Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Luz na skrzyni - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Luz na skrzyni (/showthread.php?tid=43514)



Luz na skrzyni - Jestem Marek - 11-04-2017 12:00:33

Cześć, mam problem, gdyż łożysko i wałek który jest w skrzyni (na zdjęciu jest pokazany o który mi chodzi) chodzi luźno, a łożysko na którym jest obsadzone wyszło luźno. Czy to tak ma być? Czy wszystko ma ciasno chodzić?


RE: Luz na skrzyni - plusminus - 11-04-2017 12:38:31

Ma być ciasno, zdejmij koło odbiorcze i zweryfikuj, czy luz ma łożysko, czy już bieżnia w karterze.


RE: Luz na skrzyni - Rafku - 11-04-2017 14:27:38

Na 100% gniazdo w karterze kleknięte. Jak zewnetrzna bieznia lozyska sie nie obraca to bym mial to w d..

Wystarczy zmierzyc mniej wiecej luz pomiedzy lozyskiem a segerem i zastosowac podkladke p takiej grubosci, zalozyc ją na walek z nowym lozyskiem i tyle


RE: Luz na skrzyni - plusminus - 11-04-2017 15:22:49

Siadło łożysko, zaraz siądzie bieżnia o ile już nie siadła i wtedy będzie problem. o wiele większy. Danie podkładki pogorszy sprawę, bo wtedy skrzynia i łożysko wałka zdawczego będzie się szybciej wyrabiało. Jeżeli łożysko na bieżni ma niewielki luz, wymienić łożysko i dać klej do pasowań cylindrycznych. Można te łożysko zmienić bez rozpoławiania silnika.


RE: Luz na skrzyni - Rafku - 11-04-2017 15:55:53

No nie wiem, ja tam mam znielowane luzy w 023 od skrzyni do wału podkładkami latam od remomtu 3 sezon bez żadnych napraw itp

No bo co sie moze stac jak nie ma luzu osiowego, wszystko jest sztywnie skrecone? Nie ogarniam


RE: Luz na skrzyni - Jestem Marek - 11-04-2017 18:39:23

Dziwna sprawa, bo łożysko wchodzi ciasno, trzeba nabijać, ale w pewnym momencie po prostu się ślizga, a czasami zostaje. Jutro kupię nowe łożysko i zobaczę czy to było powodem tego luzu.