Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Czy warto kupić? Wycena, Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Wątek: Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD (/showthread.php?tid=44084)



Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - Motorowerzystka - 18-06-2017 10:15:34

Hej Wam, jak w tytule zamierzam zdziczeć, to znaczy zakupić dzika :F Oczywiście traktorka jednoosiowego Tongue I tu chciałabym się Was doradzić bo mam 2 na oku.
Tego:
https://www.olx.pl/oferta/ciagniczek-fortschritt-e930-e931-CID628-IDmSh8G.html - na 99% simmering do wymiany.
I tego:
https://www.olx.pl/oferta/traktorek-ciagniczek-mf70-mf70-x2-CID628-IDlLHHC.html#6059d00c0a - co może być jeśli słaba kompresja?

Czekam na opinie i rady na co mam zwracać uwagę przy ewentualnym kupnie.


RE: Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - spsport2000 - 18-06-2017 10:33:53

Pierwszy moim zdaniem lepszy. Drugi skoro ma slaba kompresje to zapewne tlok i pierscienie do wymiany i tez moze wyjsc, ze cylinder do szlifu lub wymiany.


RE: Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - Texas Ranger - 18-06-2017 12:20:37

Pytanie po co Ci taki wynalazek?
Jeśli do robót ogrodniczych, to nie pomogę bo się nie znam, ale coś raczej współczesnego.
Jeśli to odpalenia od czasu do czasu i pogłębiania wiedzy na temat zabytkowej polskiej techniki, to raczej coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/dzik-traktor-zabytkowy-CID757-IDmR2K8.html#d147ebe479
Jest fajne forum na temat tych ciągniczków, ale nie wiem czy mogę wklejać link to innych forów.


RE: Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - Motorowerzystka - 18-06-2017 12:31:33

Texas Ranger napisał(a):Pytanie po co Ci taki wynalazek?
Oczywiście, że do prac ogrodniczych, a do czego innego Tongue


RE: Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - Stachu.G - 18-06-2017 13:56:20

Szukaj czegoś oklepanego i popularnego, bo później będziesz ściągać części nie wiadomo skąd i bulić jak za "zboże" ten pierwszy ma chociaż silnik od simsona a ten drugi to z tego co widzę na popularnym serwisie jakakolwiek pierdoła droga jak nie wiem Wink


RE: Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - damian94 - 18-06-2017 14:48:18

Ten z silnikiem Simsona najlepszy. Zapakujesz jakieś Big Bore z wydechem rezonansowym i pojedziesz w pole :F


RE: Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - zakrzes - 18-06-2017 16:26:25

Chyba muszę wam pokazać mój ciągniczek...

Ja bym walił lepiej w tego z silnikiem simsona.


RE: Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - TheNight - 18-06-2017 16:59:25

Sam Silnik z tego simsonowego jest ponoć dużo wart


RE: Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - krystian276 - 18-06-2017 16:59:26

Ja to bym sam zbudował takie coś , zawsze wiadomo na czym sie stoi Tongue


RE: Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - Texas Ranger - 18-06-2017 22:43:16

(18-06-2017 12:31:33)Motorowerzystka napisał(a):  
Texas Ranger napisał(a):Pytanie po co Ci taki wynalazek?
Oczywiście, że do prac ogrodniczych, a do czego innego Tongue
Jak to do czego innego? Bo ludzie lubią zabytkowe stare silniki, np. silniki stacjonarne i dla radości odpalą sobie taki i się cieszą. Albo stare traktory, ludziska je restaurują, ładują w nie dużo kasy i przecież nie używają ich do pracy w polu. Ja sam myślę na Ursusem C-330, w miarę tani, a pola nie mam więc robić w nim nie będę. Podoba mi się jednak ta konstrukcja.
Ale jeśli szukasz czegoś do prac polowo-ogrodniczych to jak najbardziej coś popularnego, żeby można było do niego dostać części w przyzwoitej cenie.


RE: Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - rafi555 - 19-06-2017 09:35:18

ja to bym od razu kupił trzydziestkę i spokój, mam polecam, dobrze się to to sprawuje


RE: Motorowerzystka zamierza zdziczeć xD - darek23 - 20-06-2017 07:42:48

Nie kazdemu oplaca sie odrazu kupowac ciagnik. Moze ma nieduzy kawalek pola/ogrodka do obrobienia i zakup chocby c330 za te minimum 12 tysi jest ekonomicznie nieuzasadniony. Robilem takim naszym rodzimym dzikiem kawalek pola, jest to wystarczajace do obrobienia, zakladajac ze ma sie odpowiednie przystawki do niego. Jednak ceny dzikow szybuja coraz bardziej w gore i nierzadko osiagaja cene polowy ciagnika. Najlepiej wyrwac cos takiego podobnego, mniej znanego, chociaz wtedy moze sie okazac pozniej ze czesci albo sa strasznie drogie, albo nie do dostania. Trzeba obserwowac zarowno rynek maszyn jak i czesci co by pozniej sie nie wkopac.