Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Brak swiatel - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Brak swiatel (/showthread.php?tid=44160)



Brak swiatel - toldi_raf@o2.pl - 26-06-2017 22:59:25

Sprawa wyglada tak ze do teh pory swiayla mialem bez zarzutu. A naprawie silnika i wymianie zaplonu silnik odpala ale nie mam świateł. Sprawdzalem na krótko czyli od cewek zarowka i do silnika i od kabla od cewki przt lampie i do silnika i tez swieci czyli wedlug mnie cewki dobre i przewód do lampy tez.zarowki tez dobre. Dodam ze czasem jak wlacze swiatla kluczykiem to mi gasnie jakbym zaplon wylaczal. Co to za przyczyna ???2


RE: Brak swiatel - ARES - 27-06-2017 00:41:03

Za duża przerwa na platynkach!!!!!Zmniejsz ją i światła powrócą.Ja też miałem takie objawy jak ty.


RE: Brak swiatel - toldi_raf - 27-06-2017 13:52:07

ale co maja platynki do świateł? przecież nie są w żaden sposób połączone, magneto z cewkami wytwarzają prąd dla świateł a nie platynki. Platynki są odpowiedzialne za przerwanie pradu płynącego do świecy w ten sposób jest przerywana iskra a nie stały prąd na świecy. Chyba że to źle rozumiem.


RE: Brak swiatel - Motorowerzystka - 27-06-2017 14:07:14

Sprawdź dokładniej wszystkie kable i przełącznik jeśli gaśnie po włączeniu świateł.


RE: Brak swiatel - toldi_raf - 27-06-2017 15:03:06

Nie moglem odkrwcic tej nakretki co jest z gory lampy . czy jej sie nie odkreca zeby wyjac to wszystko co jest w lampie ?


RE: Brak swiatel - Odrestaurator - 27-06-2017 15:06:17

Jak masz lampę z chromowaną ramką to odkręcasz śrubkę z dołu i cały klosz z resztą powinien wyjść. A żeby wyjąć stacyjkę to musisz odkręcić tą górną nakrętkę trzymając za całą stacyjkę, potem wyjąć zabezpieczenie przełącznika z dołu stacyjki i wychodzi cała stacyjka.


RE: Brak swiatel - Quake96 - 27-06-2017 15:17:30

(27-06-2017 15:06:17)Odrestaurator napisał(a):  A żeby wyjąć stacyjkę to musisz odkręcić tą górną nakrętkę trzymając za całą stacyjkę, potem wyjąć zabezpieczenie przełącznika z dołu stacyjki i wychodzi cała stacyjka.

Poprawka - Najlepiej najpierw wyciągnąć zabezpieczenie "kluczyka" i sam kluczyk a potem odkręcać nakrętkę. Zwyczajnie wygodniej się tak robi Smile


RE: Brak swiatel - toldi_raf - 27-06-2017 16:04:48

Tak czy inaczej ta nakretka nie chciala puscic a boje sie ze czeka mnie kupno calej lampy ze stacyjka jak zaczne to na siłę odkrecac.


RE: Brak swiatel - toldi_raf - 01-07-2017 07:59:50

Ok wszystko wróciło. Sprawdzilem instalacje i musialem przewody w stacyjce zamienic i juz jest ok. Zamykam temat