Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet-przerejestrowanie. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Romet-przerejestrowanie. (/showthread.php?tid=4272)



Romet-przerejestrowanie. - Zenio-16 - 10-04-2012 15:14:30

Witam,rozmyślam każdą opcje jakby tu zarejestrować rometa na siebie,problem twki w takim temacie.Posiadam Rometa,mam dokumenty,nie był wyrejestrowany,trzeba tylko opłacić,przegląd i jeździć,a w razie kontroli powiedzieć,że wujek pożyczył,to mi nie wystarcza.Właściciel Rometa zmarł wcześniej.Słyszałem o tym,chodź tylko podpis jest nielegalny,że np : ktoś z rodziny umowe sporządzi zamiast właściciela,bd się tłumaczył,że została zrobiona przed śmiercią,nikt o podpis nie będzie sie kłócił i wtedy miałbym problem z głowy,3 sposób to podział majątku przez rodzeństwo,co jest mało prawdopodobne i nie wiadomo kto by tego rometa otrzymał z rodziny.Doradźcie odnośnie sposobu drugiego,z tą umową sporządzoną przed śmiercią.


RE: Romet-przerejestrowanie. - Marcinzielony - 18-06-2012 17:45:41

ta umowa przed smiercią to najlepsze rozwiązanie sam tak zrobiłem z moim


RE: Romet-przerejestrowanie. - Semmao - 18-06-2012 17:53:15

Jest jeszcze jedna opcja, bardziej skomplikowana, ale legalna:

Mianowicie należy się dowiedzieć kto był spadkobiercą ruchomości po denacie i z nim podpisać umowę i dołączyć do niej kserokopię aktu poświadczenia dziedziczenia. Z tym do WK i rejestrujesz bez problemu. Smile


RE: Romet-przerejestrowanie. - Zenio-16 - 22-06-2012 14:18:17

A z tym podpisem przed śmiercią to raczej jakby się ktoś przyczepił to miałbym kłopoty.Semmao a nie wystarczy samej umowy podpisać (w tym przypadku) z córką zmarłego ?