Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
DHL NIE POLECAM. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Usługi (/forumdisplay.php?fid=202)
+--- Wątek: DHL NIE POLECAM. (/showthread.php?tid=48225)



DHL NIE POLECAM. - Majerano - 09-01-2019 17:12:11

Hej. Pisze ku przestrodze gdyby ktoś cos chcial kiedyś cos wysyłać. SERDECZNIE NIE POLECAM KURIERA DHL. kurier sie nie zjawił w umówionym czasie, po czym awiozował paczkę. Pojechałem do punktu w ktorym rzekomo zostawił paczke, oczywiście jej nie bylo. Zeby sie do dzwonic do dhl to tez trzeba czekać z 20 min nim ktoś ci łaskawie odbierze. Miała być interwencja a przez nastwpny tydzien nie bylo żadnych informacji ze strony dhl co sie dzieje z paczką. Po kilku telefonach paczka miała być dostarczona do domu. Przyszedł sms ze paczka czeka na odbiór w punkcie w żabce...
Paczka była w całkiem innym punkcie niż miała być...

(Nie wiem czy w dobrym dziale to napisalem jak cos to poprawcie)


RE: DHL NIE POLECAM. - Artur - 09-01-2019 17:22:20

Nie, żebym bronił, ale...

liczysz na jakiś zbiorowy bunt wobec tej firmy czy jak? Problemy z paczkami zdarzają się zawsze - nie ważne, czy to DHL, poczta, DPD, InPost czy jakikolwiek inny wymysł. Większość firm traktuje klientów podobnie. Także... Wink

Pomijam już taką drobnostkę, jak to, że kurierzy to jednak podwykonawcy (przynajmniej w większości).


RE: DHL NIE POLECAM. - seler1500 - 09-01-2019 17:27:32

Takie zachowanie to normalka, ja już się przyzwyczaiłem. Czasem kurier dostaje więcej paczek niż powinien i choćby nie wiadomo jak chciał, nie wyrobi się w swoich godzinach pracy, a czasem musi wrócić na konkretną godzinę itp.

A co do dalszej części to niestety miałem podobne cyrki, teraz nie kontaktuję się z nimi w ogóle i dostaję paczkę następnego dnia.


RE: DHL NIE POLECAM. - Majerano - 09-01-2019 17:38:21

(09-01-2019 17:22:20)Artur napisał(a):  Nie, żebym bronił, ale...

liczysz na jakiś zbiorowy bunt wobec tej firmy czy jak? (...)

no ja rozumiem ze kurier sie moze spoznic z paczka czy cos wszyscy jestesmy ludzmi. Ale dzwonienie i proszenie sie o paczke to chyba nie jest normlane?
Moze i kurierzy to podwykonawcy ale w ktorej innej firmie nie dostajesz nr tel. do kuriera? Tylko w DHL...
Wysyłałem i odbierałem juz naprawde dosc duzą ilosc paczek i naprawde nigdy nie było takich cudów ze zamawiasz paczke na konkretny adres a kurier nawet nie podejmuje proby doreczenia tylko zostawia w punkcie.

Nie licze na nic tylko chcę żeby ktos nie musial tracic czasu z tą firmą i niepotrzebnie sie denerwowac.


RE: DHL NIE POLECAM. - Artur - 09-01-2019 17:44:33

Cytat:ale w ktorej innej firmie nie dostajesz nr tel. do kuriera?

A wiesz, że to zależy m.in. od sposobu nadania?

Korzystając z różnych firm, numer dostaję może w 10-30% przypadków. Wink


RE: DHL NIE POLECAM. - bartosz1907 - 09-01-2019 17:54:53

Majerano przygotuj się na to, że za chwilę niektórzy "mysliciele" z forum napisza Ci żebyś nie zawracał d... jego wysokości kurierowi jakimiś tam swoimi paczkami :F


RE: DHL NIE POLECAM. - Majerano - 09-01-2019 18:17:48

(09-01-2019 17:54:53)bartosz1907 napisał(a):  Majerano przygotuj się na to, że za chwilę niektórzy "mysliciele" z forum napisza Ci żebyś nie zawracał d... jego wysokości kurierowi jakimiś tam swoimi paczkami :F
No racja. Przeciez to jego dobra wola czy dostarczy czy nie. A jak nie to znaczy ze paczka nie była godna dostarczenia hehe


RE: DHL NIE POLECAM. - Odrestaurator - 09-01-2019 18:28:16

Nie mierz całego DHL jedną miarą (ja np. nigdy nie miałem problemów z żadnym kurierem, nawet muszę ich pochwalić w moim rejonie), to wszystko zależy od kuriera, to on sam dostarcza paczki tyle ile zdoła, bo ma płacone od paczki. Zdarzyło się, trudno. Lajf is brutal.


RE: DHL NIE POLECAM. - Artur - 09-01-2019 21:20:19

Cytat:przyjeżdżali prywatnymi samochodami jacyś podnajęci ludzie (nie z DHL)

Polecam popatrzeć na auta Geisa (dawny K-EX). To dopiero jest zabawa! Big Grin


RE: DHL NIE POLECAM. - gabriel0 - 09-01-2019 22:56:32

"nazwa użytkownika", ludzi do pracy nie brakuje. Brakuje ludzi do płacenia radocha


RE: DHL NIE POLECAM. - zbieracz rometów - 10-01-2019 15:24:14

Ja osobiście polecam DPD