Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Chart , przednie światło , cewka świetlna - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Romet Chart , przednie światło , cewka świetlna (/showthread.php?tid=43964)



Romet Chart , przednie światło , cewka świetlna - avp919 - 04-06-2017 01:03:34

Witam , mam pytanie dotyczące przedniego światła w Romecie Charcie , czy ono fabrycznie było takie słabe , bo jak porównywałem z Simsonem to miał dużo lepsze jasne światło a u mnie słabo świeci porównywalnie z dynamem rowerowym ... Jeśli fabrycznie tak miał to co można zrobić żeby je wzmocnić , może coś z cewką świetlną (?) sprawdzałem po odłączeniu żarówki napięcie w lampie i jest około 10 v po podłączeniu jakieś 3 v . Proszę o pomoc z góry dziękuję


RE: Romet Chart , przednie światło , cewka świetlna - avp919 - 18-06-2017 01:01:36

Jest ktoś w stanie mi pomóc , ogar 200 ma dużo mocniejsze światło ...


RE: Romet Chart , przednie światło , cewka świetlna - damian94 - 18-06-2017 01:11:52

Jaką masz żarówkę z przodu ?


RE: Romet Chart , przednie światło , cewka świetlna - charper - 18-06-2017 02:58:49

jeśli masz inna niż 6v 25/25W to zmien na wlasciwa. jeśli to nie pomoze, zmierz rezystencje miedzy przewodem zasilającym przednie swiatło w schowku akumulatora a stykiem w oprawce żarówki, podobnie sprawdź mase oprawki. Jeśli rezystencja będzie na poziomie 0.x om, sprawdz rezystencje cewek świetlnych. przy pomiarach odłącz prądnicę od instalacji. jedynie moduł niech zostanie podłączony.
jeśli rezystencja miedzy przewodem od swiatla w schowku a stykami w oprawce zarowki będzie wieksza niż napisałem, wymien przewody, konektory, oczyść styki odpowiedzialne za zasilanie przedniej lampy. przypominam że konektory do przewodów najlepiej jest przylutować, zmniejszy to ryzyko powikłań.