Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet same problemy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet same problemy (/showthread.php?tid=50640)



Romet same problemy - iksdelelel - 25-05-2020 12:24:30

Witam. Mam problem z moim rometem ogarem 205 po remoncie. Romet postoi 2 dni i pali od kopa bez żadnego problemu lecz ma trochę przerywane wolne obroty, ale gdy wrzuci się bieg i próbuję się jechać to po prostu nie ma mocy żeby ruszyć, nawet jeśli się odpycha lub wkręca na max obroty to nie ruszy. Po tym gdy zgaśnie przy próbie jazdy, już nie chce odpalać. Mam nową cewkę zapłonową kabel WN i iskra jest duża, przerwa na świecy 0,4mm. Dodatkowo z gaźnika cieknie mi paliwo od strony filtra powietrza, mam 2 gaźniki i w obu jest taki sam problem...


RE: Romet same problemy - seler1500 - 25-05-2020 13:22:11

Od jakiego czasu występuje usterka, odkąd posiadasz Rometa, po postoju, po zimie, czy po wymianie jakichś części?


RE: Romet same problemy - iksdelelel - 25-05-2020 14:44:50

Robiłem remont z 3 tygodnie temu. Po złożeniu wyregulowaniu i zmianie cewki zapłonowej normalnie wsiadałem na rometa i jechałem. Po jeździe około 5km i pozostawieniu na noc romet już palić nie chciał a po zmianie na drugi gaźnik odpala z kopa ale problem jak wyżej. W romecie zmieniałem wodzik nowe tarcze sprzęgła tłok pierścienie cylinder i łożyska wraz z uszczelniaczami a całość złożona na reinzosilu.


RE: Romet same problemy - gabriel0 - 25-05-2020 14:56:15

Jeżeli jest to cewka nowej produkcji, to tu masz winowajcę.
Ustaw mu tak minimalną przerwę na świecy jak tylko możesz i wtedy próbuj. Na przerywaczu też w miarę małą ustaw.


RE: Romet same problemy - arturwietnamczyk - 25-05-2020 16:13:14

Jeszcze sprawdź pływak czy nie nabrał paliwa.


RE: Romet same problemy - iksdelelel - 25-05-2020 20:45:43

gabriel0
Cewkę musiałem wymienić bo stara oryginalna nie wyrabiała, iskra była znikoma, teraz działa dobrze bo pali od strzała a nie jak wcześniej więc chyba na cewkę bym nie stawiał,

Pływak jest dobry, oryginalny nie plastikowy


RE: Romet same problemy - B.Kozlowsky - 20-08-2020 13:33:40

Też tak miałem, że nie miał w ogóle mocy, wrzucałem bieg i gasł jedynie jak szybko wcisnałem sprzęgło i na oborty to wracał do życia. Ustawiłem zapłon, dałem inna świece(starą) bo nowa miała żółtawą iskrę i wyciągnąłem filt powietrza i odpala i jeżdzi. Iskra musi mieć fioletowo-niebieski kolor, nawet jeśli jest duża, a żółto-pomarańczowa to nie odpali. Sprawdż filtr powietrza czy go nie zatyka .


RE: Romet same problemy - Norweski Zomowiec - 20-08-2020 21:19:28

Tak samo miałem, gdy wsadziłem chiński cylinder.

Zapalał ładnie, chodził ładnie, wchodził na obroty ładnie na luzie

ale jak wrzucałem bieg, to nie miał wcale siły

okazało się, że tuleja wsadzona do cylindra była krzywo usadzona...