Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Wagant 81' - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Wagant 81' (/showthread.php?tid=49523)

Strony: 1 2


RE: Romet Wagant 81' - Jorginsson - 21-06-2020 21:20:39

(20-06-2020 20:30:26)jurek_1961 napisał(a):  (...) co miało też tę dobrą stronę, że zostawała jeszcze praca na poniedziałek...

Ja zawsze powtarzam, że Polak to zawsze będzie miał pracę Smile
Mój kolega z pracy często powtarza jeszcze (dla śmiechu, bo sam jest dobrym i pracowitym fachowcem) taką sentencję:
Romek hydraulik napisał(a):Ja to się roboty nie boję! I trzy dni mogę koło niej leżeć!
best

Wybacz And1 ten mały off-top w Twoim temacie Wink


RE: Romet Wagant 81' - And1 - 08-07-2020 19:55:49

Nie ma problemu ?. Co do widelca to mimo szczegółowych podpowiedzi ni cholery nie mogę.
Oddaję do kogoś mądrzejszego niech mi pokażę ??


RE: Romet Wagant 81' - jurek_1961 - 09-07-2020 11:51:21

Prawdopodobnie nie udaje Ci się z dwóch powodów. Raz - do tej pory robiłeś wszystko tak jak zaleca Fabryka - może poza tym zalaniem olejem czy WD-40. Dwa - bo tam w środku wszystko "zaspawało się" od rdzy i brudu. W sumie - miało prawo, jeśli tego nikt przez całe lata nie serwisował. I teraz trzeba będzie podziałać nieco siłowo, ale z wyczuciem, żeby to rozłączyć, a nie zniszczyć. Może to i dobry pomysł, żeby oddać to komuś, kto wie jak się do tego zabrać i zrobi to dobrze...


RE: Romet Wagant 81' - romet3kolory - 10-07-2020 13:30:03

Zajrzyj pod światło czy w rurze widelca jest prześwit, jeśli nie , to tkwi tam nadal rozpierak sztycy kierownicy. Teraz musisz go wyprzeć. W tym celu złóż wszystko tak jak było , a następnie wykręć na 0,5 cm tę długą śrubę. Dzięki temu śruba będzie miała podparcie w dwóch miejscach ( rozpierak i mostek) dzięki czemu nie pogniesz jej przy pobijaniu jej młotkiem. Teraz weź młotek i uderzaj w łeb śruby, zdecydowanie ale nie na chama.Nawet jeśli coś tam przyrdzewiało to wstrząsy od uderzeń powinny te złogi zruszyć. Jeśli odstęp między łbem śruby a mostkiem zacznie maleć to będzie oznaka że rozpierak zaczyna wychodzić ze sztycy . Wtedy musisz znowu lekko wykręcić tę długą śrubę i powtórzyć całą operację.Całą operację powtarzaj, aż śruba luźno wpadnie, co będzie oznaczać że rozpierak wyszedł ze sztycy. Rozpierak ma ok. 1 cm wysokości więc nie ma obaw o ścięcie gwintu podczas uderzeń.


RE: Romet Wagant 81' - Dawdzio - 10-07-2020 16:33:49

Młotkiem w śrubę uderzaj przez jakieś drewienko czy deseczkę.