Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Lakierowanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 200 (/forumdisplay.php?fid=143)
+---- Wątek: Lakierowanie (/showthread.php?tid=50341)



Lakierowanie - szymon18051974 - 05-04-2020 03:39:55

Witam, mam pytanie czy mozna założyć tarcze drucianą na kontówkę j przeleciec całą ramę? Potem podkładem i zmatowic papierem 350 i potem lakier? Aa i jeśli jest lrzyklejona tabliczka znamioniwa mozna ja odkleić? Czy co trzeba zrobić?
Z gory dzięki


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


RE: Lakierowanie - stqc - 05-04-2020 12:14:44

Szczotką drucianą możesz usunąć cały lakier, później papierem poprawić niedoskonałości, na to podkład epoksydowy, matowisz i lakier. Pamiętaj o tym aby naprawde dobrze przygotować powierzchnie oraz dobrze ją odtłuścić. Apropo tabliczki to ona jest przynitowana z reguły więc możesz ją odnitować i później powtórnie zanitować, jeżeli jest inaczej pokaż zdjecie.


RE: Lakierowanie - arturwietnamczyk - 05-04-2020 13:02:23

Może ma nowszego rometa i ma dorobioną tabliczkę która jest zamocowania na kleju, a propos szczotkowania, to po tym musisz całą ramę zmatowić, inaczej będzie wszystko płatami odpadać, ja ten błąd zrobiłem na motorynce, lekko uderzysz i odpada kawałek.


RE: Lakierowanie - ananas - 05-04-2020 13:33:30

(05-04-2020 12:14:44)stqc napisał(a):  Szczotką drucianą możesz usunąć cały lakier, później papierem poprawić niedoskonałości, na to podkład epoksydowy, matowisz i lakier. Pamiętaj o tym aby naprawde dobrze przygotować powierzchnie oraz dobrze ją odtłuścić. Apropo tabliczki to ona jest przynitowana z reguły więc możesz ją odnitować i później powtórnie zanitować, jeżeli jest inaczej pokaż zdjecie.
Na epoksyd musi iść jeszcze podkład akrylowy.


RE: Lakierowanie - Norweski Zomowiec - 05-04-2020 14:23:59

Jak masz oryginalny lakier może i złym stanie (porysowany itp.), ale się trzyma - to zmatuj stary lakier, nie zdzierając go - i na to kładź kolejne warstwy


RE: Lakierowanie - szymon18051974 - 07-04-2020 03:19:10

(05-04-2020 13:02:23)arturwietnamczyk napisał(a):  Może ma nowszego rometa i ma dorobioną tabliczkę która jest zamocowania na kleju, a propos szczotkowania, to po tym musisz całą ramę zmatowić, inaczej będzie wszystko płatami odpadać, ja ten błąd zrobiłem na motorynce, lekko uderzysz i odpada kawałek.
Chyba ze dobrze przygotuje powierzchnię? Podkład może być wypełniający? Czy jak? Czy lepszy akryl? Boo z tg co wiem to gadalem z lakiernikiem to powiedzial ze wyczyscic do golego metalu na to podklad zmatowić 300 papierem, potem znowu podkład zmatowić 600 papierem, lakier, klark

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


RE: Lakierowanie - JGNZM - 07-04-2020 13:00:57

Jak chcesz do gołego metalu to zapłać 100-150 zł i oddaj do piaskowania. Porządnie i szybciej.


RE: Lakierowanie - arturwietnamczyk - 08-04-2020 00:54:34

Również polecam piaskowanie, szczotkowanie zabiera dużo czasu i jest nie dokładne, po piaskowaniu odtłuszczanie, na to podkład epoxydowy, później podkład akrylowy wypełniający, szlif zgrubny, odtłuszczanie znowu podkład akryl, szlif drobniejszym papierem, odtłuszczanie, baza 1-2 warstwy, odtłuszczanie, klar, tak według mnie, ale zazwyczaj niektórzy robią to inaczej.