Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] 2352 - Dane w dowodzie rejestracyjnym - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Komar] 2352 - Dane w dowodzie rejestracyjnym (/showthread.php?tid=47547)



2352 - Dane w dowodzie rejestracyjnym - peterx - 28-09-2018 12:14:34

witam Smile

potrzebuję wszystkich danych do dowodu rejestracyjnego, tj. masy, moc itd do motoroweru Komar 2352.

będę wdzięczny.

pozdrawiam Smile


RE: 2352 - Dane w dowodzie rejestracyjnym - Dawdzio - 28-09-2018 13:32:07

2352 miał 017?

Co do mas, obciążeń i nacisków: instrukcja obsługi Romet Komar 2350
Co do silnika myślę, że przejdzie instrukcja Romet Ogar 205. Co prawda tam było 023, ale różni je tylko sposób zmiany biegów.


RE: 2352 - Dane w dowodzie rejestracyjnym - bacablue - 28-09-2018 22:08:56

D.1 Romet
D.3 Komar
Rodzaj pojazdu: Motorower
Największy dop. nacisk osi: 1,52 kN
F.2 180 kg
G 42 kg
L 2
P.1 49,00 cm3
P.3 M
S.1 2
Pozdrawiam.
Mariusz


RE: 2352 - Dane w dowodzie rejestracyjnym - Dawdzio - 28-09-2018 22:51:56

No i właśnie niezupełnie.
Co prawda P3 to rzeczywiście ma być M (zwykle jest błędnie P; ja mam tak we wszystkich, bo zawsze we wniosku jako paliwo wpisuję tylko "etylina wysokooktanowa").
Ale dwa miejsca siedzące (S1) w Komarze? W związku z tym jednym błędem i inne masz źle.
F2 to masa pojazdu + masa kierowcy + suma mas pasażerów, przy czym kierowca może ważyć wiecej niż pasażer. Pasażerów tu nie ma, więc jest to tylko masa pojazdu + kierowca. Niech się tu diagnosta pomęczy, ma w końcu odpowiednie wykształcenie.
Co do G to nie wiem skąd masz te 42kg. Instrukcja podaje 43kg i to tylko dla 2328. Od 2330 w górę (instrukcja wylicza jedynie do 2361) podawana jest już masa 50kg.
Nacisk osi wylicza się z F2, tu też pora na użycie wiedzy wymaganej od diagnosty.
P1 to nie 49, a 49,80cm3. Jak już pałować się z uzupełnianiem dowodu to chociaż dokładnie, ale i tak nikt na to nie zwraca uwagi, więc robisz to jedynie dla własnej satysfakcji. Każdy mój dwusuw ma P zamiast M. W Komarze nie mam osi, w aucie mam 0kW, a kolega miał Fiestę mk3, która według dowodu miała pięć miejsc siedzących i pięć stojących. Nikt nigdy nie zwrócił na to uwagi. Wszystkie te pojazdy przechodziły i przechodzą (poza śp.Fiestą) przeglądy, samochody były kontrolowane przez policję. 0kW mam w dowodzie ja, miał również poprzedni właściciel. Dowód wymieniałem przy przerejestrowaniu, błąd został.
Zamiast powielać błędy z innych dowodów najprościej i najpewniej jest sięgnąć po materiały producenta.


RE: 2352 - Dane w dowodzie rejestracyjnym - bacablue - 29-09-2018 08:36:02

Pewnie masz rację, ja podałem dane jakie miałem - że połowa jest źle to pozostałość po poprzednim dowodzie, co najlepsze ostatnio miałem poważne braki w danych do dowodu Ogar 205. Co podałem diagnoście z instrukcji to doklepał na kwit, czegoś tam nie było i na moje pytanie już w WK co z resztą pani odpowiedziała" nie będzie w dowodzie" i faktycznie brak.