Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawka 50 Mustang - problem - sprzęgło - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Jawka 50 Mustang - problem - sprzęgło (/showthread.php?tid=4771)



Jawka 50 Mustang - problem - sprzęgło - ministra - 10-05-2012 16:24:00

Witam,

Otóż mam usterkę. Posiadam Mustanga, u którego występuje problem ze sprzęgłem. Do sedna: po wymianie tarczy sprzęgła i oleju problem nie znika, a objawia się on w taki sposób, iż w silniku od strony dekla oleju słychać piski i rwie biegi. Wszystko zostało wyregulowane odnośnie sprzęgła, a mimo to, po przejechaniu kilku km biegi wchodzą tak, jakby były bez sprzęgła. Wiadome jest, że uniemożliwia do start Jawy z pierwszego biegu, bo motorower od razu gaśnie. I tak można bez końca, co się wyreguluje, przejedzie kilka km, sprzęgło rwie. Gdzie i w czym tkwi tkwi problem ? Czy ktoś w swoim Mustangu spotkał się z taką sytuacją ? Sad

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie przeglądających wątek.


RE: Jawka 50 Mustang - problem - sprzęgło - dziadoetpw - 24-05-2012 12:59:14

kolego może być już zużyty popychacz sprzęgła albo śrubkę zgubiłeś i mam nadzieje ze masz drobne pojecie i dobrze założyłeś tarcze

jak byś miał jakieś kłopoty pisz 11601399 gg;]


RE: Jawka 50 Mustang - problem - sprzęgło - olo09 - 23-03-2013 22:04:25

Odkopuje temat bo nie chce zakładać nowego. Mam ten sam problem i prosze niech ktoś powie o co chodzi, też mam nowe tarcze wszystko wyregulowane a nie wysprzęgla i ciagnie. Sad


RE: Jawka 50 Mustang - problem - sprzęgło - gryf114 - 23-03-2013 22:07:33

Z linką ok?


RE: Jawka 50 Mustang - problem - sprzęgło - olo09 - 23-03-2013 22:44:16

linka nowiutka i za krótka wydłużylem troche pancerz i jest git ale sprzegło dalej takie samo


RE: Jawka 50 Mustang - problem - sprzęgło - kondzio310 - 24-03-2013 14:41:42

MIałem to samo, Popychacz sprzęgła. Wymień go tego krótkiego można nie wymieniać, aby wsadzić nową kulkę mogą być dwie i nowy długi popychacz, wykręcasz póxniej śrubke regulacji o mniej więcej tyle co jest dłuższy nowy popychacz, zakłądasz pokrywę regulujesz i miód malina i cytryna,

I na śrubce od regulacji sprzęgła kontra musi być Smile