Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Składanie cylindra - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Składanie cylindra (/showthread.php?tid=42552)



Składanie cylindra - M.c - 02-01-2017 00:53:49

Witam
W ostatnich dniach zakładałem do mojego komarka nowy cylinder z czasów PRL taki udało sie zdobyć
Tłok kupiłem firmy almot wraz z pierścieniami 38 mm nominał
Wszystko udało sie założyć bez większego problemu posmarowałem tylko olejem dobrze scisnolem palcami w wlazło
Z tego co wiem to podobno nie jest to łatwe zadanie może złe pierścienie mam
Widziałem w sklepie internetowym pierścienie 38 mm ale z jakimś oznaczeniem typu R1 lub R2 R3
Doradzi ktoś jak sprawdzić ze wszystko jest ok


RE: Składanie cylindra - KrisPL - 02-01-2017 01:19:39

W sensie o co dokładnie ci chodzi bo nie rozumiem. Że pierscienie latwo się ugięły i wcisnoles je do cylindra? Czy dobrze zlozyles to możesz sprawdzić od kanału wydechowego i dolotowego czy zamki się dobrze zgraly. Aczkolwiek z tego co wiem to, źle chyba nie da się tego złożyć chyba że zalozyles drugą stroną tłok.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka


RE: Składanie cylindra - M.c - 02-01-2017 01:27:28

Zastanawiam sie czy kompresja będzie odpowiednia bo po założeniu świecy kręciłem wałem poprzez klucz i jakoś to lekko idzie może przez to ze zimne wszystko może mi sie tylko wydaje
Po prostu chce mieć pewność ze jest ok


RE: Składanie cylindra - JGNZM - 02-01-2017 02:04:10

Zmierzyłeś średnicę tego cylindra? Być może nie jest on tak do końca nowy i jest po szlifie. Piszesz, że kręciłeś - ale rozumiem, że z założonym tłumikiem i gaźnikiem, bo czasem te rzeczy mają wpływ na kompresję.


RE: Składanie cylindra - M.c - 02-01-2017 02:35:35

(02-01-2017 02:04:10)JGNZM napisał(a):  Zmierzyłeś średnicę tego cylindra? Być może nie jest on tak do końca nowy i jest po szlifie. Piszesz, że kręciłeś - ale rozumiem, że z założonym tłumikiem i gaźnikiem, bo czasem te rzeczy mają wpływ na kompresję.

Wiesz co mierzyłem 38 mm jest to nowy cylinder nigdy nie urzywany oryginalny od komara
Tłumika i gaźnika nie mam jeszcze założonego skręcone kartery cylinder i głowica
Nakręciłem nakrętkę na wał i kręciłem
Bulgocze zasysa powietrze od strony gaźnika ale jakoś to lekko sie kręci
A w cylindrze przecierz jakieś ciśnienie sie robi wiec gdy tłok podchodzi do góry to chyba nie powinno być lekko a świeca jest odkręcona
No jest jakiś opór ale czy właściwy


RE: Składanie cylindra - charper - 02-01-2017 07:37:29

To juz sie mierzy chyba manometrem. W tych starych rometach jest okolo 6bar wiec nie za ciezko to bedzie chodzic.


RE: Składanie cylindra - Odrestaurator - 02-01-2017 17:10:19

(02-01-2017 02:35:35)M.c napisał(a):  a świeca jest odkręcona


No skoro świeca odkręcona to chodzi bardzo lekko. Z zakręconą już palcem będzie ciężko.


RE: Składanie cylindra - XeardonLordeX - 11-01-2017 19:28:25

jak by co "R1 R2 R3" to są oznaczenia szlifu cylindra, jeśli masz R1 to do nominału czyli 32mm średnicy dodajesz 0,25mm czyli R1=38,25mm R2=38,50mm i tak dalej...


RE: Składanie cylindra - plusminus - 11-01-2017 19:42:20

Tylko tutaj mowa o silniku s38, jeżeli sa to oryginalne tłoki, to w tym silniku każdy nadwymiar, to było 0.5mm, a nie 0.25.


RE: Składanie cylindra - Matinek - 12-01-2017 03:58:37

Eh przed kazdym zamontowaniem cylindra i tłoka najpierw sprawdza się pasowanie wszytkich części. Można to zrobić w bardzo łatwy sposób otóż wkładasz pierścień od tłoka który zamierzasz zamontować w cylinder który zamierzasz zamnotować. Włóż go tak aby byl równo osadzony i sprawdź jaką masz szczelinę na zamku. Masz tutaj odpowiedz czy Twoje wątpliwości są zasadne czy tez nie Smile


RE: Składanie cylindra - Matinek - 12-01-2017 13:13:13

Najlepiej zdjąć go metodą na 3 miękkie blaszki, które wkładasz pod pierścień i po nich ciągniesz do góry pierścionek Smile