Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Łańcuch do Pony M2 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Łańcuch do Pony M2 (/showthread.php?tid=50591)



Łańcuch do Pony M2 - Szerlok_95 - 14-05-2020 12:35:48

Witam. Mam problem z odnalezieniem informacji o wymiarach łańcucha do motorynki. Od kilku lat jeżdziłem na skróconym łancuchu z WSK 125. Wtedy zrobił to mój tata a dziś widze jak wielki był to błąd - koszyk zmiany biegów cały przetarty od łańcucha który jest za szeroki, wżer do okoła sporej głębokośći i masa opiłków zmieszanych ze smarem wokół zębatki zdawczej. Często też blokuje koło na spince, która minimalnie bardziej wystaje, gdy chcę cofnąć.. Pytanie brzmi jaka jest szerokość oryginalnego łańcucha w najszerszym miejscu?

Znalazłem informację, że szerokość łańcucha to 1,27mm, któś może to potwierdzić? Łańcuch z WSK'i ma około 1,53mm gdy mierzyłem, więc taka różnica chyba by rozwiązała mój problem


RE: Łańcuch do Pony M2 - seler1500 - 14-05-2020 13:05:15

1,27, 1,53 mm? Co ty, na łańcuszku z naszyjnika jeździsz? Big Grin
A tak poważniej, Pony ma katalogowo łańcuch 415, szerokość znajdziesz w internecie, WSK ma 428, czyli dwa rozmiary większy (szerszy, ale rozstaw ogniw ten sam).


RE: Łańcuch do Pony M2 - Szerlok_95 - 14-05-2020 13:15:55

Centymentry rzecz jasna Big Grin Rozstawem ogniw właśnie kierował się mój tata.. Dzięki Wink


RE: Łańcuch do Pony M2 - Szerlok_95 - 18-05-2020 18:37:55

Niestety dalej mały problem, kupiłem łańcuch (https://allegro.pl/oferta/lancuch-napedowy-84-ogniw-415h-motorynka-ybn-8370539718) i nie pasuje do motorynki po zmianie zębatki zdawczej. Łańcuch jakby nie chciał nachodzic na zębatkę, słychać zgrzyt i opór.. Stary łańcuch założony w mojej motorynce, który był z WSK 125, współgra z nową zębatką bardzo dobrze.. Może ktoś poleci pewny łańcuch?