Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przepalająca sie zarowka Ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Przepalająca sie zarowka Ogar 200 (/showthread.php?tid=44552)



Przepalająca sie zarowka Ogar 200 - McKrostofer - 05-08-2017 23:10:31

Witam.
Mam problem ze swoim Ogarem 200. Po przełączeniu na światła drogowe
żarówka tylnego światła się przepala. Wie ktoś co to za problem i jak go usunąć?
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.


RE: Przepalająca sie zarowka Ogar 200 - rafi555 - 05-08-2017 23:14:12

http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=42256 wszytko czytelnie i logicznie wyjaśnione


RE: Przepalająca sie zarowka Ogar 200 - charper - 05-08-2017 23:14:12

zle dobrane zarowki. ewentualnie jeśli się przepala w momecie przełaczania, można tylną żarówkę podłączyć za przełącznikiem świateł mijania/drogowych przez dwie diody prostownicze. wtedy tylna żarówka przygaśnie wraz z przednią. ewentualnie można podac prad na tylną żarówkę poprzez kilka diod prostowniczych co obniży napięcie i wydłuży jej trwałość. sprawdzone i dobre rozwiązanie.


RE: Przepalająca sie zarowka Ogar 200 - Quake96 - 10-08-2017 00:04:48

(05-08-2017 23:14:12)charper napisał(a):  zle dobrane zarowki. ewentualnie jeśli się przepala w momecie przełaczania, można tylną żarówkę podłączyć za przełącznikiem świateł mijania/drogowych przez dwie diody prostownicze. wtedy tylna żarówka przygaśnie wraz z przednią. ewentualnie można podac prad na tylną żarówkę poprzez kilka diod prostowniczych co obniży napięcie i wydłuży jej trwałość. sprawdzone i dobre rozwiązanie.

Tylko po jaką cholerę komplikować coś co z zasady ma działać bez żadnych modyfikacji? U mnie w żadnym Ogarze problemu z paleniem żarówek nie ma, a jakoś nic nie kombinowałem.

Po prostu wystarczy kupić żarówki takie jak zaleca producent. Jak coś dalej będzie nie tak, to należy szukać źródła problemu, a nie stosować półśrodki.