Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Klub "Chłopcy Rometowcy" (/forumdisplay.php?fid=156)
+---- Dział: Spotkania i wyjazdy klubowe (/forumdisplay.php?fid=158)
+---- Wątek: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy (/showthread.php?tid=4936)

Strony: 1 2 3 4 5


Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - Mati - 21-05-2012 21:13:42

Na pewno znacie nazwisko Pana Józefa Podlaskiego z takich książek jak "Jężdżę motorowerem" itp. To właśnie on jest ich autorem. Był też przez długie lata konstruktorem motorowerów w Zakładach Rowerowych ROMET w Bydgoszczy. Dziś od jednego z nauczycieli dowiedziałem się, że po tym jak zakończyła się historia Rometu, pracował on jako nauczyciel w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, czyli w mojej szkole. Dzięki temu mam kontakty, które umożliwiałyby zorganizowanie spotkania z tym wyjątkowym człowiekiem. Spotkanie takie odbyć by się mogło w jakąś sobotę w Samochodówce, ze względu na to że Pan Józef mieszka na Osiedlu Leśnym i miałby blisko. Oczywiście każdy będzie mógł przyjść.

To jest jedyna i ostania szansa na spotkanie z człowiekiem, który tworzył historię bydgoskiego przemysłu motoryzacyjnego. Ma on już ponad 80 lat i więcej takiej okazji nie będzie, ponieważ ci ludzie po prostu odejdą. Może i dowiemy się o jakiś prototypach, o których nie mamy bladego pojęcia, a ja będę mógł się spytać o te pogłoski o Romecie 205 ze szwabskim silnikiemBig Grin Poza tym Pan Józef pewnie ucieszy się, że są jeszcze miłośnicy Rometu.


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - kedzik28 - 21-05-2012 21:15:38

szkoda że ja mam daleko do Bydgoszczy chętnie bym przyjechał


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - Taśma - 21-05-2012 21:16:49

Ja idę!!!

Może i tatę namówię Big Grin


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - Przemi998 - 21-05-2012 21:18:14

JA wcale do Bydgoszczy nie mam daleko tylko 80km a którego to sie odbędzie i o której godzinie?? ;D


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - kedzik28 - 21-05-2012 21:19:08

ja mam ponad 100 km to na pewno mnie nie będzie


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - Taśma - 21-05-2012 21:20:08

Fajnie by było gdyby Pan Józef był na rozpoczenciu klubowym Big Grin


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - Stachu.G - 21-05-2012 21:23:04

Zapytaj o charta 310


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - Mati - 21-05-2012 21:23:15

(21-05-2012 21:18:14)Przemi998 napisał(a):  JA wcale do Bydgoszczy nie mam daleko tylko 80km a którego to sie odbędzie i o której godzinie?? ;D
Nie wiem, najpierw trzeba się z nim skontaktować, bo na razie wiem tyle, że jeździ srebrnym Lanosem i raz do roku przyjeżdża do mnie do szkoły na przegląd xd Jutro będę działał Big Grin

EDIT: No i jest kumplem mojego nauczyciela od silników (p. Edek - niektórzy znają) Big Grin


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - Taśma - 21-05-2012 21:24:42

Spytaj się czy by niechciał się przejechać na najlepsze osiedle na świecie którym jest BRDYUJŚCIE!


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - Mati - 21-05-2012 21:26:31

I co przyjmiesz go na grilla? xd


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - Taśma - 21-05-2012 21:27:24

Z wielką chęcią! best Kiełbaski z festynu jeszcze są!


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - nie_mientki - 21-05-2012 21:33:35

Jak będzie znany termin to dajcie znać. Daleko ta szkoła od dworca PKP? Trzy godziny z Wawy, ale jeśli będę mógł to przyjadę. Jeśli nie to pewnie poproszę o zadanie paru pytań, głównie o prototypy, ilość wyprodukowanych modeli i sposobu funkcjonowania ośrodka badawczo-rozwojowego, czy też jaką by to miało nazwę.


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - Mati - 21-05-2012 21:35:35

(21-05-2012 21:33:35)nie_mientki napisał(a):  Jak będzie znany termin to dajcie znać. Daleko ta szkoła od dworca PKP? Trzy godziny z Wawy, ale jeśli będę mógł to przyjadę. Jeśli nie to pewnie poproszę o zadanie paru pytań, głównie o prototypy, ilość wyprodukowanych modeli i sposobu funkcjonowania ośrodka badawczo-rozwojowego, czy też jaką by to miało nazwę.
Około 3 km. Jest wygodny dojazd linią 93.


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - mlodyfso - 21-05-2012 21:37:43

ja z chęcią bym pojechał w sobotę ale kumpel przyjeżdża z Poznania Sad i dlatego nie mogę ale tak to jak najbardziej bo mój brat znalazł sobie dziewczynę z Bydgoszczy tak wiec by było przy okazji (przemyśle ta sprawę)


RE: Spotkanie z konstruktorem motorowerów Z.R. ROMET w Bydgoszczy - Kamil - 21-05-2012 22:26:40

Jedziemy, obowiązkowo Smile