Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Sportowe (/forumdisplay.php?fid=219)
+--- Wątek: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację (/showthread.php?tid=46197)

Strony: 1 2


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - romet3kolory - 21-03-2018 19:05:28

(20-03-2018 22:23:30)marwaski napisał(a):  Które są które dla porządku - nigdy nie zwracałem uwagi na to.
Wytłumacz mi o co chodzi z tymi rombami przy poprzeczce tylnego hamulca
Daj jakieś foto, ja sprawdziłem na swoich ramach i bez głębszego zadumania nic nie widzę.

https://3.bp.blogspot.com/-UAtOPrsuZnY/Wh2yKLvro6I/AAAAAAAAB_Y/Iv2b4zNegi40ntOZdE72-6eZ2sYW3Xp-wCLcBGAs/s1600/201711285367.jpg

według moich obserwacji, statystycznie, element ten zawsze występuje w Huraganie , natomiast rzadziej występuje w Jaguarze
P.S.
a o co chodzi z tymi "kutymi" hakami?


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - Ermac - 21-03-2018 19:42:44

na potrzeby tematu specjalnie pofatygowałem się po ramę która kiedyś była jaguarem specjalem. Mój wujo kupił rower od kolarza - nazwijmy go X gdyż wujo nie pamiętał imienia. Obecnie rama jest w nieciekawym stanie ale nie o tym. Mój specjal ma kute haki (prawdopodobnie campagnolo), różnią się od zwykłych haków kształtem i mają hak na przerzutkę, są oczywiście wytrzymalsze.





RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - romet3kolory - 21-03-2018 21:08:51

zapytam wprost , a haki w pozostałych rowerach specjalopodobnych nie są odkuwkami ? to w takim razie jak zostały uformowane ? zostały wytłoczone , czy co?


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - marwaski - 21-03-2018 23:42:24

Temat idzie w dobrą stronę - muszę się przygotować zdjęciowo to podyskutujemy.


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - Ermac - 23-03-2018 00:11:34

(21-03-2018 21:08:51)romet3kolory napisał(a):  zapytam wprost , a haki w pozostałych rowerach specjalopodobnych nie są odkuwkami ? to w takim razie jak zostały uformowane ? zostały wytłoczone , czy co?

jeżeli się nie mylę to są odlewane


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - marwaski - 25-03-2018 15:22:50

Moje doświadczenia z hakami i mufami

Haki Huragan


Haki Jaguar


Mufy Huragan


Mufy Jaguar

Widać że są ładniejsze

Co do rombów to nie widzę różnicy jak na moje oko


Zastrzegam, że zdjęcia i przemyślenia są moje.
cdn.


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - romet3kolory - 26-03-2018 18:49:36

wygląda na to , że mam huragano/jaguara z lat 70
https://1.bp.blogspot.com/-crMrIGRCjlE/WrZnle_RluI/AAAAAAAACGs/Ceb7i2Ny1hUc70vyjKb9YoUYvvti7Um8wCLcBGAs/s1600/201803245621.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-Np8nymgnuCI/WrZnTO82q6I/AAAAAAAACGk/CtQgBIvajyUdfbgE5F6OdYaDOf3TFh56wCLcBGAs/s1600/201803245636.jpg

natomiast rama nr 2 i 3 (ZZR) ma mufy węzła podsiodłowego jak na Twoich zdjęciach, a haki jaguarowe, przy czym jedna ma romby , a druga nie.
Stąd wynika , że liczy się tylko kształt w/w par muf - reszta to wróżenie z fusów.


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - marwaski - 26-03-2018 23:23:39

Generalnie główny warunek to rury Reynolds, czyli musi wejść sztyca 26,4
reszta to może być przypadek - choć węzeł podsiodłowy jest charakterystyczny dla Jaguara co widać gołym okiem
Ogólnie mufy Jaguara wiać że są lepiej dopracowane - na co zwracają nieobecni już na forum specjaliści od Jaga i Huragana.


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - jurek_1961 - 03-04-2018 13:43:47

Jako że nie posiadam aż takiej wiedzy o Huraganach/Jaguarach, żeby dodać tu coś mądrego, to chociaż dołożę swoją cegiełkę do tej dyskusji wskazując Jaguara Specjala z roku 1954.

https://www.olx.pl/oferta/jaguar-specjal-oryginalne-malowanie-stan-idealny-CID767-IDtdGSB.html#76cf371ea8;promoted


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - marwaski - 03-04-2018 22:17:42

Wygląda ładnie, nie komentuję tego co jest napisane bo się nie znam i nie mam zwyczaju - szanuję to co ludzie robią. Nie widziałem na żywo a to co na zdjęciach widzę
to widzę i po tych kilku postach tutaj napisanych samemu można wysnuć swoje wnioski. Rower jest warty tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić - może ten jest tyle warty.
Do paru rzeczy bym miał pytania i tyle - coś mi się nie zgadza i kłóci się z moją prywatną układanką.
cdn.


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - maras 74 - 04-04-2018 15:25:07

(03-04-2018 22:17:42)marwaski napisał(a):  Wygląda ładnie, nie komentuję tego co jest napisane bo się nie znam i nie mam zwyczaju - szanuję to co ludzie robią. Nie widziałem na żywo a to co na zdjęciach widzę
to widzę i po tych kilku postach tutaj napisanych samemu można wysnuć swoje wnioski. Rower jest warty tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić - może ten jest tyle warty.
Do paru rzeczy bym miał pytania i tyle - coś mi się nie zgadza i kłóci się z moją prywatną układanką.
cdn.

Tak samo jak ty mam wątpliwości co do rocznika tego roweru.


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - Ermac - 04-04-2018 15:47:20

szczerze wątpię że w 1954 roku to już był ZZR, poza tym przy lince hamulca jest logo rometu ale oczywiście hamulce mogły być zmienione (bądź sama linka bo widać tam też napis shimano). Wg. mnie to prawie na pewno lata 60-te.


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - Jaron - 06-04-2018 00:57:51

Jest jeszcze jeden rodzaj znaków, po których można rozpoznać rury Reynoldsa. Mianowicie rury te mają wybite punce/napisy " R E Y N O L D S " o wysokości około 5 (?) mm, co kilkanaście-kilkadziesiąt centymetrów, w poprzek do osi rury. Ja na swoim Specu znalazłem dwa na dolnej rurze przedniego 3kąta. Innych rur nie sprawdzałem. Oczywiście chodzi o oznaczenie pod farbą.


RE: ZZR Jaguar Special? Prośba o identyfikację - Ciuciek - 06-04-2018 21:09:43

Wybaczcie późną odpowiedź, ale sprawy z rowerem nieco się skomplikowały. Jak wspomniałem wcześniej znalazłem go na śmietniku, więc istniało ryzyko, że był kradziony i został porzucony. Jakimś dziwnym trafem moja znajoma rozpoznała w nim rower skradziony jej znajomemu przed trzema miesiącami i Huragan wrócił do poprzedniego właściciela. Jak zapewnił mnie w rozmowie należał on do jego sąsiada z Sosnowca, który ścigał się na nim w klubie. Tak czy owak na ile udało mi się zgłębić temat rower był jak na Huragana ciekawie skonfigurowany, bo zagraniczny osprzęt sprawiał wrażenie mniej więcej pasującego do okresu produkcji. Niestety nie zdążyłem porobić zdjęć muf, ale cieszę się, że trafił do prawowitego właściciela. Może kiedyś karma wróci i uda mi się dorwać jakiegoś fajnego jaga czy hurka Wink

pozdrowienia!