Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka Pony - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Czy warto kupić? Wycena, Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Wątek: Motorynka Pony (/showthread.php?tid=49601)



Motorynka Pony - mich4u90 - 02-10-2019 22:00:09

Panowie,

planuje zakupić sobie motorynkę PONY do remontu. Znalazłem ogłoszenie na motorynkę która jest dość blisko, i jestem gotowy po nią pojechać. Problem w tym że sporo rzeczy wzbudza moje wątpliwości:

- odstęp między kołem i silnikiem (dość duży) - sprzedający mówi że możliwe że są zamontowane inne golenie
- silnik. Odpala, ale widzę że głowica jest od innego modelu, albo jest to inny silnik. W głowicy jest miejsce na śrubę do "powieszenia" silnika na ramie, a rama nie ma tych blaszek montażowych.

Widzicie jeszcze jakieś inne "zagrożenia"?





RE: Motorynka Pony - gregorian2008 - 02-10-2019 22:12:03

Brak błotnika, lagi przód spawane, brak podnóżek schowka itd w tym stanie warta 500-600 zł maksymalnie. Prawdopodobnie jest to rama od M3 bo coś dziwnie leży silnik lub taka rama jest zmęczona już


RE: Motorynka Pony - mich4u90 - 02-10-2019 22:21:23

Czyli może być tak że tylko głowica jest od innego silnika, a blok jest oryginalny?
Lagi chciałbym założyć nowe, ogólnie całą chciałbym zrobić praktycznie od nowa więc mi to nie przeszkadza.

A jaki może być problem w tym przednim, wyjechanym do przodu kole?


RE: Motorynka Pony - NoSeLatamTrochu - 02-10-2019 22:34:25

jak będziesz zmieniał głowicę to napisz do mnie chętnie odkupię tą, oczywiście jeśli ta jest zmd i ma cały gwint


RE: Motorynka Pony - Jorginsson - 02-10-2019 22:46:17

Kierownica też się nie zgadza, jak dla mnie nie warta nawet tyle co Greg napisał, domyślam się że kusi odległość i cena, ale to nie jest dobra baza. Ew. kupić ramę kto Ci wystawi jakiś papier (ks) i sobie po kompletować, do motorynki kupisz dziś wszystko.


RE: Motorynka Pony - mich4u90 - 02-10-2019 23:40:23

No tak, ale tutaj mam ramę, działający silnik, koła (jedno wyszczerbione) i pewnie jeszcze kilka elementów które mogą się przydać.

Myślę że jest to przyzwoita baza, ale chciałbym rozszyfrować co w niej jest nie oryginalne...

Pomyślałem sobie że lagi, plastiki, felgi, opony, amortyzatory, wydech, manetki, kierownice, stopkę, lampkę tył i wszelkie elementy nadające estetykę, kupię albo nowe, albo wykorzystam obecne poddając je generalnej renowacji.

Podsumowując, dlaczego uważacie że jest to zła baza, i lepiej bawić się w składanie motorynki od nowa?


RE: Motorynka Pony - joozek - 03-10-2019 10:13:49

KASA, wystarczy usiąść przy kompie z kartką i ołówkiem.
To co wymieniłeś - ok 2000 zł
Naprawa ramy - ok 400 zł
Naprawa przodu - 600 zl
Malowanie proszek - 600 zł
a reszta ??? dla Robaka bez papieru ???