Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Remont silnika = brak iskry - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Remont silnika = brak iskry (/showthread.php?tid=41301)



Remont silnika = brak iskry - dawus151 - 21-08-2016 00:32:57

Witam podjąłem się naprawy mojej perełki kupiłem nowy wał uszczelniłem cały silnik i pojawił sie problem bo znikła iskra jaka powinna byc odległość miedzy magnetem a cewką ?? czemu nieraz iskra sie pokaże ale żadko ????


RE: Remont silnika = brak iskry - mlody191 - 21-08-2016 11:36:34

Kupiłes nowy wał, a stary był w jakim stanie? Jesli mial luzy, bicie itp to teraz wsadzając nowy wał zapewne musisz lekko przestawić zapłon, lub pomniejszyć albo powiekszyc przerwe na platynkach..

Chodzi o to, że krzywka od platynek która chodzi po wale ma teraz inne ułozenie na nowym wale.
spojrz tez czy wgl jest przerwa na platynkach Smile

PS. wyjmując stary wał zaznaczyłes sobie ustawienie zaplonu na karterze i podstawce??


RE: Remont silnika = brak iskry - kuba255 - 21-08-2016 23:37:17

w s38 też miałem tak że pewnym momencie iskra ginęła bez powodu , jadę se po wsi zawracam daję 1b a tuż przed zmienieniem biegu brak iskry - winowajca to platynki , które były nowe , wyczyściłem stare i chodzi idealnie.


RE: Remont silnika = brak iskry - zakrzes - 21-08-2016 23:52:59

Sprawdz, czy kabel od kondensatora nie jest przetarty.


RE: Remont silnika = brak iskry - dawus151 - 23-08-2016 01:04:12

Iskra sie pojawila po ustawieniu wszystkiego lecz robi tak ze ma chec zlapac ale nie odpala kable od cewki sprawdzilem niby cale tylko nie rozumiem czemu nie chce odpalić


RE: Remont silnika = brak iskry - Maciek_Krk - 23-08-2016 20:41:14

Jesli iskra juz jest to teraz trzeba ustawić zapłon prawidłowo


RE: Remont silnika = brak iskry - Mechaniór - 23-08-2016 22:08:42

jak ma chęć złapac a nie odpala sprawdź czy na popych da rade, oczywiście jeżeli tak się dzieje to kup nową świece albo wsadź inną