Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak naprawić by nie kupować nowego - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Poradniki, instrukcje i schematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Jak naprawić by nie kupować nowego (/showthread.php?tid=45072)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - rafi555 - 29-11-2018 19:05:55

Co to komentować jak jest elegancko Tongue .


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - joozek - 29-11-2018 19:43:58

Drogi Rafałku ... i to Ty napisałeś ??? Big Grin bez żadnej krytyki??? Fuj Wink


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - seler1500 - 29-11-2018 20:46:51

Pospawane ładnie, ale wymiary niezgodne z oryginałem.
tfu profanacja zabytkó!!!!!!11!



:F


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - rafi555 - 29-11-2018 21:52:47

No co taki druciarz Rafałek ma krytykować Smile, pochwalam taką robotę. Coś pospawać poszlifować, i można nie dość, że zaoszczędzić to jeszcze uratować jakieś części. A że wymiarów nie trzyma to nic, gorzej jak by to były wałki w skrzyni czy cylinder Smile.


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - joozek - 03-12-2018 11:49:37

Dziś poradnik nieco inny Smile Zainspirowała mnie Pw od jednego członka Naszego Forum, ..."co z tą masą" Big Grin
Chodzi oczywiście o instalację elektryczną i jej wspólny punkt "masy"
Przedstawię jej punkty i jak ją właściwie przygotować.
Najpierw "tylny błotnik" i ciągłość masy do ramy.
Nie wszyscy o tym pamiętają, ale tu mamy 2 takie punkty. Pierwszy pod tylną lampą, a drugi w miejscu przykręcenia tylnego błotnika do ramy. Wszystkie te punty należy oszlifować z nowego lakieru, zabezpieczyć wazeliną techniczną i zastosować tzw "podkładki drapiące". Jako narzędzie polecam frez piknikowy z grubym rzazem.
Kolejne punkty masy to półka górna i jej połączenie z ciągłością ramy.
Jej właściwe miejsce pod półką, a także punkty śrub kierownicy.
W tych sytuacjach postępujemy podobnie; frazowanie nowego lakieru, podkładka drapiąca, wazelina techniczna i poprawienie gwintów gwintownikiem. Zwłaszcza ta ostatnia czynność jest ważna, ja dodatkowo gwintuje otwór M6 w półce górnej, po jej polakierowaniu. Zresztą, ze względu na dostęp do wszystkich punktów, lepiej jest to zrobić przed ich złożeniem.
Ostatni punkt masy to stacyjka i lampa. Tu najlepiej po zaprasowaniu końcówek, najlepiej jak je dodatkowo polutujemy.
To chyba tyle, wszystko widać na zdjęciach.

Błotnik tylny - pod tylną lampą.

Błotnik tylny - mocowanie do ramy

Półka górna - połączenie do lampy


Półka górna - połączenie z ramą

Podkładki drapiące i sposób i połączenia - bezpośrednio na "goły metal"


Masa w lampie



RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - tommy - 11-12-2018 21:50:49

Pytanie do Józka, jak naprawić (wyczyścić, odświerzyć) plastiki (PP) w Romecie i Komarze by nie kupować nowych?
Z góry dziękuje za poradę.


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - joozek - 12-12-2018 00:25:17

Niestety, nie jestem alfą i omegą Smile nie na wszystko mam porady.
Drobne elementy PP i gumowe myję w myjce ultradźwiękowej, a potem pianka na 24 godziny. Co do dużych elementów; lampa, schowki - w ich przypadku posiłkuję się malowaniem lakierem akrylowym na podkładzie uplastyczniacza. Można też zaryzykować strukturą do pcv - efekt matowy, no ale nie wszystkim się to podoba.
Próbowałem bawić sie w polerowanie, ważne by polerka miała regulowane, niskie obroty, ale efekt końcowy nie powalał.


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - tommy - 12-12-2018 11:36:31

Dziękuję za odpowiedź.
Widzę temat nie jest prosty, ja sam testuję różne metody ale niestety żadna z nich nie zadawala, być może ktoś jeszcze ma patent na "plastiki" w Rometach i Komarach?


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - Szatek - 12-12-2018 18:44:01

Raczej nie ma efektywniejszej (jak oryginał) i trwalszej metody niż lakierowanie...


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - Wodnik - 12-12-2018 20:05:40

A czernidło do zderzaków itp. produkty które są do kupienia na stacjach benzynowych? Ktoś testował jaki to efekt daje?


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - kdudka - 12-12-2018 21:36:52

Daje to taki efekt jak na czarnych zderzakach, nie używasz na bieżąco to robi się brzydkie. Niestety ale trzeba to okresowo stosować.


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - stqc - 12-12-2018 22:43:26

Zapamiętaj wodnik to ze kosmetyki kupione a stacjach są nic nie warte bo z reguły są ro k2 itp. Dobre kosmetyki są drogie i no z adbl


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - Odrestaurator - 13-12-2018 02:18:01

Ja zawsze wszystkie plastiki i gumy najpierw porządnie myję szamponami do mycia aut, szczotką plastikową szmatką i gąbką to wszystko w ciepłej wodzie z szamponem a potem spryskuję plakiem dość grubo i jakby poleruję czystą szmatką. Efekt dobry, dobrze się wtedy doczyszcza wszystko, ale jak są rysy itd w plastiku to tylko malowanie.


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - bkrukl - 13-12-2018 09:07:30

A ja myję a później pasta do butów, ale ta twarda w metalowym okrągłym pudełeczku. Nakładam, czekam aż wyschnie, i poleruję szybkimi ruchami szczotką.


RE: Jak naprawić by nie kupować nowego - tommy - 13-12-2018 11:41:11

W miarę przyzwoity efekt daje polerowanie pastą polerską, lecz nie jestem tak do końca przekonany do tej metody, na pierwszy rzut oka wygląda to dobrze i powierzchnia się błyszczy ale nie wiem jak będzie się to utrzymywać na dłuższą metę. Przetestowałem też WD40 i mam mieszane uczucia, na plastikach typu zderzak w samochodzie czyli porowatych nawet się spisuje ale na gładkich... sami oceńcie testując taką metodę u siebie w garażu.
Pozdrawiam