Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Moj Romet ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Moj Romet ogar 200 (/showthread.php?tid=48415)

Strony: 1 2


RE: Moj Romet ogar 200 - siwy1958 - 03-04-2019 17:43:44

Witam !
Krystian, jestem z Sepolna ( kolo stadionu Olimpijskiego) tam mam zaklad. Jawy Ts 350 nie robilem, tylko regenerowalem wal uslugowo i pare pierdol . Znajomemu ktory 2 lata temu jechal na zlombol.Dojechal (z wozkiem bocznym) i wrocil.

Pozdrawiam
Marek Z.

Ps Niebieski ogar zarejestrowany, otrzymal tablice DW 800F.
Koszty:
Przeglad tech. 51zl
ubezpieczenie 53zl nie uwzglednili znizki na legitymacje klubu CAAR 70% bo PZU wycofalo sie od stycznia dla nowo rejestrowanych zabytkow na biale tablice.
Wydzial Komunikacji 110+1.50 zl

Czas na zielonego.

Czarnego uruchomilem, ale slobo jezdzi ,bo zebatka tylna jest chyba od ogara205 (41) zebow i nie ma mocy, ale jedzie.


RE: Moj Romet ogar 200 - siwy1958 - 10-04-2019 18:11:04

Witam !
W ostatni wekend (sobota, niedziela) pojechalismy dwoma Ogarami 200 ze znajomymi (motocyklami wspolczesnymi), plus Zundapp KS 600 do wynajetej lesniczowki na imeniny, ok 50 km w jedna strone. Problemow z dojazdem nie bylo ,tylko niebieski na wysokich obrotach przerywal i kichal w gaznik. Na miejscu wymienilem kondensator (Tajwan) i problem znikl.
Zrobilismy w ramach wycieczki(testowa jazda) ok. 100km.

Test uznaje za udany, troche Dziewczyna ma problem ze znalezieniem luzu, ale mysle ze z czasem zostanie to opanowane (przyzwyczajenie).

Wystepuja takze na kierownicy dosc duze wibracje (mrowienie rak) przy wyzszych predkosciach (co wiaze sie z wysokimi obrotami), nie wiem jak temu zapabiec i czy to normalne.
Predkosc mielismy ok 50 do 60 km/h. Obok jechal Kolega samochodem i mierzyl.

Zielony Romet Ogar 200 zostal DZIS dopuszczony do ruchu na przegladzie technicznym.

Nastepnie Po wizycie w Wydziale Komunikacj otrzymal numer rej. DX 838A.

Pozdrowienia

Marek Zapasnik.


PS. Z trzecia sztuka (czarny) czeka na zebatke zdawcza, a pozniej zobaczymy, bo jest niepotrzebny...


RE: Moj Romet ogar 200 - bubzon - 11-04-2019 16:05:28

Te wibracje na kierownicy, to może być lekkie bicie na kole. Sprawdź czy opona dobrze siedzi. Ja tak miałem u siebie.


RE: Moj Romet ogar 200 - siwy1958 - 11-04-2019 22:00:56

Witam!
Kola są wycentrowane idealnie, specjalnie dorobionym kluczem. Szprychy wszystkie są jak struny naciągnięte. Robiłem to setki razy. Opony są oryginalne wiec będę musiał się im przyjrzeć jakie są proste.

Teraz zdjęcie z sobotnio niedzielnej wycieczki do lasu (leśniczówki).



Pozdrawiam,
Marek


RE: Moj Romet ogar 200 - rafi555 - 11-04-2019 22:12:17

Ładne ogarki Smile .


RE: Moj Romet ogar 200 - siwy1958 - 03-10-2020 16:29:17

Witam!

Minelo prawie 1.5 roku jak zaczalem jezdzic Rometem Ogar 200, tym zielonym. Do tej pory zrobilem nim ok 5200km. Zero awarii !!! Jezdze caly czas jak szalony i wszedzie po miescie i zadnych problemow. W korkach super , zawsze jestem pierwszy na swiatlach , nie ma lepszego pojazdu w miescie!
Nic nie trzeba przy Nim robic ,tylko lac paliwo. A troche pali ok 3.5 do 4.0 l /100km.
Jak nim jezdze to caly czas myske o naszej wyprawie ROMETAMI OGAR 200 Z WROCLAWIA NAD MORZE BALTYCKIE (ten dzial).Jak bylo super.

Moze jesze przyjdzie jakis ciekawy pomysl na kolejne wakacje ???


Pozdrawiam
Marek Zapasnik
Wroclaw.


Ps NIGDY nie myslalem ze taki motorower jest tak bezproblemowy i nieawaryjny !!!!!!!! I daje tyle FRAJDY !!!