Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Auto rodzinne, macie pomysły? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Cztery kółka (/forumdisplay.php?fid=165)
+--- Wątek: Auto rodzinne, macie pomysły? (/showthread.php?tid=45511)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - Jaro5 - 03-12-2017 22:18:29

Ja osobiście polecam Signum, tylne fotele posuwasz do tyłu i miejsca od groma, mam takowe tyle że w dieslu.
Bardzo fajne i dość ładne autko. Generalnie są bogato wyposażone i w miarę tanie.
W automacie to już bajeczka.


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - nie_mientki - 04-12-2017 00:55:37

Dziś obejrzane dwa i pół. Corolla Verso mnie nie przekonała, większych zarzutów nie mam ale jakość mnie mocno zawiodła, więcej się od Toyki spodziewałem. Cena też wysoka jak na rocznik/stan.
Kia Carens ok, dużo poniżej budżetu, mechanicznie igła, mocny silnik ale zapuszczona i zaniedbana nieco. Waliło w środku szczurem Wink
No i jest cynk o Zafirze B, niestety 1,6 więc bieda, ale nie wykluczam jeśli okaże się zadbana.


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - przemekm - 05-12-2017 11:02:59

za duzo masz kasiory Smile jak by byl budzet max 10 to bym Ci polecil xsare picasso / mam 1.8 zamontowalem lpg 4 lata temu odrazu po zakupie z niemiec/ miejsca bardzo duzo - wska wchodzi bez kombinowania Tongue

teraz mysle o zmianie ale na mniejszy - jak bym myslal o duzym to bardziej vectra/ zafira


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - nie_mientki - 05-12-2017 13:44:25

(03-12-2017 17:29:06)stqc napisał(a):  PS. Mietki pamiętaj te słowa "raz vag całe życie vag", a ty chyba miałeś vaga, więc wątpie że mając teraz coś innego nie będziesz tesknił ;P

Wykrakałaś.

Wszystko co oglądam niby nowsze, niby mniej nalatane, a w porównaniu do mojej starej A4 to wszystko takie rozklekotane i zapyziałe. Materiały badziewne, wszędzie coś nie tak.

Zupełnie inna półka.


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - Bartek - 05-12-2017 14:30:53

Zafira z 1.6 to trochę nieporozumienie .. jakby było 1.8 to jeszcze spoko ale 1.6 na taka budę to za mało.
A myślałeś może o Seacie Altea lub Alhambra? w tej kasie znajdziesz coś spokojnie

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-alhambra-1-9tdi-130km-navi-klima-tempomat-hak-grzana-szyba-przednia-ID6zlmWV.html z wyglądu dopieścić i jest gites. z wyposażenia jest też spoko i do tego tyle miejsca.. Ale z tego co słyszałem to 130 konne diesle nie mają dobrej opini..


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - Olekk - 05-12-2017 16:01:38

Polonez caro plus , a tak na poważnie to polecam Opla vectre B w kombi jest na olx dużo egzemplarzy z LPG


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - nie_mientki - 05-12-2017 17:04:32

Nie chcę auta z LPG. Nikt nie zakłada LPG żeby po taniości nie nabijać dzyliona kilometrów.

Kupuje się benzynę i ewentualnie gazuje samemu, masz świeżą instalację, zakłada się w dobrym i szanowanym warsztacie a nie C&G.

Przy 15k budżetu instalacja LPG za 2-3k nie robi aż takiej różnicy. Zresztą, widząc nędzę już przypadkiem zwiększyłem budżet do 20k Big Grin


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - kacperszkudlarek - 05-12-2017 19:00:14

A może Peugeot Partner lub Citroen Berlingo, ja sam osobiście nie posiadam, ale kolega mojego taty, mój wuja, kuzyn i sąsiad (nie taki jak ci na memach). Kolega taty zrobił już 500.000km i podobno większych awarii nigdy nie było. Mój wuja ma swoje berlingo już długo (widać chociaż po samej tablicy, gdyż w miejscu flagi unii europejskiej, jeszcze jest flaga polski), i jeździ nim wszędzie, autko typowo transportowe. Kuzyn ma w benzynce (nie pamiętam jaki silnik) podobno bezawaryjny. Sąsiad ma małą firmę i dziennie robi spokojnie 200km-300km (jak nie więcej) i mówi że auto dobre (tylko że co roku sprzedaje i kupuje inne berlingo/partnera, ba nawet przesiadł się na Picasso)