Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z utrzymaniem pracy silnika - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Problem z utrzymaniem pracy silnika (/showthread.php?tid=43484)



Problem z utrzymaniem pracy silnika - Krystian11 - 07-04-2017 23:49:31

Witam kupiłem niedawno Rometa Ogara 205 mam z nim problem którego nie umiem rozwiązać Undecided Jest to problem z utrzymaniem pracy silnika albo inaczej po odpaleniu silnik jeżeli nie dodam gazu i nie będe go trzymał to on zgaśnie . Drugim problemem jest to że na 2 biegu i czasami na pierwszym jest przymulony. Pozdrawiam i proszę o pomoc Smile


RE: Problem z utrzymaniem pracy silnika - MECHANIK123 - 08-04-2017 12:15:56

Może źle wyregulowany gaźnik?


RE: Problem z utrzymaniem pracy silnika - TheKocur - 09-04-2017 11:30:38

Jak gaśnie zobacz czy iskra nie skacze na platynkach, mi skakała i gasł, przetarłem platynke papierem ściernym i już jest ok. A dobre motor odpala?


RE: Problem z utrzymaniem pracy silnika - Tomasso94 - 09-04-2017 14:23:29

na początek regulacja gaźnika


RE: Problem z utrzymaniem pracy silnika - Jestem Marek - 11-04-2017 18:00:53

(07-04-2017 23:49:31)Krystian11 napisał(a):  Witam kupiłem niedawno Rometa Ogara 205 mam z nim problem którego nie umiem rozwiązać Undecided Jest to problem z utrzymaniem pracy silnika albo inaczej po odpaleniu silnik jeżeli nie dodam gazu i nie będe go trzymał to on zgaśnie . Drugim problemem jest to że na 2 biegu i czasami na pierwszym jest przymulony. Pozdrawiam i proszę o pomoc Smile

Co do pracy, to regulacja gaźnika na początek. A co do przymulenia, to wyczyść porządnie gaźnik, prawdopodobnie któraś dysza się przytkała i go po prostu dławi. U mnie bynajmniej tak było. Rolleyes