Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Manetka gazu Komar - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Manetka gazu Komar (/showthread.php?tid=50402)



Manetka gazu Komar - _Duduś_ - 14-04-2020 18:22:34

Witam mam komara 2351 mam problem z gazem gdy mam manetkę na minimum gazu i gdy chcę dodać gazu muszę przekręcić manetkę kawałek i dopiero mi dodaje gazu a gdy manetkę gazu mam prawie przy końcu to jakby komarek się dusił, nie wspomniałem jeszcze że manetka ciężko chodzi i manetka nie odbija
Wymieniona linka, gaźnik, wkład do rączki gazu i korpus manetki
Proszę o pomoc


RE: Manetka gazu Komar - Marmoladka - 14-04-2020 21:09:08

Linkę nasmaruj WD 40 oraz przepustnicę lekko wyszlifuj papierkiem.(jeżeli się zacina) wyreguluj linkę śrubą pod manetką na takiej metalowej fajce.Masz za ubogą mieszankę. Wyreguluj to poprzez kręcenie śrubą składu mieszanki po prawej stronie gaźnika poprzez przekręcenie w prawo na rozgrzanym silniku aż do skutku.Jeżeli w pełnym zakresie obrotów dalej będzie mulić to zmień położenie iglicy w przepustnicy.


RE: Manetka gazu Komar - _Duduś_ - 14-04-2020 21:16:18

Mieszankę mam za bogatą bo kopci jak niewiem
Jutro pójdę do garażu i zrobię to co Pan napisał i odpiszę co się działo


RE: Manetka gazu Komar - Norweski Zomowiec - 14-04-2020 21:42:34

nowa linka i już od razu smarowanie (które samo w sobie jest niepolecane)?



Jak dobrze czytam, to po prostu masz zbyt luzną linkę i trza tylko po prostu napiąć regulatorem, który jest na lince, oraz śrubkę wkręcić od przepustnicy w góre, aby nie gasił się na wolnych obrotach.


A to, że nie odbija, to coś linkę hamuje/ociera w korpusie manetki albo w gaźniku oraz słaba być może sprężynka w gazniku


RE: Manetka gazu Komar - _Duduś_ - 14-04-2020 21:49:58

-Na wolnych obrotach nie gaśnie tylko gdy chcę dodać gazu to muszę przekręcić manetkę do połowy i dopiero potem dodaje gazu, a gdy manetkę przekręce za mocno to dusi się

-Sprężyna w gaźniku jest dosyć mocna bo jak zakładałem linkę to ze sprężyną trochę walczyłem


RE: Manetka gazu Komar - Norweski Zomowiec - 14-04-2020 21:57:30

ustawienie zapłonu + inna świeca


sprawdź to


RE: Manetka gazu Komar - _Duduś_ - 14-04-2020 22:03:19

Świeca dzisiaj nowa założona Iskra F80S

Ustawienie zapłonu czyli platynki ? Jeżeli platynki to tydzień temu zakładane były nowe


RE: Manetka gazu Komar - romek - 14-04-2020 22:08:32

(14-04-2020 21:16:18)_Duduś_ napisał(a):  Mieszankę mam za bogatą bo kopci jak niewiem
Jutro pójdę do garażu i zrobię to co Pan napisał i odpiszę co się działo

Tu nie chodzi o bogatość w sensie olej w paliwie, tylko o wzajemny stosunek spalanego paliwa do spalanego powietrza.


RE: Manetka gazu Komar - _Duduś_ - 14-04-2020 22:12:28

aha widziałem jak poprawnie ustawić ilość powietrza w mieszance jutro zobaczę i napiszę czy coś się poprawiło.
A ma Pan pomysł o co chodzi z tą manetką dlaczego dopiero w połowie dodaje się gazu i dlaczego jak przekręcę manetkę prawie do końca to się dusi ?

Jeszcze jutro jak się nic nie poprawi to postaram się wstawić filmik z tą manetką


RE: Manetka gazu Komar - Wodnik - 14-04-2020 22:21:23

Cytat:Ustawienie zapłonu czyli platynki ? Jeżeli platynki to tydzień temu zakładane były nowe

Nie, zapłon czyli moment w którym pojawia się iskra regulujesz podstawą iskrownika. Ma być ustawiony 3 mm przed GMP.

Cytat:A ma Pan pomysł o co chodzi z tą manetką dlaczego dopiero w połowie dodaje się gazu i dlaczego jak przekręcę manetkę prawie do końca to się dusi ?

Ad. 1 Zbyt duży luz linki gazu. Regulacja jest na lince przy manetce.
Ad. 2 Za bardzo wykręcona śruba składu mieszanki ta pozioma.


RE: Manetka gazu Komar - _Duduś_ - 14-04-2020 22:25:41

Jutro od rana będę w garażu zrobię wszystko i dam znać czy się poprawiło jak będzie tak samo to postaram się dać link do filmiku jak ta manetka chodzi.

Macie Panowie jeszcze jakieś pomysły?


RE: Manetka gazu Komar - Marmoladka - 14-04-2020 22:50:36

Ale na co pomysły? Wszystko jest wyjaśnione tylko musisz z tym się pobawić tak jak wyżej. Przykręć śrubę od składu mieszanki do końca, ale nie z siłą bo możesz przekręcić gwint i zobaczysz że nie będzie się dławił. Tylko będziesz musiał trzymać manetkę bo ci zgaśnie bez trzymania. Jeżeli będzie ok, przystąp do końcowej regulacji


RE: Manetka gazu Komar - _Duduś_ - 14-04-2020 22:59:28

Z mieszanką będę się bawił

Bo ja przejmuje się tą manetką zrobię to co pisał kolega wyżej i dam znać jutro, jeżeli nie pójdzie czyli będzie tak samo chodzić to nagram filmik jak chodzi i wtedy może będą inne pomysły co z tą manetką jest, ale bądźmy dobrej myśli.


RE: Manetka gazu Komar - _Duduś_ - 15-04-2020 14:02:34

Witam ponownie ustawiłem mieszankę w gaźniku i linkę wszystko jest ok
Dziękuję bardzo wszystkim
Jesteście WIELCY
Pozdrawiam