować z podkładkami albo jakimiś patentami bo chciałbym go przywrócić do działania możliwie w oryginale.


RE: Problem z wbijaniem biegów - Norweski Zomowiec - 25-05-2020 18:59:11

masz taką tuleje do karteru, co wyciąga linkę?



RE: Problem z wbijaniem biegów - London - 25-05-2020 19:12:18

Wejście do silnika/skrzyni u mnie wygląda tak jak na zdjęciu, jest tulejka ale wchodzi do carteru, jest gładka nacięta z jednej strony żeby przełożyć linkę, około 1cm wchodzi w carter, i taki kołnierz na zewnątrz, brak gwintu[attachment=19709]