Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Remont 019 dla Marcina - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Remont 019 dla Marcina (/showthread.php?tid=47514)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Remont 019 dla Marcina - joozek - 21-10-2018 17:30:03

Na osi przedniego koła, bezpośrednio po niskich nakrętkach kontrujących, dawałem po 1 podkładce płaskiej (chyba), dopiero potem szły lagi. Podczas skręcania śrub osi, ściskało lagi do środka na wysokości widełek, w tulejach pcv, przez co po ugięciu lag zaciskały się. Musisz pomierzyć odległość i zdystansować między lagami, bez i z kołem.
Co do zębatki zdawczej i na kole, oraz samego łańcucha - tak jak napisał Grzegorz, trzeba ustalić i spasować 420H lub 415H łańcucha.


RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 21-10-2018 19:33:50

co do zębatek oby dwie są nowe i łańcuch również. Łańcuch i zębatkę tylną mam od Józka zaś przednią nową zakładał Mikołaj, więc to chyba nie napędu wina ? Znów by musiał być nowy...rany...eh..

I tak jak pisałem niestety przeskakuje i to słychać i za nic nie mógł Mikołaj ustawić jak i przedniego koła. Może jest tak jak mówicie,że jest źle złożone to...


RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 21-10-2018 19:40:31

(21-10-2018 19:33:50)marcin1479 napisał(a):  co do zębatek oby dwie są nowe i łańcuch również. Łańcuch i zębatkę tylną mam od Józka zaś przednią nową zakładał Mikołaj, więc to chyba nie napędu wina ? Znów by musiał być nowy...rany...eh..

I tak jak pisałem niestety przeskakuje i to słychać i za nic nie mógł Mikołaj ustawić jak i przedniego koła. Może jest tak jak mówicie,że jest źle złożone to...
Nie wiem gdzie kupowałeś i jaki napęd ale miałem podobna sytuacje z motorynką tez ktoś kupił cały zestaw i przeskakiwalo a wyszła prosta sytuacja ze zebatka tylna nie byla na łancuch 415 jaki był w komplecie tylko na 420 po wymianie lancucha wszystko zniknelo. Nie wiem jak większość zębatek ale wydaje mi sie ze wszystkie zamienniki pasują na łancuch 420. Spróbuj z łancuchem 420 i zobaczysz.

P.S jęsli kupowałeś zestaw na gm**o to nie licz ze to moze pasować oni tam nie za wiele wiedza o komarkach o innych tak ale o tym srednio ostatnio 4 razy złe kolanko wysylali Smile


RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 21-10-2018 20:00:15

Tak jak mówiłem nie wiem skąd jest tylna zębatka i łańcuch..nie kupowałem tego tylko mam od Józka Smile A przednia byla ze skuter debica


RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 21-10-2018 22:08:44

Jeśli chodzi o koło to nie chodzi o przesunięcie względem osi pojazdu tylko o tzw. skręcanie koła. Jadąc motorowerem prosto trzeba trzymać kierownicę lekko w lewo. Tak jakby widełki były krzywe.


RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 22-10-2018 22:07:53

Dokładnie tak jak mówi Mikołaj trzeba trzymać kierownicę lekko w lewo jadąc prosto..dziwne


RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 22-10-2018 22:29:11

Krzywy motor robi dwa ślady Big Grin a tak powaznie to laga ciezko moze chodzić, widelki krzywe mogą być rama przekoszona wszystko moze byc nawet kierownica krzywa moze byc


RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 22-10-2018 22:52:58

Niestety tego nie wiemy,ale wiem że wszystko było spasowane bo było robione praktycznie wszytko łącznie z ramą...faktycznie coś musi być krzywe...


RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 23-10-2018 00:01:31

Raczej tak skoro krzywo jedzie. A tak dla rozweselenia powiem że może przednie koło nie nadąża za tylnym i dlatego? A tak na poważnie aż tak ciężko wsiąść listwę i sprawdzić czy są w lini prostej koła? 10 min roboty w tym 9 min szukania listwy odpowiedniej.


RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 23-10-2018 01:23:13

Chodzi o to, że całe lagi są krzywe. Albo stopki lag. Ciężko powiedzieć co, typowo dla tego problemu koło względem lag jest po skosie. Zawieszenie jest dobrze skręcone, bo pracuje prawidłowo.


RE: Remont 019 dla Marcina - darek23 - 23-10-2018 08:04:37

Może kwestia sprężyn? Miałem takiego pacjenta, wydawałoby się że coś jest krzywe, ściągało niemiłosiernie, koło było przekoszone. Mimo że zawieszenie pracowało i nie miało luzów, rozebrałem i wyszło że sprężyna w jednej ladze była krótsza prawie o 2 zwoje. Dałem inne sprężyny, jednakowej długości i wszystko się naprawiło, przestał ściągać i koło stało wreszcie prosto. Jak nie to pewnie krzywe albo lagi albo widełki, tam nie ma zbyt wiele opcji na takie zjawiska.


RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 23-10-2018 09:15:06

Gdyby zawieszenie robila inna osoba niż Jozek to moglo by tak byc wedlug mnie raczej sprezyny i lagi bedą ok bo bardzo dba o szczegoly.


RE: Remont 019 dla Marcina - joozek - 23-10-2018 10:00:00

Może i ja coś napiszę.
Wszyscy znamy historię tego T-1, a raczej jego stan pierwotny - agonalny.
Widelec jest prosty i lagi też - pochodzą od dawcy. Tuleje osadzone i rozwiercone pod lagi. Lagi są z jednego pojazdu. Sprężyny są używane i z tego co pamiętam chyba też są od pary, ale ...
Tak, często się zdarza, że wystarczy 1, 2 obroty więcej jedną sprężyną, a lagi ustalają się o 1 cm w prawo lub lewo i pojazd się przechyla. Może po transporcie nie dopatrzeliście i jedna z lag jest nie dokręcona, lub wymaga większego dokręcenia, by założyć koło.
Ten model T-1 ma lagi fi 25 mm i długie sprężyny 26 cm. Do takiego rozwiązania sprężyny były nieco grubsze. Nie pamiętam jakie zastosowałem, ale może cieńsze od modelu 2352. Może się też okazać, że ubijają się nierówno w gniazdach lag.
Rozbierzcie to i porównajcie, a jak nie, to przednie zawieszenie do paczki i odeślijcie do mnie.


RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 30-10-2018 19:56:29

Więc tak silnik już poleciał do poprawy,powinien być dziś lub już jutro Tongue mam nadzieję,że tym razem wszystko będzie dobrze i nie będzie żadnego wycieku oleju jakiegokolwiek Smile Pozostanie tylko poprawa ramy..


RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 14-11-2018 18:30:30

Coś się dzieje dalej Smile Silnik już poprawiony, za kilka dni będzie u mnie , wyciek pokonany,więcej powie o tym Mikołaj Smile Poprawione oczywiście w ramach gwarancji Tongue

P.S. Została tylko do poprawy rama już również w ramach gwarancji... w całości wysyłka do Józka Smile Chce mieć zakończone do świąt i zamknięty temat z T-1 Smile Niebawem zdjęcia kolejne po wmontowaniu silnika jak dotrze Smile