Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jazda po polach a policja - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Jazda po polach a policja (/showthread.php?tid=49125)



Jazda po polach a policja - BubaHuba - 22-06-2019 20:30:46

WITAM!


Moją maszyną jeżdżę tylko po własnych polach. I mam pytanie ponieważ gdy dojadę do końca polnej drogi jest ulica, i gdyby policja przejeżdżała i zauważyła mnie na polu, podkreślam, że nie posiadam dokumentów oraz pole jest moje policja może mi coś zrobić?


RE: Jazda po polach a policja - remix301 - 22-06-2019 21:11:53

Teoretycznie nie


RE: Jazda po polach a policja - BubaHuba - 22-06-2019 21:13:26

(22-06-2019 21:11:53)remix301 napisał(a):  Teoretycznie nie
A praktycznie?


RE: Jazda po polach a policja - zbieracz rometów - 22-06-2019 21:17:46

No u mnie kiedyś gość jeździł traktorem pod wpływem na własnym polu i go złapali


RE: Jazda po polach a policja - Whiskacz - 22-06-2019 22:07:21

Po swoim terenie możesz jeździć bez obaw ale każda droga polna to jest jednak droga i w tedy mogą ciebie ścigać, czy to dziś czy jutro. Nie wiem jak to jest z alkoholem ale jest w prawie tak że nie wolno prowadzić pod wpływem alkoholu więc obojętne gdzie. Wracając do tematu, bez prawka itd możesz jeździć po swoim polu i nie po polnej drodze ale mają prawo cię zatrzymać i zapytać czy pojazd jest kradziony itd.


RE: Jazda po polach a policja - NoSeLatamTrochu - 22-06-2019 23:53:29

drogi polne to są także drogi gminne, u mnie w mojej małej miejscowości normalnie policja patroluje większość dróg gruntowych/polnych jak zwał tak zwał, tu ktoś podpity rowerem jedzie i cyk pincet tu małolaty piją palą już spisują, no ja kiedyś romecikiem stałem na poboczu to tylko się popatrzyli i przejechali, ja bez kasku dokumentów ani nic no ale no, jesli drogi polne na twoim polu to jeździj nic ci nie zrobią.
WSZYSTKO ZALEŻY OD POLICJANTA tyle powiem


RE: Jazda po polach a policja - Odrestaurator - 23-06-2019 00:41:37

Po swoim polu możesz jeździć, ale nie możesz być pod wpływem alkoholu. Nawet na prywatnym terenie gdy będziesz prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu jest to karalne, znam taki przypadek gdy gość jeździł po swoim własnym lesie na crossie pod wpływem - zatrzymali go i tyle wiem że mandat na pewno a co dalej to nie wiem. Na drogach nawet tych polnych też nie.