Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka sama wchodzi na max obroty. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynka sama wchodzi na max obroty. (/showthread.php?tid=44315)



Motorynka sama wchodzi na max obroty. - nofack - 13-07-2017 13:31:54

Witam,
Mam pytanie do Motorynki gdyż odpalam ją i sama wkręca sie na max obroty, gazowanie rolgazem ani kręcenie regulacją nic nie daje. Gdzie szukać przyczyny?


RE: Motorynka sama wchodzi na max obroty. - kdudka - 13-07-2017 14:04:33

W lewym powietrzu. Uszczelka między gaźnikiem a cylindrem powinna iść na pierwszy ogień. Oczywiście zakładam że przepustnica chodzi płynnie.


RE: Motorynka sama wchodzi na max obroty. - romet7678 - 13-07-2017 14:10:35

Czy dobrze ustawiłeś gaźnik, i sprawdzałeś czy magneto nie ma tarcia ?
W moim silniku 022 okazały się te dwie rzeczy, gdy miałem ten sam problem.


RE: Motorynka sama wchodzi na max obroty. - ARES - 13-07-2017 14:26:14

Najprawdopodobniej simmering od strony zapłonu jest do wymiany.Łapie lewe powietrze.Rozmiar takiego simmeringa to 17*40*7 albo 17*40*10.A koszt to 3 zł.Zdejmujesz iskrownik,stary wydłubujesz śrubokrętem.Nowy maczasz w oleju do 2T i wciskasz.Jak będzie stawiał opór to delikatnie pobij przez jakieś drewienko albo rurkę.Albo uszczelka pod gaźnikiem jest uszkodzona.Ale wątpie.


RE: Motorynka sama wchodzi na max obroty. - kdudka - 13-07-2017 15:02:24

Zapomniałeś dodać że powinien wygładzić rant w karierze w który ma wejść simer często brak tego zabiegu powoduje uszkodzenie simera.

Pozdro


RE: Motorynka sama wchodzi na max obroty. - ARES - 13-07-2017 16:58:13

Właśnie,są takie zadziory,ja jak kilka lat temu zaczynałem przygodę z rometami,to zniszczyłem simmer w ten sposób.Należy wziąć mały pilnik lub gruby papier ścierny i zetrzeć te zadziory.Co do simmerów to tylko dwuwargowe,są trwalsze od jednowargowych,których już chyba nie robią.


RE: Motorynka sama wchodzi na max obroty. - nofack - 13-07-2017 17:47:15

Problem już rozwiązany, wymieniłem uszczelke miedzy cylindrem i gażnikiem a także żle byla ulozona linka gazu byla napieta troche i tez mogla to powodowac.Dzieki i pozdro


RE: Motorynka sama wchodzi na max obroty. - ARES - 13-07-2017 18:55:31

Trzymaj się. Smile