Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czy tak ma pluć olejem? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Czy tak ma pluć olejem? (/showthread.php?tid=50290)



Czy tak ma pluć olejem? - Norweski Zomowiec - 26-03-2020 22:15:35

Witam. Czy tak ma być, czy za bogata mieszanka?
https://www.youtube.com/watch?v=EB2m7hg3Oi0&feature=youtu.be


RE: Czy tak ma pluć olejem? - Dawdzio - 26-03-2020 22:32:41

Jaką robisz?
Jak dla mnie masz za wysokie wolne obroty (jeśli na filmie są wolne), a to nie jest olej, lecz nagar. To dwusuw, silnik niedoskonały. Ponoć nawet teoretycznie nie ma prawa działać. Zostaw go odpalonego na mokrym asfalcie, powinieneś zobaczyć kolorowe smugi na drodze - niespalone paliwo wydmuchiwane przez wydech. W Komarze to może być słabo widoczne, przy Trabancie już to widać bez problemu.


RE: Czy tak ma pluć olejem? - Norweski Zomowiec - 26-03-2020 22:35:10

Obroty są do wyregulowania, bo założyłem gaznik bing z simsona - to spoko

leje na 1 litr 35ml oleju.

Może zrobię mieszankę 1:50, bo mam nowy wał i w nim łożysko igiełkowe na tłoku. taka bogata może niepotrzebnie?


RE: Czy tak ma pluć olejem? - Wodnik - 26-03-2020 22:59:38

Każdy wiekowy 2t tak rzuca olej te nowsze mają już lepiej dopracowane układy wydechowe i w ogóle to jest to już mniej widoczne.

Tylna felga z prawej strony zawsze wykropkowana jest olejem z tłumika w Rometach chyba że ktoś często wyciera. Wink


RE: Czy tak ma pluć olejem? - Marian2350 - 27-03-2020 00:15:15

(26-03-2020 22:59:38)Wodnik napisał(a):  Każdy wiekowy 2t tak rzuca olej te nowsze mają już lepiej dopracowane układy wydechowe i w ogóle to jest to już mniej widoczne.

Tylna felga z prawej strony zawsze wykropkowana jest olejem z tłumika w Rometach chyba że ktoś często wyciera. Wink

Tak u mnie jest dokładnie to samo, a jeszcze gdy miałem nieszczelność pomiędzy cylindrem, a kolankiem to błotnik z przodu tak samo był wykropkowany Big Grin


RE: Czy tak ma pluć olejem? - Odrestaurator - 27-03-2020 00:56:22

Lej 25ml na litr, najbardziej optymalnie do tych moplików starych.