Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Auto rodzinne, macie pomysły? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Cztery kółka (/forumdisplay.php?fid=165)
+--- Wątek: Auto rodzinne, macie pomysły? (/showthread.php?tid=45511)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - kamil97 - 30-11-2017 21:35:11

(30-11-2017 17:17:22)Bartek napisał(a):  ...
Także jak na tatusiowóz patrzyłbym np za Octavią II VRS kombi. W tym budżecie coś byś już znalazł. Bagażnik ma dość spory.

Octavia II VRS do 15k? Do tej kwoty to nie wiem czy by zwykła wersje kupił, a jak już to jakiegoś gruza spawanego z trzech :F


(30-11-2017 17:49:48)kacperszkudlarek napisał(a):  Golf+ jest na tej samej płycie (nie wiem dokładnie jak to się nazywa) co touran, miejsca z tyłu jest, tylko bagażnik... jeśli miałbyś kupować golfa 4, to tylko kombi (mam i miejsca trochę jest, mniej niż w passacie, ale jednak jest) jak uda ci się trafić ładnego i nie kręconego z 1.9 TDI (życzę powodzenia :F ) to tylko dbać, my mamy takiego golfiaczka, ma już 300.000km, i większych z nim problemów nigdy nie było (podstawa to wymienianie na czas olejów itp.) lub tourana (Józek już wcześniej napisał) też z 1.9 TDI (Jak już passat się skończy, a dokładnie jego podłoga to na Tourana zmieniamy).
Golf 4 jest ciasny... Już lepsza alternatywa to octavia I generacji. A przecież to to prawie to samo tylko buda bardziej napompowana.


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - plusminus - 30-11-2017 22:39:55

Znajdźcie Wy vaga z przestronnym wnętrzem za taką kasę niezajechanego. :F Życzę powodzenia.


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - Golfistan - 30-11-2017 22:49:56

Witam,
wtrącę, a może w temat VW CADDY LIFE ?
np.
http://allegro.pl/vw-caddy-life-1-4-lpg-2005-do-rejestracji-i7044580891.html

Krzysztof.


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - merek5 - 30-11-2017 23:03:42

No to może Renault Avantime?


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - Marwerick - 30-11-2017 23:41:19

o a może coś z kombiwana jak fiat doblo malibu albo peugeot partner 2 wersja teepee.


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - Lagoon - 01-12-2017 01:36:36

Te propozycje silników z turbo to trochę bez sensu. Z tego co zrozumiałem to nie ma być auto dla łepka co ma w sumie auto żeby sobie podnieść samoocenę tylko rodzinny wozik. W tym budżecie to jedynie da się kupić 15-10 letni zadbany egzemplarz z przeciętnym wyposażeniem ze zwykłym silnikiem. A LETa to już w ogóle omijaj szerokim łukiem. Jeśli chodzi o takie stare turbodoładowane jednostki to w tej kasie nikt nie sprzedaje auta dobrego, bo doinwestowanie turbobenzyny to są ładne koszta, często przewyższające wartość samochodu. Także raczej takie tykające bomby. A Ty Miętki to byś chcial mieć coś pod nogą czy tylko tylko oszczędność się liczy? Saaby są fajne, mega wygodne i bezpieczne. Tylko benzyny w 90% benzyniaki z turbosprężarką.


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - stqc - 01-12-2017 02:35:49

A może multiple? best


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - nie_mientki - 01-12-2017 02:44:28

Skupiamy się na przestrzeni dla pasażerów i mało upierdliwej eksploatacji, cos więcej pod nogą to miły acz nie najważniejszy dodatek. Aktualny faworyt ma ledwie 110 kucy.

Podobno Saab nie robi szału pod wzgledem miejsca z tyłu, porównując choćby do innego Szweda - Volvo.

Co do silników turbo, to po prostu inżynierowie z GM zabrali się za to od zlej strony - wycisnęli ile się da. W VAG stworzyli najpierw podstawę, z dużym współczynnikiem bezpieczeństwa, a jak się okazało, ze jest ok, to wyciskali coraz to więcej.
Na ile liczy się oszczędność? Naprawy mają być znośne, spalanie moze byc nieco wyższe, nie nabijam wiele.


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - Adam104100 - 01-12-2017 17:36:05

A Suzuki Vitara XL 7 widziałeś? Części tanie, bezawaryjne itp, a o bezpieczeństwie już nie mówię.


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - kacperszkudlarek - 01-12-2017 20:33:24

Ja wiem, Fiat multipla to będzie to :F. Kiedyś słyszałem że z nimi większych problemów nie ma, ale tylko słyszałem nie wiem jak tam jest z nimi.


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - bubel500 - 01-12-2017 21:46:46

(30-11-2017 21:35:11)kamil97 napisał(a):  
(30-11-2017 17:17:22)Bartek napisał(a):  ...
Także jak na tatusiowóz patrzyłbym np za Octavią II VRS kombi. W tym budżecie coś byś już znalazł. Bagażnik ma dość spory.

Octavia II VRS do 15k? Do tej kwoty to nie wiem czy by zwykła wersje kupił, a jak już to jakiegoś gruza spawanego z trzech :F


(30-11-2017 17:49:48)kacperszkudlarek napisał(a):  Golf+ jest na tej samej płycie (nie wiem dokładnie jak to się nazywa) co touran, miejsca z tyłu jest, tylko bagażnik... jeśli miałbyś kupować golfa 4, to tylko kombi (mam i miejsca trochę jest, mniej niż w passacie, ale jednak jest) jak uda ci się trafić ładnego i nie kręconego z 1.9 TDI (życzę powodzenia :F ) to tylko dbać, my mamy takiego golfiaczka, ma już 300.000km, i większych z nim problemów nigdy nie było (podstawa to wymienianie na czas olejów itp.) lub tourana (Józek już wcześniej napisał) też z 1.9 TDI (Jak już passat się skończy, a dokładnie jego podłoga to na Tourana zmieniamy).
Golf 4 jest ciasny... Już lepsza alternatywa to octavia I generacji. A przecież to to prawie to samo tylko buda bardziej napompowana.


Golf 4 jest bardzo ciasny Tongue Octavia jak dla mnie za bardzo siedzenia napompowane, niewygodne, osobiście mam VW Borę, prawie to samo co Golf 4 i Octavia, ale dla mnie Bora najlepiej z nich podchodzi Smile


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - kamil97 - 01-12-2017 23:20:22

(01-12-2017 21:46:46)bubel500 napisał(a):  Golf 4 jest bardzo ciasny Tongue Octavia jak dla mnie za bardzo siedzenia napompowane, niewygodne, osobiście mam VW Borę, prawie to samo co Golf 4 i Octavia, ale dla mnie Bora najlepiej z nich podchodzi Smile

Siedzenia w Octavi to prawda, są niewygodne... Nie bez powodu je sam zmieniłem :F
Ale też dlatego nie polecałem jej jako wygodny samochód bo takich ona zbytnio się nie kwalifikuje.


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - bubel500 - 01-12-2017 23:43:40

Jak sprzedałem Mazdę i szukałem następcy to skupiłem się na golfie 4, octavii i borze. Golf odpadł po jeździe próbnej, w zasadzie mało się nie rozpadł, po równym asfalcie trzęsło nim jak buldogiem na metalowych kołach, no a w skodzie te siedzenia, na jeździe próbnej miałem wrażenie jakby ktoś wbijał mi się koanem w plecy Tongue Wygrała bora, jedyny minus, a w zasadzie wszystkich to prześwit, aby co to ciągnie po ziemi osłoną silnika Tongue


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - plusminus - 02-12-2017 00:04:38

Tak mi się przypomniało, jest jeszcze takie auto, jak toyota previa. Przestronne, jakoś to się trzyma kupy, fakt, że trochę droższe w serwisowaniu niż vag, ale fajnie się je robi. Ważne, aby uważać na podszybie. Smile


RE: Auto rodzinne, macie pomysły? - nie_mientki - 02-12-2017 12:13:09

Usłyszałem opinię, że jak już robić blachy to w niezawodnej mechanicznie Toyocie niż w Fordzie gdzie pewnie i tak zaraz coś się wykrzaczy Big Grin