Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak wykręcić szpliki prowadnicy pilark spalinowej - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Trudne sprawy (/forumdisplay.php?fid=206)
+--- Wątek: Jak wykręcić szpliki prowadnicy pilark spalinowej (/showthread.php?tid=42159)



Jak wykręcić szpliki prowadnicy pilark spalinowej - Supryk - 18-11-2016 00:33:33

Jak wykręcić szpilki prowadnicy pilarki spalinowej? Jakieś pomysły?


RE: Jak wykręcić szpliki prowadnicy pilark spalinowej - Odrestaurator - 18-11-2016 00:43:43

Przewiduję trzy opcje:

1. 2 nakrętki, skontrować i odkręcać za dolną,
2. W miejscu w którym nie ma gwintu naszlifować, dopasować do tego klucz/kleszcze,
3. Naciąć poprzecznie szczelinę na śrubokręt płaski.

Pewnie istnieje jakiś przyrząd do tego o którym istnieniu nie mam pojęcia Big Grin


RE: Jak wykręcić szpliki prowadnicy pilark spalinowej - darek23 - 18-11-2016 12:33:38

NIe wiem czy bez grzania palnikiem dasz rade. U mnie fabrycznie w husce byly wkrecone na jakis klej i bez podgrzania nawet nie drgnely. Po podgrzaniu sposobem "na kontre" puscily i dalo sie wykrecic.


RE: Jak wykręcić szpliki prowadnicy pilark spalinowej - nie_mientki - 18-11-2016 13:32:24

4. Nakręcić nakrętkę i ją przyspawać, następnie odkręcić kluczem. Zastosowałbym jeśli tradycyjna metoda z kontrą doprowadzi do urwania w połowie. Niestety wtedy szpila do wymiany, ale z tego co widzę koszt kompletu oscyluje wokół dychy więc bez nerwów.


RE: Jak wykręcić szpliki prowadnicy pilark spalinowej - Supryk - 18-11-2016 18:48:33

I tak są do wymiany. Trzeba będzie podgrzać, bo klej tam jest na 100 %, dysponuje tylko opalarką.