Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nowy nabytek w stajni --> mr-232 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Nowy nabytek w stajni --> mr-232 (/showthread.php?tid=48969)

Strony: 1 2 3 4


RE: Nowy nabytek w stajni --> mr-232 - Whiskacz - 06-09-2019 08:20:54

Na to wychodzi bo faktycznie brakuje miejsca... Klin sprawdziłem i jest dobry. Jak to możliwe że wcześniej jeździł i czasem nawet bardzo ładnie a ustawiłem na "czuja "

Tam brakuje dosłownie 1mm czyli myślę że jeśli powiększę otwory na podstawie zapłonu o jakiś 1cm będzie już grało. Ja kupowałem wał od gmoto... id 64361


RE: Nowy nabytek w stajni --> mr-232 - Whiskacz - 06-09-2019 10:24:31

Przyłożyłem inny wał którego nie chciałem zakładać bo chciałem pewny nowy... Faktycznie klin jest w innej pozycji, kawałek dalej czyli jakieś 2"
Oczywiście napisałem do sprzedawcy ale po 4 miesiącach pewnie mnie oleją. Jednak będę musiał unikać tej firmy...


RE: Nowy nabytek w stajni --> mr-232 - Jorginsson - 06-09-2019 15:36:55

Niekoniecznie Cię oleją, możesz wymienić z tytułu rękojmi, koleś który pracuje w handlu ma to w małym palcu i tłumaczył mi to onegdaj, generalnie klient ma bardzo spory wachlarz zachowań w takich przypadkach, tylko mało kto o tym wie. Albo sobie o tym poczytasz, albo ja spróbuję dopytać, ale dopiero po weekendzie.

Tylko że już napisałeś... Zależy co, bo jeśli gołe "dopiero się zorientowałem" (w domyśle wcześniej nie zwróciłem uwagi) to popił wodą... Ale już "dopiero rozpakowałem" zmienia postać rzeczy...


RE: Nowy nabytek w stajni --> mr-232 - Whiskacz - 06-09-2019 18:10:47

Wydluzylem otwory w podstawie o 5mm i już zapłon ustawiony jak dla mnie idealnie. Nadal mam problem z iskra i zamówiłem już cewke, kabel i fajkę. Dziś wstawię filmik jak u mnie wygląda iskra. Co do emaila to dostałem odpowiedź że fachowa obsługa sprawdziła towar przed wysyłką i napewno jest dobry. Na tą chwilę i tak tego wału bym nie rozbieral bo już mi się nie chce ale napewno będę chciał im udowodnić że miejsce klinu nie jest w tym miejscu.


RE: Nowy nabytek w stajni --> mr-232 - Odrestaurator - 07-09-2019 13:44:51

Mogli się pomylić albo sami nie wiedzą co sprzedają, wał od np. 023 a s38 wygląda praktycznie identycznie ale miejsce na klin jest gdzie indziej i potem wychodzą takie kwiatki... Chyba że masz jakąś inną podstawkę zapłonu ale z tego co wiem one były takie same. No i też nie wiem jak to jest w przypadku silnika na pedały czy on też nie ma innego wału, albo może po prostu czop się przestawił czy też był już oryginalnie źle zrobiony.


RE: Nowy nabytek w stajni --> mr-232 - Whiskacz - 07-09-2019 20:53:22

Przyłożylem wal od innego sprzętu i na moje oko jest różnica. Powiedzmy że mój wał jest na 12godzinie a ten jakiś z s38 jest już na 2godzinie, więc to by się zgadzało że wal jest za późny. Dopiero wywiertanie dziur pomogło ustawić zapłon według instrukcji.


RE: Nowy nabytek w stajni --> mr-232 - Whiskacz - 09-09-2019 18:42:07

Panowie, nagrałem filmik na którym widać moje ustawienie wału. Na filmiku widać że nie trafiam w te 3mm przed GMP i to już przy przerobionej podstawie iskrownika. Będę musiał więcej wyfrezować o jakieś kolejne 5mm. Na zdjęciu wywiercone miejsce. Kolejny email poleciał do Gmoto. Dziś dostałem nową cewkę, kabel i fajkę. Cewka krzywa i mmusiałem mocowanie podstawki powiększyć i końcówki cewki wyszlifować. Już mnie ten g.wnomoto zaczyna wk....Iskry nadal nie ma... Odpalił przy podłączonych kablach prądu świateł i gaszenia... Szlak mnie trafia...
https://www.youtube.com/watch?v=fse77BHJxXU



RE: Nowy nabytek w stajni --> mr-232 - Whiskacz - 17-09-2019 17:41:51

Czołem. Zdemontowałem cewki i zostawiłem tylko tą do świecy aby sprawdzić czy będzie jakaś różnica no i nic...
Nie mam już pomysłu co może być powodem brakiem iskry... proszę o jakąś pomoc bo chciałbym mieć tą instalację ale już powoli myślę nad cdi...
https://1drv.ms/u/s!AspTX6iyvzbVkFwXf74S6TkjtYT6
https://1drv.ms/u/s!AspTX6iyvzbVkF2pcSPXM47T5fZo


RE: Nowy nabytek w stajni --> mr-232 - rafi555 - 18-09-2019 23:27:59

A magneto ?


RE: Nowy nabytek w stajni --> mr-232 - Whiskacz - 19-09-2019 09:48:18

(18-09-2019 23:27:59)rafi555 napisał(a):  A magneto ?

Magneto nie ociera i jest w miarę +/- 1mm bicia. Mam magneto z 66 roku które reanimowałem i mam magneto z nowszego modelu które tez nie daje iskry. Wstawić zdjęcie? Magneto ma jakieś znaczenie?