Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Simson sr80 Ce - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Simson sr80 Ce (/showthread.php?tid=48340)

Strony: 1 2 3


Simson sr80 Ce - Moto10 - 27-01-2019 01:18:19

No to zaczynamy!
jak w tytule moim rodzynkiem padło sr80 ce w oryginalnym stanie lecz ugryzione juz przez wkrety do gk spawarke tasme i wypadki ale nic działamy!
Simsona kupilem przez przypadek jak poprzedniego poczta pantoflowa zadziałała swoje i bah mam go !
simson jest po małym wypadku rama troszke sie wgieła ale jest juz druga
jak tylko zwiozłem do domu zaczełem działac rozkrecanie czyszczenie itp.
Jaki jest plan? praktycznie ddr z małymi zmianami kolorystycznymi ! regeneracja wszystkiego co mozliwe !przedni zawias tylne amory wszystkie tulejki gumowe zmiana na poliuretan (łoze silnika wachacz i tulejki w amortyzatorach tył)!przeróbka dzwigni zmiany biegów i po za tym reszta bedzie odswiezona nowe ocynki rama i reszta rzeczy w proszek.Rozrusznik sprawny w 100% silnik po oględzinach po za wydmuchnymi zimeringiem na wale 100% sprawny! opony juz przyszły nówki sztuki firmy kenda materiał na tulejki idzie drugi tydzien przez wspaniałego kuriera.... po za tym aluminium sie szkiełkuje czyszczone przy okazji sa graty do ocynku i chyba tyle jutro paczka na jm i działamy dalej :Dpozdro


RE: Simson sr80 Ce - Odrestaurator - 27-01-2019 03:20:54

Ciekawy model Wink czekam na rozwój wydarzeń. To 70cc prawda? Masz to zarejestrowane jako motorower czy już jako motocykl?


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 27-01-2019 04:53:58

Sprawa wyglada tak było zarejstrowane jako motocykl ale ktos wyrejstrował ;/ rama od org sr80 jest wgieta przodem nw czy poszło to dalej cała czesc gdzie sa miski wjechała do srodka :/ mam spisana umowe z 1 włascicielem i dostałem dowod z obcietym rogiem wiec mam szerokie pole do popisu wzgledem rejstracji. plus biora pod uwage fakt ze wczesniej kupiłem juz sobie simosna ale stał tak pare lat tez sr wykorzystam rame od sr50 Smile jezeli chodzi o silnik nazwa sr80 ale jest to 70cm z długa skrzynia 4b plus rozrusznik w stanie idealnym 1generacji mi sie zdaje ale musze zerknac!!! jak bedzie zainteresowanie moze nawet jakis film na kreceSmile


RE: Simson sr80 Ce - arturwietnamczyk - 27-01-2019 13:13:46

Rozrusznik na bank pierwszej generacji, posiada on tzw: wolne koło na magnecie(sprzegło jednokierunkowe), radzę sprawdzić w jakim jest stanie, bo gdy się posypie może zablokować rozrusznik na dzialajacym silniku.


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 27-01-2019 14:21:15

jedynie na wale zimeringami do wymiany Smile rozrusznik jest w perfekcyjnym stanie 5k km to ledwo dotarcie Smile


RE: Simson sr80 Ce - Odrestaurator - 27-01-2019 15:25:43

Ja bym rejestrował jako motorower chyba że nie ma u Ciebie problemu z prawkiem. Zawsze to też mniejsze opłaty czy coś.


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 27-01-2019 16:35:34

mam rame z kwitami od sr50 ktr cały czas opłacam takze na niej robie wszystko zeby tammta zarejstrowac nie ma wiekszego problemu Smile


RE: Simson sr80 Ce - Odrestaurator - 27-01-2019 20:00:07

A jeszcze wracając do tego... to po przemyśleniu lepiej nie będzie jako motocykl, bo z taka 70cc poleci już 80-90km/h a jak złapią Cię na suszarkę albo fotoradar to nie będzie za dobrze, bo motorower może się maksymalnie poruszać 45km/h - tylko problemów sobie można narobić - zabierają dowód i musisz potem blokować go i jakieś kwity z hamowni i od mechanika mieć... ot taka podpowiedź na przyszłość


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 28-01-2019 00:41:39

hm raczej watpie oni raczej zatrzymuja zeby poogladac pogadac a nie zeby sie jakos czepiac Smile


RE: Simson sr80 Ce - Dawdzio - 28-01-2019 01:19:14

Kwestia egzemplarza. Ja kiedyś musiałem się wykłócić, że w Trabancie rocznik '89 nie muszę mieć pasów z tyłu, a ile kolega zapłacił mandatów za głupoty, które nikomu nie szkodziły i nie zagrażały to już szkoda gadać.


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 28-01-2019 12:06:41

Wiadomo,zależy na jakiego człowieka się trafi,jeden chce po oglądać ,a drugi zapunktować....generalnie w mojej okolicy jak na razie, jest chyba jeden taki wyjątek na komendzie, co zawsze szuka dziury w .... a tak na spokojnie Wink wracając do simsona!Big Grin amelinum się szkiełkuje,może dzisiaj graty do ocynku za wiozę: D opony już mam i może dzisiaj jeszcze poliuretan przyjdzie,to go od razu do tokarza i niech tulejki się robią. Big Grin pozdro


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 28-01-2019 20:11:29

No to mikołaj przyszedł spóźniony .Big Grin udało się załatwić ocynk całe 50zł także jest progres.

Zapomniał bym! Big Grin odwiedziłem znajomego ,aluminium w połowie wyszkiełkowane ,gaźnik wygląda ekstra tylko....zapomniałem zrobić jego zdjęcia, ale macie tutaj foteczke,może będzie zachęta dla was do komentowaniaWink


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 10-03-2019 13:32:00

No to co ?Wstajemy! Big Grin


RE: Simson sr80 Ce - Odrestaurator - 10-03-2019 23:30:30

Ta pokrywa sprzęgła po szkiełkowaniu? słabo to wygląda w mojej opinii. W dodatku taka struktura zaraz będzie bardzo brudna. No ale powodzenia.


RE: Simson sr80 Ce - Moto10 - 11-03-2019 08:19:19

Spokojnie,to tylko przymiarki byly zeby zrobic wajche od biegow ,i sie udalo -biegi wskakuja az milo bez zadnego szukania,jedne precyzyjny ruch .a. Tu docelowy zestaw pokryw wiec nie ma strachu ,Tamta jest od mojego drugiego silnika .