Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
problemy z kadetem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Kadet (/forumdisplay.php?fid=138)
+---- Wątek: problemy z kadetem (/showthread.php?tid=4458)



problemy z kadetem - patrykkol997 - 22-04-2012 20:28:40

Witam. Dziś zrobiłem sobie z kuzynem przejażdżke(kuzyn na piaggio, trasa 14km, z tego 4km z buta:F) i po ok. 6km kadet zgasł. Cylinder był bardzo nagrzany, poczekałem aż ochłodnie i próbuje odpalić, nie chce(Chyba coś w dyszy siedzi i we wtorek wyczyszcze gaźnik). Dałem rade go odpalić i gdy pompowałem paliwo do gaźnika to palił(dlatego podejrzewam że wina gaźnika). Po przejechaniu ok 2km znowu zgasł, ale na szczęście do domu miałem już 1,5km. Myśle że to gaźnik.Undecided
Ale jest jeszcze inny problem-tylne kółko wychodzi poza błotnik(gdy rok temu kupiłem motorek było to samo. wina była tulei, ciężko było je wymienić ale jakoś daliśmy radę tylko że jedna z tulei została uszkodzona i chyba znowu do wymiany)Dodgy
I ostatni problem- motorek jest po zimie słabszy(zimowany w piwnicy gdzie temperatura nigdy nie spada poniżej 10 stopni). Zmiany są takie:
-na 2 biegu ledwo targa pod górkę
-ledwo co osiąga 45km/h(przed zimą spokojnie 50km/h)
-jeszcze w październiku można było z 2 biegu ruszyć, a teraz nie.
Doradźcie coś, pomóżcie.


RE: problemy z kadetem - kadetmen - 22-04-2012 20:34:56

Co do gaźnika to może pływak , jak mówisz że jak pompujesz i jedzie wtedy , miałem tak samo i to był własnie pływak .


RE: problemy z kadetem - Simon - 22-04-2012 20:45:50

Dosłownie zacznij od gaźnika. Wyczyść i powinny się osiągi poprawić tak samo nie będzie gasł.


RE: problemy z kadetem - gabriel0 - 22-04-2012 21:28:31

Że nie ma siły to może być wina źle ustawionego gaźnika. No bo przecież nikt ci go przez zimę nie zjeździł.


RE: problemy z kadetem - Przemek - 22-04-2012 21:39:42

A zmieniales paliwo po zimie?


RE: problemy z kadetem - pijak_pospoilty - 22-04-2012 22:44:16

jak pompujesz i chodzi to masz za mało paliwa w komorze paliwowej wez tą blache podegnij i tyle ale wyczysc tez gaznik bo mógł przez zime zalesc syfami i tyle go a jak nie pomoże to ustaw zapłon lub zmień swiece ;P


RE: problemy z kadetem - patrykkol997 - 23-04-2012 18:01:21

motorek nie osiąga max obrotów, gaźnik jutro sprawdze


RE: problemy z kadetem - zbydrze - 23-04-2012 18:33:18

Przemek dobrym tropem idzie...
Czyszczenie gaźnik powinno pomóc i zajrzyj też na platynki, czy są czyste i przerwa nie zmalała (zdarza się)
Przeczyść też świecę. Z tego co tu wyczytałem, to wszystko jest sprawne, tylko trzeba porządnie przeczyścić.


RE: problemy z kadetem - patrykkol997 - 24-04-2012 09:12:02

paliwo w baku dolane nowe i wstrząśnięte Big Grin, świeca nowa NGK. Platynki sprawdze jak będe miał więcej czasu.