Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Łańcuch nie nachodzi na przednią zębatkę - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Łańcuch nie nachodzi na przednią zębatkę (/showthread.php?tid=42215)



Łańcuch nie nachodzi na przednią zębatkę - Rometowiec14 - 24-11-2016 00:28:22

Witam,
W moim ogarze założyłem dzisiaj łańcuch i dwie zębatki do łańcucha.Problem jest w tym że co pewien czas gdy kręcę kołem niektóre ogniwa nie nachodzą na zęby przedniej zębatki.Próbowałem jakoś ustawiać koło ale nic nie pomogło.


RE: Łańcuch nie nachodzi na przednią zębatkę - joozek - 24-11-2016 00:37:22

Bo kupiłeś zestaw co robiły "male chińskie raczki"
Huh jednym słowem "gówno jakieś".


RE: Łańcuch nie nachodzi na przednią zębatkę - Motorowerzystka - 24-11-2016 12:26:03

Pokaż tą zębatkę i ten łańcuch lub opakowania z nich albo stronę aukcji - jeśli kupiłeś przez allegro. Kupiłeś łańcuch pod zębatkę czy byle jaki?


RE: Łańcuch nie nachodzi na przednią zębatkę - Conqeror - 24-11-2016 15:02:12

Ale co ma pomoc odwrócenie ? W tym samym odstępie są zęby jak i ogniwa łańcucha. Prędzej czy później wszystko szlak trafi

Generalnie tak się dzieje gdy oznaczenie/typ łańcuch nie pokrywa sie z oznaczeniem/typem zębatki badz gdy łańcuch jest nadmiernie rozciągnięty . Myśle że sprzedający popełnił gafe i mógł ci wysłać łańcuch od silnika czeskiego. No przecież Romet to Romet a Ogar to Ogar Big Grin


RE: Łańcuch nie nachodzi na przednią zębatkę - bartosz1907 - 24-11-2016 15:21:05

jeżeli łańcuch ma dobrą podziałkę (a pewnie ma jak jest nowy do tego typu motoroweru) to objawy które opisujesz wskazują na skrajne wyekspolatowanie zębatek zdawczej i/lub napędowej. Łańcuch wymieniasz zawsze razem z ww.zębatkami inaczej masz takie cuda jak piszesz lub skracasz żywot łańcucha co najmniej o 50%


RE: Łańcuch nie nachodzi na przednią zębatkę - Rometowiec14 - 24-11-2016 19:54:25

(24-11-2016 12:26:03)Motorowerzystka napisał(a):  Pokaż tą zębatkę i ten łańcuch lub opakowania z nich albo stronę aukcji - jeśli kupiłeś przez allegro. Kupiłeś łańcuch pod zębatkę czy byle jaki?
Wszystko kupiłem w sklepie z częściami do motorowerów,a łańcuch jest z firmy YBN natomiast zębatki były bez opakowania produkcji polskiej.


RE: Łańcuch nie nachodzi na przednią zębatkę - Motorowerzystka - 24-11-2016 22:27:21

Rometowiec14 napisał(a):a łańcuch jest z firmy YBN
415H? Czy inny?