Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
#2 Charcik Deca - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: #2 Charcik Deca (/showthread.php?tid=48302)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: #2 Charcik Deca - Michał - 08-12-2020 21:07:48

Do bezmasowych cewek bierz coś w tym stylu:
https://www.agmot.pl/sklep/p/26107/REGULATOR-NAPIECIA

Montowałem taki lata temu w Simsonie i jest ok. Podłączenie z tego co pamiętam to:
czerwony- plus akumulatora, zielony- masa, różowy - jeden koniec uzwojenia cewki ładowania, żółty- drugi koniec cewki ładowania, czarny-12 Volt po stacyjce. Ale musisz dokładniej popatrzyć w internecie, bo tak jak mówię, trochę czasu minęło od montażu u mnie.


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 03-01-2021 15:51:16

Witam wszystkich w nowym roku Big Grin plan na charta był prosty - skończyć go przed świętami, niestety nie wyszło tak jak chciałem.
Co udało się zrobić? w sumie już prawie wszystko, w tym tygodniu mam nadzieję, że będzie pierwsza przejażdżka na przegląd Big Grin
Chromy wyszły "przyzwoicie", chociaż nie najlepiej, najpewniej nie zostało wypolerowane do końca. Elektryka cała skończona, wszystko działa prawidłowo, iskra jest. Ładowanie sprawdzę dopiero po odpaleniu.



Założyłem gumy podnóżka kierowcy, trochę zabawy dłutem i gładko weszły Big Grin


Koła już gotowe, łańcuch skrócony i naciągnięty, zdecydowanie lepszej jakości i to widać niz ybn który mam w drugim charcie.
Kwestia baku, po roku u lakiernika pojawiła się ruda w środku, trochę to wyczyściłem szkłem i benzyną jednak nie jest idealnie czysty, chętnie przyjmę poradę jak to zrobić lepiej. Kranik polskiej produkcji, wyczyszczony, nowe rurki, uszczelki i odstojnik made in poland, uznałem że taki będzie lepszy niż kupować chińczyka. Pokrywa akumulatora zyskała nowy, nie używany zamek, który zanitowałem.





Niestety problemem okazało się nowe kolanko które nie jest wygięte do końca i po nałożeniu tłumika różnica między otworem w ramie a tłumiku wynosi 5cm, także uważajcie na zamienniki. Udało mi się kupić całkiem ładne kierunki do charta i na tym zdj widać jak ładnie można odnowić plastik małym kosztem Big Grin


po lewej wyczyszczony płynem boll a po prawej taki jaki był wcześniej.
Także mam nadzieje, że w tym tygodniu już się nim przejadę Big Grin
Wszystkim forumowiczom, życzę szczęśliwego nowego roku Big Grin


RE: #2 Charcik Deca - Zmotoryzowanyyy - 03-01-2021 22:03:42

Kawał bardzo dobrej roboty.


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 05-01-2021 01:12:56

(03-01-2021 22:03:42)Zmotoryzowanyyy napisał(a):  Kawał bardzo dobrej roboty.

Dzięki Big Grin

Niestety nie ma tak pięknie jak powinno być, po pierwszym kopnięciu odpalił i zgasł jednak tarcze się chyba skleiły, naszczęście pół godz. roboty i ogarnięte, ale dalej nic i jak się okazało magneto ścięło klin ;/ także z poprawnym odpaleniem muszę poczekać do jutra.
Czasu nie traciłem i udało mi się zrobić pasek aku oraz pasek bagażnika, który wg mnie dodaje uroku chartowi Big Grin




Mam nadzieję, że jutro już pojadę na przegląd bo od czwartku zapowiadają ostrą zimę Big Grin


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 06-01-2021 18:23:11

No i jest, w końcu charcina została ukończona Big Grin
Mimo średniej pogody nie powstrzymałem się przed jazdą próbną i tak oto pierwsze 10km wpadło. Spokojna jazda, nie przekraczałem 45km/h. Jeździ się super jednak muszę podregulować hamulce bo słabo hamują oraz licznik wariuje, pewnie założyć linkę na odwrót. Narazie założyłem gaźnik 15mm tylko dlatego, że nie mam króćca do dellorto ale to kwestia czasu. Mimo nowej fajki z blaszką, która fajnie wyglądała to zdecydowałem się wywalić blaszkę po tym jak mnie kopnęło xD Z minusów to pękła mi sprężyna stopki. Jeszcze jedna jazda na przegląd i pewnie ląduje pod kocyk na zimę. Ładowania prawdopodobnie nie ma, jak kolega pisał wyżej będę musiał wymienić regulator na 5pin Big Grin
fotki zaraz po złożeniu:




w plenerze Big Grin







Zrobiłem mieszankę 1:25 na dotarcie z olejem husol, oto kolor świecy, myślę że jest ok?



RE: #2 Charcik Deca - trzcinka - 06-01-2021 22:30:12

Lux maszina


RE: #2 Charcik Deca - Zmotoryzowanyyy - 14-01-2021 22:13:21

Oryginalne gumy na linki przy klamkach?
To chyba już rzadka część.


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 14-01-2021 23:15:47

(14-01-2021 22:13:21)Zmotoryzowanyyy napisał(a):  Oryginalne gumy na linki przy klamkach?
To chyba już rzadka część.

Oryginalne ale można kupić na allegro dorabiane na wzór. Moim zdanie bardziej rzadkie są gumy na lagi


RE: #2 Charcik Deca - seler1500 - 14-01-2021 23:39:49

Piękny charcik, gratulacje Smile
Świeca dobra, jak nie cudowałeś z dyszą główną to pojeździ Wink


RE: #2 Charcik Deca - Jakubek205 - 03-02-2021 15:01:59

Pięknie chart się prezentuje Smile
Gratuluję zakończenia projektu Big Grin


RE: #2 Charcik Deca - bartek_tabaka - 03-02-2021 22:21:36

Bardzo ładny Charcik . Z czego dorabiałeś gumę akumulatora ?


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 03-02-2021 23:05:28

(03-02-2021 15:01:59)Jakubek205 napisał(a):  Pięknie chart się prezentuje Smile
Gratuluję zakończenia projektu Big Grin

Dzięki, chociaż nie jest w pełni ukończony Big Grin

(03-02-2021 22:21:36)bartek_tabaka napisał(a):  Bardzo ładny Charcik . Z czego dorabiałeś gumę akumulatora ?

Pasek na akumulator jak i na bagażnik samemu wulkanizowałem


RE: #2 Charcik Deca - seler1500 - 03-02-2021 23:50:10

Możesz przybliżyć nieco, jak robiłeś ten pasek?


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 04-02-2021 00:07:25

(03-02-2021 23:50:10)seler1500 napisał(a):  Możesz przybliżyć nieco, jak robiłeś ten pasek?

kupiłem surową gume oraz pasek gumy 2mm, który dociąłem na wymiar. Następnie tak jak dętki zgrzewałem, kilka poparzeń i nie udanych prób ale za którymś razem wyszło Big Grin


RE: #2 Charcik Deca - bartek_tabaka - 08-02-2021 11:41:17

Ciekawe czy klej do dętek zamiast zgrzewania dałby radę Smile