Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Sony Xperia - Problem z przegraniem zdjęć na kompa - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Sony Xperia - Problem z przegraniem zdjęć na kompa (/showthread.php?tid=41282)



Sony Xperia - Problem z przegraniem zdjęć na kompa - Pablo z Garażu - 18-08-2016 20:44:30

Siemanko.
Na wsztępnie uprzedzę, że ze mnie trochę taki laik informatyczny :F Mam niemały problem z przegraniem zdjęć na komputer z mojego smartfona Sony Xperia E4, przez co zdjęcia też nie ukazują się też na forum Sad Problem w tym, że podłączając go kablem USB na komputerze nie wyświetla się mi się ikona, przez którą miałbym wgląd na wszystkie zdjęcia z telefonu. Nawet w "Moim komputerze" nie ma niczego takiego. Jedynie co oferuję mi telefon to przegranie zdjęć przez Wi-Fi, ale to nie zdaje egzaminuFacepalm3. Co mam zrobić w takiej sytuacji, aby taka ikona się pojawiała i abym mógł te zdjęcia przegrać?


RE: Sony Xperia - Problem z przegraniem zdjęć na kompa - Suwmiarka - 18-08-2016 21:36:36

A może potrzebne jest specjalne oprogramowanie firmy Sony?
Ja używam Nokie i aby móc korzystać z telefonu i jego zawartości na komputerze muszę mieć zainstalowany NOKIA PC SUITE. Tylko mój telefon to model z 2009r i nie wiem jak to jest z smartphone'ami


RE: Sony Xperia - Problem z przegraniem zdjęć na kompa - BartuS - 18-08-2016 23:12:15

Ja na starym telefonie też tak miałem to wysyłałem sobie zdjęcia przez Facebooka Big Grin Na nowym też tak robię Tongue


RE: Sony Xperia - Problem z przegraniem zdjęć na kompa - Tośka98 - 18-08-2016 23:16:31

Zawszę możesz zgrać zdjęcia na kartę pamięci, kartę włożyć do czytnika lub adaptera i wprost do kompa Wink Zajmuję się komputerami, naprawą, zmianami systemów Wink jakbyś miał jakieś problemy to śmiało pisz na priv Wink


RE: Sony Xperia - Problem z przegraniem zdjęć na kompa - Jaagi - 19-08-2016 00:10:36

Cześć, myślę, że powinieneś zrobić tak. Big Grin

Wejdź w ustawienia potem kategoria Xperia, potem Łączność, Tryb połączenia USB i tu o ile się nie mylę będzie "Pytaj przy podłączeniu" i to zaznaczasz. Smile Przy podłączeniu do komputera, chyba musisz mieć odblokowany telefon, wyskoczy Ci kilka opcji, zaznasz opcję "Zrzucaj obrazy i filmy" albo "Pamięć masowa", tu nie dam sobie ręki uciąć, ale któraś z tych.
Ewentualnie, jeśli po tym zabiegu nie pomogło, albo nie możesz znaleźć Trybu Podłączenia USB, to wejdź w "Informacje o telefonie" i naciskaj kilka razy na "Numer kompilacji", aż pojawi się "W porządku, już jesteś programistą", potem w ustawieniach powinny Ci się pojawić "Opcje programistyczne", no i tam będzie "Wybierz konfigurację USB". A jak to nie pomogło, to tylko instalacja sterowników od Sony dla Twojego telefonu na komputerze. Wybacz chaos, po prostu chciałem szybko pomóc. Smile


RE: Sony Xperia - Problem z przegraniem zdjęć na kompa - raterro - 19-08-2016 23:18:54

zajuu584 dobrze prawi. Najlepiej napisz jaki masz tam Android. Android 4.4.4?


RE: Sony Xperia - Problem z przegraniem zdjęć na kompa - Pablo z Garażu - 20-08-2016 10:01:00

Dokładnie, Android 4.4.4
BartuS, próbowałem dawać fotki przez fb, ale one wcale nie pojawiają się na forum. Chyba że otworzyć prywatny album na prywatnym profilu, a ja daje przez FP.


RE: Sony Xperia - Problem z przegraniem zdjęć na kompa - BartuS - 20-08-2016 22:07:23

Ja to robię tak, że wysyłam sobie zdjęcia z telefonu do siebie na FB i potem otwieram je w oknie rozmowy i pobieram na PC Big Grin


RE: Sony Xperia - Problem z przegraniem zdjęć na kompa - mlody191 - 20-08-2016 23:14:52

Krótko:

Ustawienia>Łącznośc Xperia>Łącznosc przez USB>Zainstaluj oprogramowanie (ON)
>Tryb połaczenia USB (Ustaw na MTP czyli "Tryb przesyłania multimediów" będziesz miał wowczas dostęp do pamieci telefonu jak i pamięci zew.

Napisz czy pomogło...


RE: Sony Xperia - Problem z przegraniem zdjęć na kompa - Pablo z Garażu - 20-08-2016 23:30:08

Udało się panowie, dosłownie przed chwilą. Jeest!!!
Za chwilę fotki ujrzą się na forum. Dzięki wszystkim. Poszperałem w telefonie, zainstalowałem oprogramowanie wstyd się przyznać ,że wcześniej na to nie wpadłem, ale tak jak mówię, średnio się na tym znam.