Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Simson sr80 Ce - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Simson sr80 Ce (/showthread.php?tid=48340)

Strony: 1 2 3


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 13-03-2019 01:42:27

No to jedziemy dalejWink
Jako że prace przy ramie już mnie tak rozkojażyły ze nie wiem za co się wziąć,wziąłem się za silnik.
Złożyłem kapę z rozrusznikiem sam rozrusznik tez wyglada estetycznie.potem wyjęłam zapłon i mycie silnika i później się okazało Czm nie odpalal -wypchniete i rozwulkanizowane zimeringi ,już założyłem nowe zostały do wymiany 2 oringi ,wiec myślę ze to tyle z doloem silnika,za to Góra to masakra cylinder fatalnie wykonany A to ddr!!!!!progi w kanałach ostre krawędzie okien masakra!!!ale jako ze kiedyś sprawilem sobie dremla to ogarnąłem to i jest o niebo lepiej ...dodatkowo wypolerowanA. Komora głowicy i denko tłoka Wink


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 21-03-2019 02:15:05

Nie wiem czy ktoś odwiedza czy nie ale jest przełom !!!
DZIAD ZAPALIŁ!!! miło po 5 latach , usłyszeć ten dźwięk w swoim garażu Big Grin
Może ruszycie temat ,żeby dać jakąś motywacje Smile
pozdro.


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 22-03-2019 01:13:18

Fajnie wiedzieć ze jednak ktoś sięinteresuje! Big Grin Jeżeli się trochę ruszy to do obiegu wrzucę 2 albo nawet 3 filmy z instruktażem regeneracji gaźnika na nowych częściach które nie chcą zbytnio współgrać ,lecz idzie to okiełznać .pozdro


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 22-04-2019 15:26:34

no to tak juz dobrze polatane 300km wleciało Biggrin
Tuleje poliuretanowe sprawują sie mega ! płynosc jazdy i tłumienie drgan super! Biggrin
przerobiona dzwignia biegów to cos czego kiedys mi brakowało zdecydowanie Biggrin precyzja.
ZDJ wstawiam na instagramie https://www.instagram.com/daniel.lesinski23/ poniewaz za duzy waza Huh Biggrin
no ale zeby nie było za słodko Biggrin
zagrzał mi sie 2 razy przy jezdzie we 2 jak sam jezdziłem zero objawów ;D
powód? za wczesny zzapłon !~ale nic powaznego sie nie stało ^^ podjechałem do ProMot a lampa i czujnik zegarowy w ruch i ogarniete ^^


RE: Simson sr80 Ce - Paweł123 - 22-04-2019 17:05:09

No i pięknie że kolejna sr-ka uratowanaBig Grin
Nie myślałeś nad tym aby bęben pomalować w kolor felg? W motoryncę wujek tak ma i wygląda to fajnie Tongue


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 22-04-2019 20:18:19

No uratowana mam nadzieję że się podoba .???
I ze temat się ruszy tutaj bo cisza jak po śmierci organisty??
Ok instagram u obliczeniony więc można oglądać foty Big Grin


RE: Simson sr80 Ce - Paweł123 - 22-04-2019 20:40:06

Jasne że się podoba, widzę że WSK od wujka też się spodobałaSmile


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 22-04-2019 21:34:24

No pewnieBig Grin aktualnie poluje na motorynkę albo charta^^ale mazowsze jakieś wybredne ciężko coś trafić


RE: Simson sr80 Ce - Odrestaurator - 23-04-2019 01:01:43

Mi się podoba, bardzo ładna Wink Chciałbym kiedyś taki stary skuter mieć ale może raczej Schwalbę...


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 23-04-2019 09:49:39

Teraz coś znaleźć w normalnych pieniadzach to cud ,ludzie za graty naprawdę graty chcą takie pieniądze że masakra....


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 05-05-2019 12:00:13

No to tak Big Grin zrobiłem juz 400kmSmile i jakie wrazenie? no powiem ze czuje ze odwaliłem kawał dobrej roboty, poskładałem juz wszystko tak fest ,wiadomo zawsze cos sie znajdzie do poprawy.Smile skontrolowałem wszystkie śruby i wszystko luksus praktycznie jedna sie obluzowała Smile jedyny problemem był wydech nie chciał sie skrecic jak nalezy przy cylindrze okazało sie ze podkładka miedziana robiła problem,ale rozwiazałem to w dość prosty sposób nasadka 24 bodajze włozyłem w nakretke sklepałem na płasko i elegancko sztywno i nic go juz nie rusza Wink ogólnie jestem mega zadowolony z jazdy Smile ale juz zaczyna mi brakować grzebania przy czymś Smile


RE: Simson sr80 Ce - Odrestaurator - 06-05-2019 00:52:47

Mam ten sam problem z brakiem grzebania odkąd kupiłem Simsona :F ale dokupiło się wsk i inne i jest aż za dużo czasami :F


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 06-05-2019 09:47:30

(06-05-2019 00:52:47)Odrestaurator napisał(a):  Mam ten sam problem z brakiem grzebania odkąd kupiłem Simsona :F ale dokupiło się wsk i inne i jest aż za dużo czasami :F
Powiem Ci że chętnie bym kupił coś jeszcze ale nie ma szans żeby za nie kpl badziewie zaprzeproszenie płacił po 2 tysiąc ....ale spokojnie coś się w końcu trafi


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 20-05-2019 17:40:16

No to pierwsza lipa dzisiaj zawuazona.... Łoże silnik po pękało....eh drugie od kad wgl mam Simsona cóż trudno się mowie myślę że w tygodniu je wyciągnę i zawiozę do znajomego spawacza żeby dobrze ogarnął temat zaczynam rozważać wycięcie tej rury z dwóch kawałków i wstawienie pełnej żeby raz na zawsze był spokój.....po za tym jeździ w miarę dobrze ...gaźnik trochę sprawia problemów i tak myślę wstawić dellorto 16mm chociaz nie chce zbytnio psuć org...nowe foty na insta więc zapraszam?pozdor?


RE: Simson sr80 Ce - Odrestaurator - 20-05-2019 18:13:53

Łoże lubi pęknąć, niestety. Możesz spróbować przerobić tak jak piszesz.
Co do gaźnika to ja mam nowy mza 16n1-11 i już jakieś 10 000km bez problemów, jedyne co polecam zrobić to wymienić uszczelkę komory pływakowej bo ta się strzępi i może zatkać dysze (miałem taki przypadek) a tak to nic nie muszę regulować, odpalam i jadę.