Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru (/showthread.php?tid=47993)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 07-12-2018 23:21:18

Jak mam sprawdzić gdzie wchodzi lewe powietrze ??


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 08-12-2018 10:15:00

(07-12-2018 23:21:18)PanRolnikBezNazwy napisał(a):  Jak mam sprawdzić gdzie wchodzi lewe powietrze ??
Ptoszę o pomoc


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Romet 510 - 08-12-2018 14:59:19

(08-12-2018 10:15:00)PanRolnikBezNazwy napisał(a):  
(07-12-2018 23:21:18)PanRolnikBezNazwy napisał(a):  Jak mam sprawdzić gdzie wchodzi lewe powietrze ??
Ptoszę o pomoc

Polewasz plakiem wszystkie uszczelki i odpalasz. Jak plaka wciągnie albo pojawią się bąbelki z powietrzem to już widzisz gdzie ciągnie lewe powietrze.


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 08-12-2018 18:11:36

Spóściłem paliwo i zdjołem kranik przeczyszcze go i założe go jutro i zobaczę czy opdpali ... aaa jak nie to cały silnik rozkręcę i założę nowe uszczelki. Mam pytanie jak mam spalony kondensator to jakie są tego objawy ?

Aaa musi to być plak ? Czy nie ??


Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - bzzxc - 08-12-2018 19:16:00

Może być WD40, w każdym razie jakiś niełatwopalny aerozol.


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Odrestaurator - 08-12-2018 19:46:24

To plak i wd40 nie są latwopalne? :F jak się zaleje to też będzie widać bąbelki.


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 08-12-2018 19:56:12

Aa czym mam zalać xd ? Wodą xdd


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Wodnik - 08-12-2018 20:06:28

Weź pędzelkiem posmaruj wodą z mydłem najlepiej. Łączenie cylindra z karterami. I sprawdź czy się bąbelki nie robią.

Nie śpiesz się tak z tym rozbieraniem. Przed sprawdź uszczelniacze i wymień jeśli coś wzbudzi podejrzenia koszt nie jest duży.

A jak masz paliwo spuszczone ze zbiornika to też go wyczyść przy okazji. Możesz zrobić tak że wrzucasz kawałek łańcucha takiego od wiązania psa. Zalewasz trochę benzyny i poruszasz we wszystkie strony. Efekt daje bardzo dobry taki zabieg nawet z pozornie czystego baku wygoni dużo brudu. Później przepłucz ze dwa razy i wszystko.


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 08-12-2018 20:21:25

Uszczelki to ja mam wszystkie silikon tak samo, aaa bak jak przeczścić ? Mam wziąć łańcuch i tam włożyć i nim tak jakby mięszać ? Wsensie jeszcze wlać do tego paliwa

Zaraz będę szedł sprawdzać czy ma lewe powietrze


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Wodnik - 08-12-2018 23:19:25

Tak dokładnie. To moja propozycja tylko, która mi się sprawdza. Można też też wrzucić do zbiornika ostrych kamieni albo nakrętki, gwoździe itp. Kiedyś widziałem jak potuczone szkło też dobrą robotę wykonało. Tylko zaś długo trzeba płukać żeby to usunąć. A łańcuch to po zabiegu drutem wyciągasz wypuszczasz cały syf. I jeszcze raz płuczesz już samą benzyną. Ją też wypuszczasz i już bak czysty. A z kamieniami to parę razy byś musiał płukać.


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 08-12-2018 23:30:47

Już wiem gdzie lewe powietrze wlatywało, tam gdzie olej się wlewa, spuściłem olej aaa jutro będę uszczelniał Wink

Mi nie działa kopka wiec muszę z popychu odpalać
... odpaliłem aaa brat wzioł pędzel i moczył i szły tam bąbelki ;P


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Suwmiarka - 08-12-2018 23:49:16

facepalm tam, gdzie się olej wlewa nie mogło dostawać się lewe powietrze. Skrzynia ma osobne smarowanie

Korek wlewu nie musi być jakiś szczególnie uszczelniony.

Lewe powietrze może dostawać się m.in. poprzez uszkodzone simeringi, polaczenie gaźnik-krociec, krociec-cylinder. O te miejsca chodziło.


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 08-12-2018 23:59:15

Aha... sorry ale mam styczność z motorami 1 miesiac nie znam się prawie wcale ... przepraszam ;P

Gaźnik-krociec uszczelniałem

Aaa widać że mam uszkodzony simering ?


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Suwmiarka - 09-12-2018 00:10:08

Uszkodzony simering zazwyczaj nie widać.
Rozumiem. Skoro zaczynasz swoją przygodę z motoryzacją to wyjaśniam Wink Simering zajduje się za zapłonem. Pod prawym deklem masz zapłon. $ciągasz go, a następnie przy użyciu śruby ( o ile pamiętam 8) zdejmujesz koło magnesowe. Pod nim znajduje się simering. Kosz nowego to kilka zł. Czasami widać po nim jakieś uszkodzenie ale zwykle są nieszczelności na styku czop wału- warga simeringa i tego nie ujrzysz..
Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania usterki. Pisz o postępach Wink


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 09-12-2018 00:12:18

Aaa właśnie to może być przez olej w silniku ? Bo zalałem lux 10

Dobrze dziękuję za wytłumaczenie kupię simering i wymienię ale to dopiero po poniedziałku ;P

Simering to jest to ?

https://www.google.pl/search?q=simering+ogar200&tbm=isch&ved=2ahUKEwiAtfHIlJHfAhVdiKQKHchlB0MQ2-cCegQIABAC&oq=simering+&gs_l=mobile-gws-wiz-img.1.0.35i39j0l4.2205.5003..6326...3.0..1.1169.3331.0j4j1j4j7-1......0....1.......5..0i67.5ZzzbiXJj_Q&ei=WjUMXICgH92QkgXIy52YBA&client=ms-android-samsung&prmd=ivn&hl=pl#imgrc=ouTjVGzvLJgAxM