Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Moje rowery - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Moje rowery (/showthread.php?tid=46245)

Strony: 1 2


RE: Moje rowery - Wojtek na Wigry - 02-05-2018 10:25:47

Już wiem dlaczego twój karat jest z 72 i ma emblemat ZZR. W 1972 wyszła seria karatów pod nazwą ZZR, miały niebieski kolor i piastę Łucznik. O więcej pytaj na FB, na grupie ,,ZZR -karat kos- Romet"


RE: Moje rowery - Wigrus - 04-05-2018 20:14:08

(02-05-2018 10:25:47)Wojtek na Wigry napisał(a):  Już wiem dlaczego twój karat jest z 72 i ma emblemat ZZR. W 1972 wyszła seria karatów pod nazwą ZZR, miały niebieski kolor i piastę Łucznik. O więcej pytaj na FB, na grupie ,,ZZR -karat kos- Romet"
Ależ oczywiście, na pewno w bydgoskiej fabryce zrobili taką zaplanowaną edycję limitowaną BYE BYE ZZR, w której to wszystkie szły wyposażone w przedpotopową piastę z Łucznika i były malowane na niebieski.


RE: Moje rowery - Dawdzio - 04-05-2018 21:28:02

Happy End Big Grin


RE: Moje rowery - misiql - 05-05-2018 22:04:01

To były leżaki magazynowe. A na grupie ktoś napisał że widział tylko dwa rowery zzr z72.


Wojtek, podeślij mi screena z tej grupy gdzie tak pisali. Bo ja nie mogę nic o tej serii tam znaleźć.


RE: Moje rowery - zbieracz rometów - 08-05-2018 17:25:36

dzięki za informacje

ostatnio dostałem części od rometa diany z 1995 r. : 2 koła stomil 16", 2 błotniki,kierownicę,support i nie wiem co z tego zbudować (na pewno nie będzie to diana ) co byście polecili


RE: Moje rowery - Wojtek na Wigry - 09-05-2018 17:52:43

(05-05-2018 22:04:01)misiql napisał(a):  To były leżaki magazynowe. A na grupie ktoś napisał że widział tylko dwa rowery zzr z72.


Wojtek, podeślij mi screena z tej grupy gdzie tak pisali. Bo ja nie mogę nic o tej serii tam znaleźć.
Nie mogę podesłać screena, ale podlinkuje swój post:

https://m.facebook.com/groups/485460664982716?view=permalink&id=755485954646851&ref=content_filter
Pod nim, pan Mariusz w odpowiedzi na swój własny komentarz napisał, że wyszła taka seria.


RE: Moje rowery - Wigrus - 09-05-2018 23:19:02

Ale to wciąż tylko teoria. Takie próby usystematyzowania działań Rometu i tworzenie kolejnych teorii są bardzo modne. Wszystkie mają jednak wspólną cechę - są opierane na kilku egzemplarzach i zawsze po jakimś czasie upadają, bo znajdzie się rower wyłamujący się spod reguły. Ja się na FB nie udzielam, ale obserwuję to, co się tam dzieję i pan Mariusz często próbuje zabłysnąć wymyślając różne ciekawe rzeczy na temat tego, co gdzie i kiedy miało być, ale zazwyczaj nie jest to niestety prawda, czego dowód jest już w przytoczonym przez Ciebie komentarzu. Według niego Karat spod logo Rometu równa się mostek wygięty, jak w Sokole. Jest to bzdura, sam mam późnego Karata, rocznik '71, ale z mostkiem prostym i, co ciekawe, w metaliku ze starej palety (to znaczy był, bo już nie jest). Tak że tego...


RE: Moje rowery - Wojtek na Wigry - 10-05-2018 17:19:20

(09-05-2018 23:19:02)Wigrus napisał(a):  Ale to wciąż tylko teoria. Takie próby usystematyzowania działań Rometu i tworzenie kolejnych teorii są bardzo modne. Wszystkie mają jednak wspólną cechę - są opierane na kilku egzemplarzach i zawsze po jakimś czasie upadają, bo znajdzie się rower wyłamujący się spod reguły. Ja się na FB nie udzielam, ale obserwuję to, co się tam dzieję i pan Mariusz często próbuje zabłysnąć wymyślając różne ciekawe rzeczy na temat tego, co gdzie i kiedy miało być, ale zazwyczaj nie jest to niestety prawda, czego dowód jest już w przytoczonym przez Ciebie komentarzu. Według niego Karat spod logo Rometu równa się mostek wygięty, jak w Sokole. Jest to bzdura, sam mam późnego Karata, rocznik '71, ale z mostkiem prostym i, co ciekawe, w metaliku ze starej palety (to znaczy był, bo już nie jest). Tak że tego...
Możliwe, że masz rację, ja się nie znam, oparłem się na teorii tego pana.


RE: Moje rowery - zbieracz rometów - 12-06-2018 16:41:30

mój czerwony wigry stoi aktualnie bez opon mam dodatkową parę stomili ale mają wybrzuszenia jest jakiś patent by wyprostować te opony?