Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wydajność lakieru w sprayu. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Wydajność lakieru w sprayu. (/showthread.php?tid=4312)



Wydajność lakieru w sprayu. - nie_mientki - 12-04-2012 20:24:26

Wiem że niektórzy z Was mają doświadczenie w malowaniu sprayem. I tu pojawia się pytanie. Mam do pomalowania bak od Ogara, błotniki(przód+tył) do Ogara oraz rowerową ramę. Bak i błotniki chcę zrobić dość ładnie, więc może pójść kilka warstw. Natomiast w rowerze nie mam aż takiego ciśnienia na efekt, ale jak widać na foto:
http://zapodaj.net/09b2023461ff.jpg.html
są to cienkie rurki i większość pójdzie w powietrze. Ile więc liczyć na to wszystko puszek farby(standardowe 400ml)? Szacuję że na bak i błotniki pójdą dwie, a na rower jedna. Ale ktoś może mieć więcej doświadczenia. Co myślicie?


RE: Wydajność lakieru w sprayu. - pijak_pospoilty - 12-04-2012 22:06:06

nie maluj spreyem ! to wielkie gówno lakier ci zejdzie po roku i tyle ci powiem ! efekt moze i fajny ale co z tego jak nie trwały ;/ Tongue Lepiej pistoletem pomaluj będzie lepiej wyglądał i lakier bedzie trwalszy Smile to moja rada Smile a na sprey to duzo kasy wypylisz podkłady i itd ;P


RE: Wydajność lakieru w sprayu. - Stachu.G - 12-04-2012 22:10:39

Jak wszystko dobrze przygotuje a szpreja kupi z wyższej półki wszystko będzie ok. Raczej nie wystarczy ci jedna puszka rama niby mała ale rurki są cienkie i dużo pójdzie w powietrze


RE: Wydajność lakieru w sprayu. - Gruchu - 12-04-2012 22:57:42

Co to za rower? Świetny jest! aż mi się dzieciństwo przypomniało, kiedy to kolega z piaskownicy miał podobny Angel ma to jakąś nazwę żeby na allegro poszukać?

Co do malowania, nie każdy ma dostęp do pistoletu lakierniczego i kompresora, ja jeden rower pomalowałem sprayem i trochę zepsułem teraz remontuje drugi to już się bardziej postarałem. Znalazłem kumpla, który ma pistolet, kupiłem pół litry farby (lanej) utwardzacz do tego i rozcieńczalnik.

Co ciekawe kolega jeździ ciężarówką typu TiR i mi wymaluje kompresorem tego TiRaBig Grin


RE: Wydajność lakieru w sprayu. - nie_mientki - 12-04-2012 23:52:01

http://allegro.pl/ciekawy-rower-stylowy-podobno-romet-i2247882782.html
Tu jest z nieoryginalnym siedzeniem za nieprzyzwoicie dużą kasę. Jest to Universal, czyli Romet na eksport(w tym wypadku na Amerykę)

Dostęp do pistoletu mam, ale brak mi w tym doświadczenia. Sprayem pomalowałem już całą resztę(rama wahacz, widelec i drobiazgi). Wcześniej podkład, wyrównanie powierzchni, zmatowienie. Nie wyszło tragicznie. Bak i błotniki to jednak miejsca najbardziej widoczne, i może faktycznie lepiej zrobić to pistoletem.

I to nie jest tak że spray jest droższy. Puszka podkładu ok. 15zł, na całość nie poszła nawet ćwierć. Na wspomniane części poszło 1,5 puszki czarnej farby w sprayu, więc zamyka się to w 20zł. Papier ścierny, benzyna ekstrakcyjna i inne bzdety 10zł. Razem poniżej 50zł.

Koszt 0,75 litra farby z palety RAL to około 40zł. Miałbym za to co najmniej 3 puszki sprayu. Bawić się w grafficiarza czy zaryzykować i wziąć się za pistolet?


RE: Wydajność lakieru w sprayu. - nie_mientki - 13-04-2012 01:11:02

OK. Powiedzmy że przechyliłem się na stronę malowania pistoletem. Ile farby na to pójdzie?


RE: Wydajność lakieru w sprayu. - Mikołaj - 13-04-2012 08:23:10

zalezy o czym mowisz z tym szprejem bo sa rozne rodzaje szpreja: z lakierem do drewna z farbo do metalu z podkladem z lakierem itd. jezeli masz zamiar malowac farba w szpreju to odrazu ci powiem ze masz dac sobie spokoj bo to zachwile zejdzie tak jak pijak_pospoilty mowi ale jezeli pomalujesz lakierem w szpreju to on ci nie zejdzie i wg mnie to jest on duzo bardziej wydajny niz zwykla farba bo ja zuzylem 3 duze szpreje na motorynke a na cala maske od cinquecento zeby ja pomalowac na dwa razy poszla jedna puszka
ja uzywam szpreja firmy car-lack (chyba tak sie nazywa) i innego niechce mam taka stacje gdzie go kupuje po 10zl za duza puszkeBig Grin ale niestety ta stacja jest oddalona od mnie o jakies 35km