Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ford Focus 1,8 benzyna/gaz mechanika szukam - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Trudne sprawy (/forumdisplay.php?fid=206)
+--- Wątek: Ford Focus 1,8 benzyna/gaz mechanika szukam (/showthread.php?tid=43021)



Ford Focus 1,8 benzyna/gaz mechanika szukam - Tomasz-pr110 - 20-02-2017 22:06:58

Szukam ogarniętego mechanika bo mam problem z Focusem. A zatem. Na zimnym odpala od strzała, chodzi ładnie i równo, ale przy próbie dodania gazu bądź ruszania dusi się, szarpie i nie chce jechać. Nie przerzuca też na gaz. Jak się rozgrzeje, to przerzuci na gaz i wtedy wszystko jest ok. Tylko że już na rozgrzanym odpala bardzo kiepsko, gdzieś końcówka łapie ledwo ledwo, potem przerzuca na gaz i już jest dobrze. Co to może być? Dodam, że nawet rozgrzany na benzynie nie chce iść, kaszle, dusi się, stępa. Gdzie można szukać problemu?


RE: Ford Focus 1,8 benzyna/gaz mechanika szukam - mariusz504491 - 20-02-2017 22:43:26

Na początek bym zmienił filtr paliwa, ja w borze miałem podobne objawy i wina była w filtrze


RE: Ford Focus 1,8 benzyna/gaz mechanika szukam - pajak - 21-02-2017 00:00:21

Sprawdź najpierw świece, później zajrzyj do czujnika położenia wału. Pozdrawiam


RE: Ford Focus 1,8 benzyna/gaz mechanika szukam - Tomasz-pr110 - 21-02-2017 17:50:56

Dzięki za pomoc! Piwka lecą Smile Problem rozwiązany. Powód: wypięła się kostka od temperatury i to robiło zamieszanie. Temat kasacja.