Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kupno wyrejestrowanego komara i zarejestrowanie na siebie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Kupno wyrejestrowanego komara i zarejestrowanie na siebie (/showthread.php?tid=49925)



Kupno wyrejestrowanego komara i zarejestrowanie na siebie - Norweski Zomowiec - 07-01-2020 23:17:10

Witam

Mam sytuacje, że mogę kupić wyrejestrowanego komara. 1 właściciel to zrobił (nie wiem kiedy) i drugi właściciel go kupił i ma umowę k/s. Są wszystkie dokumenty od początku tzw. jest stary dowód rejestracyjny i umowy.
Jest możliwość zarejestrowanie go w dzisiejszych czasach na siebie?


robię umowę k/s, przegląd, OC i po prostu do urzędu komunikacji po nową tablice? przechodzi to?


RE: Kupno wyrejestrowanego komara i zarejestrowanie na siebie - vwMaly - 07-01-2020 23:40:31

ja miałem kiedyś podobny problem i Pani w wydziale komunikacji mi powiedziała że jeżeli dowód jest ucięty i pojazd został wyrejestrowany to nie ma możliwości ponownej rejestracji na ''białe blachy'' jedynie na zabytek. Przynajmniej tak mi powiedziała w mojej miejscowości. Chyba że któryś z kolegów ma jakiś sposób?


RE: Kupno wyrejestrowanego komara i zarejestrowanie na siebie - Norweski Zomowiec - 07-01-2020 23:44:57

Tutaj znalazłem odpowiedz:
http://chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=7713

A jeżeli dowód jest cały świadczy o tym, że nie został wyrejestrowany? i można spokojnie zarejestrować?


RE: Kupno wyrejestrowanego komara i zarejestrowanie na siebie - vwMaly - 07-01-2020 23:57:09

mnie się wydaje że to tak naprawdę zależy od życzliwości pani która siedzi w okienku niektóre przymykają oko a niektóre się czepiają wszystkiego, najlepiej będzie jak pójdziesz do twojego wydziału przedstawisz całą sytuacje i potem jak już kupisz pójdziesz to tej samej pani co udzielała informacji, bo ktoś inny może być innego zdania


RE: Kupno wyrejestrowanego komara i zarejestrowanie na siebie - Michał - 08-01-2020 10:07:17

Zarejestrujesz, ale na unikat lub zabytek.


RE: Kupno wyrejestrowanego komara i zarejestrowanie na siebie - Mixol - 08-01-2020 19:29:49

Ja mialem taki przypadek z Wueską, umowa ks i obciety dowód, zarejestrowałem bez problemu na unikat - o czym w dowodzie nie bylo śladu.Dostalem czerwoną blachę zeby zrobić przegląd a potem normalnie białą.Opinia rzeczoznawcy kosztowała 250 zł, było to w 2015 roku.