Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
komar ulep - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: komar ulep (/showthread.php?tid=45451)

Strony: 1 2


RE: komar ulep - Ogór200 - 08-01-2018 10:33:02

Tak się składa że mam romka t1 z silnikiem komara s38 , automatem od 023 i deklem od 025 - silnik jest praktycznie identyczny co 025 , tylko nie ma jednego gwintu na dekielek...ale wszystko się trzyma...nie szukaj 025 bo ludzie dają oporowe ceny za same cyfry "025" ...kup sobie s38 i przerób biegi tak jak ja
Silnik s38 i 025 ma taka sama moc jeżeli ma gaxnik nowszego typu ...w kanałach cylindra zawsze standardowo w okrąglaku masz nadlewy, które gdy usuniesz to będziesz miał moc jak w 023 ...patrząc na głowicę od spodu wnioskuje ze stopien sprężania może być ciut niższy aniżeli w kwadraciaku..to są jedyne róznice pomiędzy okrąglakiem a kwadraciakiem które zmniejszają moc w komarowskim silniku /silniku 025..

Jest kilka sposobów na dodatkowe zwiększenie mocy, na pewno sposób sałka, a wg mnie najlepiej jest wrzucić cylinder od 019 który ma identyczne miejsca na szpilki i pasuje, jednak trzebaby pomęczyć się z króćcem bo po założeniu cylka do komara króciec jest zagięty w dół i nie idzie zamontować gaźnika...trzebaby obciąć i dać do przyspawania pod innym kątem, albo jakoś inaczej to zrobić...właśnie nad tym myślę, bo mam silnik w remoncie i cylek od 019 na stole Smile)