Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wigry Universal Tyler 3~czyli kolejny nabytek RaszkoV'a - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Wigry Universal Tyler 3~czyli kolejny nabytek RaszkoV'a (/showthread.php?tid=49897)



Wigry Universal Tyler 3~czyli kolejny nabytek RaszkoV'a - RaszkoV - 31-12-2019 20:18:15

Jak to zwykle bywa w przypadku kolekcjonowania starych rowerów, często przy rozmowie pada pytanie ,,Czy nie posiada pan/pani może jakiegoś starego roweru?". Pewnego razu przyjechał pan odpowiedzialny za sprawdzenie stanu licznika. Jako że robiłem wtedy porządki, miał okazję zobaczyć dosyć spora część mojej kolekcji. Po chwili rozmowy padło w/w pytanie, a odpowiedź była dosyć interesująca. Powiedział że posiada ,,Składaka z początku lat '70, z japońską przerzutką z 3 biegami". Umówiłem się z panem na oględziny, i tak oto na miejscu zastałem tego oto Wigry. Ustaliłem cenę, i wróciłem z nim do domu. Wyprodukowany w 1981r został przez Bydgoskie zakłady obdarowany naklejką Universal na głównej rurze, jak i Tyler na główce ramy. Do tego posiada dosyć ciekawy (Fabryczny!) dwukolorowy dzwonek (Czarny dół, biała rączka). Jest to maksymalnie wyposażona wersja eksportowa, która najłatwiej rozpoznać po charakterystycznej chromowanej osłonie łańcucha. Nieco pracy czeka mnie z tym rowerkiem, ale jeszcze będzie z niego Perełka Wink .




RE: Wigry Universal Tyler 3~czyli kolejny nabytek RaszkoV'a - TataMaKarata - 31-12-2019 22:14:11

Dopiero niedawno dowiedzialem sie, ze istniały rowery Rometu z przerzutka w piascie. W dodatku nawet takie rowery jak Wigry mialy te ceche.
Znalezisko jest po prostu SUPER !

A tak na marginesie to czy Tyler oznacza wlasnie taka przerzutke czy moze cos innego ?
W Wikipedii jest to:
Tyler – wersje eksportowe do stanów, pierwszy polski rower z przerzutką planetarną w tylnej piaście
Ale czy istnieja Romety z przerzutką planetarną w tylnej piaście nie bedace Tylerami ?


RE: Wigry Universal Tyler 3~czyli kolejny nabytek RaszkoV'a - RaszkoV - 31-12-2019 22:24:17

(31-12-2019 22:14:11)TataMaKarata napisał(a):  Dopiero niedawno dowiedzialem sie, ze istniały rowery Rometu z przerzutka w piascie. W dodatku nawet takie rowery jak Wigry mialy te ceche.
Znalezisko jest po prostu SUPER !

A tak na marginesie to czy Tyler oznacza wlasnie taka przerzutke czy moze cos innego ?
W Wikipedii jest to:
Tyler – wersje eksportowe do stanów, pierwszy polski rower z przerzutką planetarną w tylnej piaście
Ale czy istnieja Romety z przerzutką planetarną w tylnej piaście nie bedace Tylerami ?

Tylery nie koniecznie musiały iść na stany, bywały takowe wyposażone identycznie jak ,,zwykłe" egzemplarze Wink .


RE: Wigry Universal Tyler 3~czyli kolejny nabytek RaszkoV'a - Jorginsson - 01-01-2020 16:21:22

Super znalezisko! Pasowałoby tu jeszcze kremowe siodło i bagażnik w chromie, ale nie mam pojęcia czy wychodziły w takiej konfiguracji... No i oczywiście "chorągiewka", ale chyba już popuszczam wodze fantazji Rolleyes


RE: Wigry Universal Tyler 3~czyli kolejny nabytek RaszkoV'a - Dawdzio - 01-01-2020 16:45:13

Litości z tym ramieniem bezpieczeństwa, wszyscy to teraz wszędzie pchają, a prawie nigdzie ich nie było.
Wigry eleganckie. Dzwonki plastikowe były też całe białe, ale musiało być ich bardzo mało. Tu obstawiam podejście "czy się stoi, czy się leży... " :F

Co do marek eksportowych Rometu:
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=26872


Post #1700


RE: Wigry Universal Tyler 3~czyli kolejny nabytek RaszkoV'a - Jorginsson - 01-01-2020 17:21:18

To mówię, że popuszczam wodze fantazji Wink Mi osobiście się podoba, ale zgadzam się z Tobą w 100%, świadomy w pełni, że to już się robi "oklepane"...


Wigry Universal Tyler 3~czyli kolejny nabytek RaszkoV'a - wojtekb1912 - 12-01-2020 16:06:33

Bardzo fajny egzemplarz. Pozdrawiam

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka


RE: Wigry Universal Tyler 3~czyli kolejny nabytek RaszkoV'a - pawel07 - 12-01-2020 20:13:03

(31-12-2019 22:14:11)TataMaKarata napisał(a):  Dopiero niedawno dowiedzialem sie, ze istniały rowery Rometu z przerzutka w piascie. W dodatku nawet takie rowery jak Wigry mialy te ceche.
Znalezisko jest po prostu SUPER !

A tak na marginesie to czy Tyler oznacza wlasnie taka przerzutke czy moze cos innego ?
W Wikipedii jest to:
Tyler – wersje eksportowe do stanów, pierwszy polski rower z przerzutką planetarną w tylnej piaście
Ale czy istnieja Romety z przerzutką planetarną w tylnej piaście nie bedace Tylerami ?

Ja mam Rometa Universala (ten na moim awatarze) z taką przerzutką.


RE: Wigry Universal Tyler 3~czyli kolejny nabytek RaszkoV'a - TataMaKarata - 12-01-2020 21:37:10

A jaka jest nazwa tego Universala na kraj ?


RE: Wigry Universal Tyler 3~czyli kolejny nabytek RaszkoV'a - pawel07 - 13-01-2020 16:29:58

(12-01-2020 21:37:10)TataMaKarata napisał(a):  A jaka jest nazwa tego Universala na kraj ?

Chyba Turing 2.