Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Piaskowanie - czy jest sens? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Piaskowanie - czy jest sens? (/showthread.php?tid=42634)



Piaskowanie - czy jest sens? - Motorowerzystka - 08-01-2017 19:17:57

Hej, mam dylemat. Mam parę części, które chciałabym sprzedać, zbiorniki, błotniki, ale mają plamy rdzy... I czy jest sens je wypiaskować i wtedy dopiero sprzedać ciut drożej? Proszę o odpowiedźBlush


RE: Piaskowanie - czy jest sens? - plusminus - 08-01-2017 19:21:44

Jeśli chcesz piaskować, to od razu je pociągnąć podkładem, bo szybko całe zardzewieją. Czy jest w tym opłacalność? Zależy od części i ich wartości.


RE: Piaskowanie - czy jest sens? - kwaśny92 - 08-01-2017 19:22:01

Jak wypiaskujesz w ciągu kilku dni wejdzie ci rdzawy nalot i tak, nic nie rób nie zwiększy to ceny, poza tym jeśli ktoś kupi to sam zdecyduje lub powie mu to lakiernik czy jest potrzeba piaskowania pzdr


RE: Piaskowanie - czy jest sens? - Motorowerzystka - 08-01-2017 19:31:30

Czyli sensu nie ma, ale chociaż wiem Smile Tym bardziej że przed chwilą dowiedziałam się że piaskują na godziny i godzina kosztuje 120 zł, nie opłacalne :F


RE: Piaskowanie - czy jest sens? - Suwmiarka - 08-01-2017 19:49:06

Wedlug mnie nie ma to sensu. Ewentualnie mozesz tez czyscic zwykla szlifierka (czyszczarka). Wtedy wyjdzie taniej (finansowo) ale za to troche pracy kosztuje, a cena zapewne niewiele pojdzie w gore


RE: Piaskowanie - czy jest sens? - joozek - 08-01-2017 21:44:30

Jeśli muszę kupić brakującą część do Robaka - nigdy nie biorę pod uwagę; naprawianych, malowanych, piaskowanych itp Big Grin


RE: Piaskowanie - czy jest sens? - _Piotrek_ - 08-01-2017 22:17:07

A były malowane uprzednio? Jak się upierasz przy piaskowaniu i malowaniu to możesz je psiknąć podkładem po oczyszczeniu z rdzy, ktoś będzie miał mniej roboty Smile
Wrzuć fotkę, to może zobaczymy, czy da się to jakoś "podrasować"


RE: Piaskowanie - czy jest sens? - Texas Ranger - 08-01-2017 22:55:58

Lepiej sprzedaj te części w takim stanie jakim są. Jak je zaczniesz "rasować" to ktoś może Ci później zarzucić, że części są kombinowane. Poza tym nadwyżka którą uzyskasz zbilansuje Ci się z wydatkami na picowanie.