Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka by Blondas - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Motorynka by Blondas (/showthread.php?tid=50456)

Strony: 1 2 3


RE: Motorynka by Blondas - Blondas - 21-05-2020 10:48:03

Odrestaurator, dziękuje za info. Może wieczorem znajdę chwilę by pobawić się papierem ściernym Wink

krzysztof27 jeżeli patrzysz od przodu lampy w kierunku tylnej i motor wydaje Ci się krzywy to tak nie powinno być.... Miałem skuter yamahy i też tam było takie wrażenie okazało się - że wystarczyło dopompować koła Big Grin
W motorynce też masz z tyłu regulację napięcia łańcucha na półksiężycach i sprawdź czy tylne koło masz równo ustawione. Bo możesz mieć łańcuch napięty ale krzywo ustawione koło....
Co do zdjęcia to je zrobię z tym, że będziesz musiał poczekać - ile ciężko mi określić. Motorynka stoi bez kół w kącie pośród rowerów, odrestaurowanego Moskwicza Azaka i innych rzeczy.... Przy okazji jej wyciągania zrobię Ci zdjęcie Shy


RE: Motorynka by Blondas - Blondas - 21-05-2020 14:32:25

Ok, udało się znaleźć numery na ramie.
87 (kropka) i 6 cyfr. Na szczęście są wybite bez jakiś dziwnych śladów ingerencji więc nadzieja na rejestrację wzrosła Wink


RE: Motorynka by Blondas - trzcinka - 22-05-2020 00:24:14

Dokładnie z tymi numerami jest taki burdel. Moj komar 1977 ma większy numer od motorynki kolegi z 1981


RE: Motorynka by Blondas - Blondas - 02-06-2020 13:44:05

Szykuje się mały update tematu Wink

Dziś rozebrałem do końca szczęki hamulców i zawiozłem całe 2x koła + 2x dekle do szkiełkowania i nabłyszczania, do tego zostaną wypiaskowane półksiężyce + sprężyna bębna i mocowanie pręta hamulca - te elementy zawiozę po wypiaskowaniu do chromowania....
W związku z tym wszystkim zamówiłem wszystkie (mam nadzieję) niezbędne części do montażu między innymi nowe opony, dętki, szczęki hamulców, osie kół + łożyska 6201 2RS (kryte z obu stron).

Tutaj kilka fotek jak to wyglądało : https://myalbum.com/album/x4xJ3JPoNQGz


RE: Motorynka by Blondas - bkrukl - 02-06-2020 16:15:29

Jakie po wypiaskowaniu do chromowania?
Przeciez piaskowanie zrobi chropowatą powierzchnię...


RE: Motorynka by Blondas - Blondas - 02-06-2020 17:31:43

Nie mogłem edytować posta. Słusznie zauważyłeś Wink
Oczywiście po piaskowaniu część elementów idzie do ocynkowania Smile!


RE: Motorynka by Blondas - bkrukl - 02-06-2020 17:56:09

Też bym nie piaskował. Bo tez ocynk nie wyjdzie ładny. Jak juz to papierkiem sciernym drobnym bym to pociągną. Żeby lekko wypolerować.


RE: Motorynka by Blondas - Blondas - 02-06-2020 21:10:31

Zobaczymy jak wyjdzie. Graty zawiozłem do nie byle kogo do oczyszczenia powierzchni i m nadzieję że się nie zawiodę.
Mam nadzieję że odbiorę kółka w piątek, dojdą wszystkie paczki i w weekend je poskladam. Na cynkowanie będę musi chwilę pewnie zaczekać.


RE: Motorynka by Blondas - Blondas - 06-06-2020 11:38:01

Zaktualizowałem nieco album z linku wyżej.
Koła odebrałem z czyszczenia - jest miazga ! Bardzo mnie to cieszy. Zębatkę , mocowania przy deklach cięgien o linek odebrałem z cynkowania..... Naprawdę wyszło super i właściciel był zachwycony jak zostały wypiaskowane elementy. Dzisiaj odbieram paczki z częściami i chciałbym to poskładać w niedzielę.... Gwinty śrubek przesmaruje miedzia,
A ośkę i miejsca pracy łożysk delikatnie smarem litowym.
Czy oprócz sprężyn w szczękach powinien na bębnie być jakiś "drut" mocowany do dźwigni hamulca tylnego ? Rysunek techniczny w tych książkach jest akurat z drugiej strony i słabo to widać...


RE: Motorynka by Blondas - Blondas - 02-11-2020 15:29:41

Remont chwilowo mi się przeciąga z uwagi na brak czasu i nie pasujące łożyska i ośki do jednego z kół.... Na szczęscie zamówiłem komplet od innego sprzedawcy i dzisiaj to poskładałem. Zapał do prac wrócił po rozmowie z rzeczoznawcą. Istnieje możliwość zarejestrowania mojego złomka więc jeszcze bardziej mnie to cieszy. Muszę tylko wstawić silnik 023. Mam taki lecz wymaga remontu - na pewno cieknie simering od strony magneta. Czy ktoś z forum naprawia kompleksowo te silniki ?
W tym tygodniu założę jeszcze dętki plus opony na koła żeby na gotowo czekały na montaż. Wyjąłem również przednie zawieszenie i wyślę je do kolegi z forum na regenerację. Po jego odebraniu cała ramę zawożę do piaskowania + podkład - muszę jeszcze wybrać tylko kolor Wink


RE: Motorynka by Blondas - Blondas - 21-11-2020 21:24:52

Motorynka rozebrana :

https://myalbum.com/album/252Ez6xxDAnx

Doszedłem do wniosku, że zlecę to komuś kto ma wiedzę, zaplecze i czas. Jeżeli będzie chciał to się ujawni Wink
Po kilku rozmowach motorynka rozebrana na części pierwsze i przekazana do naprawy. Kolor wybrany - czerwień meksykańska Wink
Pozostaje tylko kwestia silnika. Ponawiam pytanie czy ktoś godny polecenia z forum się tym zajmuje? Może być wysyłkowo. Czytałem wątki zlecę i wykonam jednak jest mało informacji o tym czy ktoś z forum rzeczywiście silnik naprawił, odebrał i był zadowolony. Interesuje mnie "full opcja". Naprawa w stylu przekazuje a odbieram sprzęt po pełnym serwisie - szlify itp.
Ten temat chcę załatwić po nowym roku jak już rama nabierze kształtów.


RE: Motorynka by Blondas - joozek - 22-11-2020 02:20:42

A ja wiem, ale nie powiem hmm


RE: Motorynka by Blondas - Blondas - 22-11-2020 16:10:26

Joozek Ty wiesz więcej niż inni ;P

W związku z tym, że nie zamierzam odpuścić tematu rejestracji mojego gruza i jestem po wstępnych rozmowach z rzeczoznawcą muszę niestety zmienić silnik. W mojej zamontowany był Dezamet 019 - biegi pięknie wchodzą odpala do słownie od kopnięcia.
Niestety do dokumentacji fotograficznej, przeglądu itp. musi być oryginalny. Mam jeszcze kompletnego Dezamet'a 017. Czy taki wogóle występował w motorynkach ?? Pytam bo już sam się w tym pogubiłem. Na pewno 023, ale czy 17'ka ?
Co do planów na 019 zastanawiam się co z nim zrobić.... Z jednej strony szkoda żeby leżał i czekał nie wiadomo na co, a z drugiej strony jakby nie patrzeć jest to rarytasik Smile


RE: Motorynka by Blondas - Blondas - 22-11-2020 18:11:56

*****
Już doczytałem. 017 biegi w rączce - opada. Poszukam innych karterów może coś wygrzebie. Jak nie to pozostaje mi kupić silnik Sad


RE: Motorynka by Blondas - Blondas - 22-02-2021 22:22:05

Remont idzie do przodu... Joozek ogarnia ramę i jest już bliżej niż dalej. Spy photo wrzucę po odbiorze od lakiernika Wink

Poszukuję kolanek wydechowych do 023 i 019 kompletnych. W sensie z nakrętkami do cylindra i tłumika. Przydałaby mi się jeszcze metalowa osłona wydechu. Ktokolwiek ma coś takiego na zbyciu proszę o info Smile

Co do silnika. Mam kartery 017 silnik kompletny trzeba będzie przełożyć to do karterow 023 i zrobić ten motor od początku do końca. 019 mi nie przeszkadza a pali od kopa więc póki 023 nie będzie gotowyna wizytę rzeczoznawcy to będzie siedzial w ramię i dawał przyjemność Smile