Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
#2 Charcik Deca - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: #2 Charcik Deca (/showthread.php?tid=48302)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: #2 Charcik Deca - trzcinka - 03-05-2020 01:14:52

Gdybym znalazł takie na olx albo gdzieś indziej pomyślał bym, że nowe trzymane pod kocem


RE: #2 Charcik Deca - Jorginsson - 03-05-2020 01:20:08

Również doceniam pracę włożoną w kierunki, jakiej pasty użyłeś?


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 03-05-2020 13:22:52

Do kloszy ptóbowałem trochę lekkościerną z K2 ale ona nie daje takich fajnych efektów, a od taty dostałem taką starą z prlu i ona daje świetny efekt, czuć w rękach że jest szorstka:

A czarne obudowy potraktowałem takim czymś: https://dwr.com.pl/p/676/24923/boll-plyn-do-plastiku-i-opon-500ml-produkty-boll-chemia-samochodowa.html
Ponadto wypolerowałem ramke licznika, który mam zamiar zamontować. NIe był rozbierany i z przebiegiem 184km Big Grin jedyny minus to kurz pod szkłem, zastanawiałem się jak mógł się tam dostać i od tyłu jest mała dziurka w obudowie. Nie chcę go narazie rozbierać żeby nie uszkodzić ramki. Nie testowałem go ale mam nadzieje że sprawny, wskazówka jest w odpowiedni miejscu i po delikatnym kręceniu śrubokrętem porusza się do góry co daje dobry znak Big Grin
Przed:

Po:



RE: #2 Charcik Deca - Jorginsson - 04-05-2020 01:28:23

Ten lekki kurz dodaje szlachetności temu licznikowi, ramka już nie ma "patyny" więc chociaż to Smile
ale może uda się go wydmuchać robiąc inną mikro-dziurkę, a później obie zalepić Wink


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 06-05-2020 19:53:09

Dziś nauczyłem się zaplatać koła Big Grin na oryginalnej rafce szło dużo lepiej niż na tej nowszej produkcji ale nie widac znacznej różnicy między nimi Tongue I taka ciekawostka jak i pytanie, do kiedy były produkowane opony STOMIL? Moja ma "05" więc wygląda na to że jeszcze do niedawna je produkowali ;D Odebrałem wały z regeneracji, na chartowskiej korbie, która wydaje się być trochę cieńsza niż oryginał










RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 12-10-2020 23:46:09

Siemanko, pora na mały update Big Grin
w końcu wszystko pomalowane i zaczynam składać, no prawie, dalej czekam na bak i błotniki, ale podobno to tylko kwestia czasu. Silnik z motorydwanu po szlifie i portingu w Porting Studio, zapłon ori ale cewki ładowania wymienione na cewki świetlne, zrobiłem aby ładowanie było z obu już na 1 pozycji stacyjki. Całość instalacji spróbuje zrobić na 12V. Problemem w silniku będzie dorobienie króćca gaźnika, myśle nad przerobieniem tego od 14MC-mam jakiś dziwny więc można eksperymentować ;P Co do ramy zastanawiam się nam amorkami na tył, ktoś coś poleca? Myśle nad tymi od wsk bo najbliższe wyglądem do tych od charta.
Poszukuje kogoś sprawdzonego do pochromowania bagażnika oraz pompki w dobrych pieniądzach ;D
Część pracy już za mną, dokupiłem kilka nowych części:
-nowy cylek i tłok ze swożniem do 70 ZMD
-W silniku nowa skrzynia biegów
-Nowa lampa przednia
-klosz lampy tył
-dźwignia startera
-zamek pokrywy
-Lagi z bardzo małym przebiegiem, z tego co widziałem nie były otwierane
-nowy napęd licznika
-Nowe zębatki i łańcuch z epoki
Plus jakieś inne pierdoły i drobnice. Praca powoli do przodu Big Grin















RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 14-10-2020 22:47:42

Dzisiaj zamontowane lagi i cała półka przednia, dodatkowo wujek utoczył mi nowe pierścienie do lag. Książkowe 170ml oleju i pracują bardzo ładnie ale dokładnie to się sprawdzi w jeździe. Całego uroku, przynajmniej jak dla mnie dodają ori harmonijki na lagi, fakt faktem nowe ale widać ślad czasu, chociaż mam nadzieje że jeszcze trochę wytrzymają Big Grin
Niestety co by nie było tak dobrze mam problem z zamontowaniem schowka na akumulator. Otwory obok modułu nie zgrywają się z nakrętką w ramie, oraz lewy schowek i ten prawy z filtrem nie pokrywają się. Mam tylko nadzieje, że to nie krzywa rama... Jak się nie uda naprostować to będę szukał nowej, może coś się wykombinuje Big Grin
Pierścienie z teflonu:





RE: #2 Charcik Deca - kaziq - 16-10-2020 21:54:40

Robota jest na wysokim poziomie, podoba mi się Shy, będzie współczesne cdi? Czy zostajesz przy oryginale?


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 17-10-2020 10:01:51

(16-10-2020 21:54:40)kaziq napisał(a):  Robota jest na wysokim poziomie, podoba mi się Shy, będzie współczesne cdi? Czy zostajesz przy oryginale?

Aktualnie chce przetestować patent od kolegi z forum gdzie zamiast cewek ładowania daje cewki świetlne. Znalazłem zapłon o numerze, który świadczy, że to 12V i taki chce dać regulator i aku. Fakt faktem w oryginalnych podobno padają impulsatory, mi przez dwa lata padł jedynie jeden moduł ;P
Ale nie wykluczam zakupu nowego nawet ze względu na dostęp części zamiennych


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 01-12-2020 23:57:06

Niestety praca stanęła na dość długo z winy krzywej ramy. Wczoraj odebrałem z malarni nową i od razu zabrałem się do pracy Big Grin Po roku czasu odebrałem bak, boczki oraz tylne błotniki z malowania, kolor ciemny ale ładny Big Grin Z daleka nie widać ale z bliska niestety nie wyszło idealnie, jednak takie elementy lepiej nie malować proszkowo. Kilka elementów odebrałem z ocynku w tym nową oś stopki, odrazu lepiej się prezentuje Big Grin Silnik w sumie złożony, szukam nowego kosza sprzęgłowego 63z, narazie planuje zostawić ori sprzęgło a z czasem zrobić 4 tarczowe. Odnowiłem przełączniki, były nowe ale farba w niektórych miejscach juz była porysowana lub jej nie było ;P Wyszły całkiem całkiem tak myślę. Bagażnik oddałem do chromowania, mam nadzieje, że szybko do mnie wróci i będę mógł montować końcówkę błotnika i kierunki na tył.
kolejny problem jaki napotkałem to laga przednia, śrubka z boku puszczała olej, jak się okazało gwint jest bardzo słaby. Zamówiłem helicoile i spróbuje nimi to naprawić.
Na dzień dzisiejszy tak się prezentuje:



Nowa oś:

Boczki i błotniki Big Grin


Przełączniki:

Mam nadzieje że skończe wszystko przed nowym rokiem haha Big Grin

Dodatkowo kupiłem zamiennik klosza na tył, strasznie trudno wchodzi w obudowę i bardzo skrzypi, w sumie musiałem na siłę go wcisnąć, jest jaśniejszy od oryginału i plastik jest cieńszy. Trochę boje się że może pęknąć przy zakładaniu. Miał ktoś z was podobne problemy? Czy mi trafił sie wadliwy


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 08-12-2020 00:29:00

Chart coraz bardziej zaczyna nabierać kształtów i coraz bliżej do końca Big Grin nadal czekam na chromy przez co przednie koło jest po prostu założone na oś. Dorobiłem chlapacz i założyłem go na nitach skręcanych z nierdzewki, dają spoko efekt wizualny. Wypolerowałem mocowania kierownicy i można powiedzieć, że przód jest prawie skończony. Teraz została elektryka, zamierzam założyć regulator napięcia od skutera na 12V, jest na 4 piny ale nie są one opisane, jest jakiś schemat jak to podpiąć?
Około pół roku temu kupiłem nowy łańcuch rometowski niby do charta jednak jest za długi o 2 ogniwa, jak to skrócić aby nie uszkodzić za bardzo reszty łańcucha?



Znaczniki umyte, teraz nowe przewody i instalacja gotowa Big Grin

Taki regulator, tylko jak to podpiąć?



RE: #2 Charcik Deca - Michał - 08-12-2020 00:40:33

Regulator napięcia:
https://www.bikepics.com/pictures/1932601/personal-photos-p1

A co do łańcucha to ja szlifuję sworzeń z jednej strony ogniwa, a później wybijam go za pomocą twardej śruby.


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 08-12-2020 00:55:55

(08-12-2020 00:40:33)Michał napisał(a):  Regulator napięcia:
https://www.bikepics.com/pictures/1932601/personal-photos-p1

A co do łańcucha to ja szlifuję sworzeń z jednej strony ogniwa, a później wybijam go za pomocą twardej śruby.

Dobrze zrozumiałem schemat?



RE: #2 Charcik Deca - Michał - 08-12-2020 01:16:42

x - akumulator "+".
1 - masa,
2 dół - cewka ładowania,
2 góra - wolne.
Kwestia tego jak masz podłączone cewki w iskrowniku, ze schematu wynikałoby, że ten regulator jest do cewek masowych, do bezmasowych pasowałoby coś innego poszukać.


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 08-12-2020 02:23:41

Mam cawke ładowania bezmasową dlatego dwa przewody do podpięcia idą na regulator